КПРС із яйцями

КПРС із яйцями

Учора у Верховній Раді фракції блоків Юлії Тимошенко та «Нашої України» вперше з часу виборів приміряли на себе лати парламентської опозиції. І відтепер можна говорити саме так, бо на вівторковому засіданні Голова ВР Олександр Мороз оголосив про розпуск попередньої, «помаранчевої», більшості і створення нової — комуністів, Партії регіонів і соціалістів, або ж скорочено — КПРС. Сама ж коаліційна ротація проходила у бурхливій атмосфері: в запалі депутати вчинили кілька бійок, добряче поштовхалися і витягли зі сховків сирени, які колись сильно набридли Литвину, а відтепер ще й діставатимуть Мороза.

Парламент після шоку

Парламент після шоку

...На чолах деяких керівних «нашоукраїнців» лежала печать важких роздумів. «Уже обдумують, які посади випрошувати собі в майбутньому Кабміні», — запідозрили недруги, натякаючи на те, що в опозиції «НУ» бути не захоче й шукатиме можливості так увійти в «широку» коаліцію, щоб найменше постраждала їхня гідність. «Нашоукраїнець» Михайло Поживанов такі підозри відмів: за його словами, «НУ» щодо нового формату коаліції ще не визначалася й, відповідно, ніяких переговорів на цю тему поки що не веде.

Вадим Карасьов: Маємо не коаліцію партій, а коаліцію коаліцій

Вадим Карасьов: Маємо не коаліцію партій, а коаліцію коаліцій

Цей тиждень знову минає під акомпанемент переговорів. Щойно завершились перемовини про коаліцію, як почалися нові — вже з Партією регіонів. Опозиціонери тиждень блокували роботу парламенту. Іноді робили паузу, щоб провести консультації, іноді дивилися футбол, а недавно ще й пригрозили голодуванням. Їхні дії не давали коаліції провести голосування за спікера та Прем'єр-міністра й заповнити решту кадрових ніш. Хоча вчора конфлікт, здається, пішов на спад і сторони приступили кожен до своїх справ.
Про все це в середу — за день до вчорашніх, можливо, вирішальних подій — ми розмовляли з директором Інституту глобальних стратегій Вадимом Карасьовим. Свою бесіду ми розпочали з футболу, тож не дивно, що футбольна термінологія в цьому інтерв'ю часто використовувалася для означення політичних подій.

На те й Основний закон...

На те й Основний закон...

...Прийняття Конституції для мене, тоді — 13-річного хлопця, було малопомiтною подією. Того літа було багато інших і значно цікавіших, як для того віку, справ. Але ще з того часу в пам'яті закарбувалося два штрихи. Перший — коли 27 червня 1996 року до нас, у сільську хату, прийшли дивитися телевізор кілька друзів баби й діда. Сиділи до самої ночі, потім розійшлися, а дідо й далі спостерігав за депутатами парламенту; пам'ятаю, ми застали його за телевізором навіть уранці. Було незрозуміло: і навіщо дивитися те нудне дійство? Так само було незрозуміло, навіщо мама, вже коли ми повернулися у своє місто, витягла з газети «За вільну Україну!» вкладку — а це і був текст Конституції, — заховала до шафи і примовила: «Це треба зберегти».

Євген Суслов: У парламенті нема «дідівщини», хоча в повітрі щось таке відчутно

Євген Суслов: У парламенті нема «дідівщини», хоча в повітрі щось таке відчутно

Євген Суслов наймолодший у парламентi депутат пiсля Вiктора Януковича «джунiора» (їм обом по 25 рокiв, але донеччанин народився на два мiсяцi ранiше). Євгенова кар'єра складається якнайкраще: маючи підтримку батька, бізнесмена Івана Суслова, хлопець рано почав власну справу. А вже у 2002 році його обрали міським головою Сквири - райцентру на Київщині.

Шантаж чи розпад?

Шантаж чи розпад?

Сьогодні відкриється чергове засідання Верховної Ради. Паузу в роботі нового парламенту ще на тиждень брали для того, щоб завершити до цього часу коаліційні переговори. Очікувалося, що до цієї дати домовленостей у трикутнику БЮТ - «НУ» - СПУ таки буде досягнуто, сторони утрясуть свої амбіції та кадрові позиції. Песимісти припускали, що «помаранчеві» знову не зможуть вирішити проблему поділу влади і візьмуть ще одну паузу.

Розмова з паузою на мовчанку

У протоколі розбіжностей, укладеному Блоком Тимошенко, «Нашою Україною» та Соцпартією, поменшало на один дискусійний пункт - щодо мораторію на продаж землі. Але це, на жаль, єдина річ, за яку «помаранчевим» можна поставити «зарах.».

Микола КАТЕРИНЧУК: У коаліції є багато ворогів

Микола КАТЕРИНЧУК: У коаліції є багато ворогів

Цього тижня черга головувати на засіданні парламенту дійшла до «нашоукраїнців». Щоправда, Миколі Катеринчуку повноцінно покермувати не вийшло, бо роботу Верховної Ради було перервано за сім хвилин після вступної мелодії козацького маршу. Зате Микола Дмитрович відчув на собі «драйв» від перебування в епіцентрі політичного конфлікту.

Сім-сім, закрийся!..

Сім-сім, закрийся!..

Любителі фатальної нумерології і вчора мали прикметний день. Якщо напередодні в календарі було дідькове число - шосте червня шостого місяця шостого року, - то подібні збіги відбулися і вчора у Верховній Раді. 7 червня засідання тривало всього сім хвилин. Перерву було оголошено за пропозицією БЮТ, «Нашої України» та СПУ.

«Не хочу ходити з батогом»

«Не хочу ходити з батогом»

Президент України Віктор Ющенко вирішив поспілкуватися з представниками мас-медіа до дати їхнього професійного свята - Дня журналіста. Відповідно, й значна частина вчорашньої прес-конференції глави держави була присвячена роботі ЗМІ. Серед медiйних новацiй, накреслених Ющенком, можна обвести колом його намір створити щорічний міжнародний медіа-форум, який відбуватиметься 22 листопада.