Як рейдери в коноплях

Як рейдери в коноплях

Хоч дехто й наполягає на протилежному, але виборчий процес розпочався. Це на своєму позачерговому засіданні вчора підтвердила Рада національної безпеки й оборони. У рішенні, ухваленому за підсумками цього засідання й негайно введеному в дію указом Президента, РНБО постановила: Кабінет Міністрів повинен «невідкладно вирішити питання про виділення Центральній виборчій комісії з резервного фонду державного бюджету коштів, необхідних для забезпечення фінансування підготовки та проведення позачергових виборів до Верховної Ради, призначених на 7 грудня 2008 року».

«Вони це не зробили»

«Вони це зроблять», — після паузи впевнено відповів Віктор Ющенко в Римі на запитання журналістів, що буде у тому разі, якщо парламент у четвер (день оприлюднення указу про розпуск Верховної Ради) не проголосує за зміни до бюджету для виділення коштів на позачергові вибори. Увечері, коли Президент повернувся з Риму, стало відомо, що вони цього таки не зробили. Фракція Блоку Тимошенко, яка виступає категорично проти проведення дострокових виборів (хоча рекламні площі для виборчої кампанії закуповує), заблокувала президію ВР, щойно зайшлося про розгляд внесеного «регіоналкою» Оленою Лукаш закону про зниження 50–відсоткового порогу явки на позачергових виборах. Вагітну авторку законопроекту навіть не допустили до трибуни, що вельми образило пані Лукаш. Адже відмовляти вагітним, за українськими традиціями, не можна. «Це до бідності й до мишей», — вказує пані Олена. Так чи інакше, жодного рішення парламент ухвалити після цього вже не зміг.

Учора «картинка» не змінилася: зранку спікер Арсеній Яценюк, так і не пробившись на своє робоче місце, відкрив засідання з трибуни. В оточенні БЮТівців він повідомив, що указ Президента про припинення повноважень Верховної Ради 6–го скликання та призначення дострокових парламентських виборів на 7 грудня вже опублікований в офіційних виданнях Верховної Ради та уряду. Тож виборів не уникнути. Але парламент уже неповноважний. А зміни до бюджету не ухвалені.

Підмосковні вечори Тимошенко

Підмосковні вечори Тимошенко

У Росії, де культ «справжнього мужика» екс–президента, а нині прем’єр–міністра підтримується в тому числі й «глянцевими» методами, Юлії Тимошенко тепер заздрять мільйони жінок. Чотири години наодинці з Володимиром Путіним, та ще й проти ночі — це ж утілення найпотаємніших мрій. Однак для того, щоб о 23–й вийти з резиденції ВВП задоволеною, бути лише красивою жінкою недостатньо. Інша річ, якщо ти — Прем’єр–міністр, лідерка однієї з найпотужніших в Україні політичних сил і реальна кандидатка в президенти. А вже після Путіна був візит і до Медведєва...

Літачки в «пісочниці»

Літачки в «пісочниці»

Ігри в політичній пісочниці, «мешканці» якої останнім часом тільки й роблять, що руйнують одне одному пасочки та змагаються, хто на кого швидше й переконливіше «наябедничає», вийшли на новий рівень — повітряний.

Робота на себе

Робота на себе

Законодавцям так сподобалося працювати, що вони вирішили продовжити собі задоволення ще й на наступний тиждень. Учора парламентарії 325 голосами «за» (голосували фракції БЮТ, Партії регіонів та Блоку Литвина, а також троє представників «НУНС» — Омельченко, Гриценко і Яценюк) внесли зміни до розкладу поточної сесії. Відтак наступний тиждень, на якому, згідно з календарним планом, нардепи мали працювати в округах, знову буде сесійним.

Війна на випередження

Війна на випередження

Грузія сповнена рішучості довести, що перший крок у військовому конфлікті з Росією зробила саме Москва, а не Тбілісі. На доказ своєї правоти грузинська влада оприлюднила записи телефонних розмов, з яких випливає, що російська бронетехніка увійшла на територію Південної Осетії ще за добу до обстрілу Цхінвалі з грузинського боку. А саме атаку на південноосетинську столицю й тамтешні позиції російського миротворчого контингенту, нагадаємо, Кремль називає причиною введення своїх військ у Грузію.

«Боїнг» упав на місто

«Боїнг» упав на місто

«Він запалав ще в повітрі й падав, як вогняна комета», — розповідають мешканці пермських будинків, неподалік яких у ніч на 14 вересня розбився пасажирський літак «Боїнг 737–500» авіакомпанії «Аерофлот–Норд» (дочірня компанія «Аерофлоту»). У Росії цю катастрофу називають найбільшою за останні два роки. На борту авіалайнера, який здійснював рейс за маршрутом «Москва—Перм» і впав при заході на посадку, перебувало восьмеро членів екіпажу і 82 пасажири, з них 21 — іноземець. Шестеро загиблих були громадянами України. Також у списку пасажирів значаться дев’ятеро азербайджанців, громадяни Франції, Швейцарії, Латвії, Німеччини, Туреччини та Італії.

Нова коаліція — панацея?

Верховній Раді зокрема й Україні загалом потрібна нова коаліція, вважає лідер Партії регіонів Віктор Янукович. «Стан економіки дуже поганий, а зростання цін зменшило доходи населення, — наголосив керівник тіньового Кабміну на вчорашній прес–конференції. — Тому треба посилювати склад уряду, прибрати звідти популістів, інтриганів, тих, хто створює негативну ситуацію в галузях». При цьому Янукович зазначив, що не має на увазі, ніби в уряді немає фахівців, але «на кожного треба подивитися уважно, а для цього потрібна нова коаліція».

Сокира у відставці

Сокира у відставці

24 години — саме стільки часу відвів Президент Кабінету Міністрів на те, щоб вирішити всі питання, пов’язані з фінансуванням робіт із відновлення об’єктів, постраждалих від повені в західних регіонах України. А керівників місцевих адміністрацій глава держави попередив: тих, на чиїх територіях до 15 листопада не будуть відбудовані всі зруйновані стихією будинки, чекає звільнення.

Кому — Грузія, а Юлі — Сардинія?

Кому — Грузія, а Юлі — Сардинія?

Мовчання «тимошенківців», лідерка яких від початку воєнного конфлікту між Росією та Грузією ніби язика проковтнула, нарешті скресло. Фракція Блоку Тимошенко у Верховній Раді оприлюднила заяву з цього приводу. Раніше окремі думки щодо ситуації на Кавказі висловлювали хіба окремі представники цієї політичної сили.
Утім якщо друг Тимошенко Михаїл Саакашвілі, який свого часу одним із перших привітав її з перемогою демократичних сил на дострокових виборах–2007, чекав від БЮТ бодай моральної підтримки, то марно. Не почув її й нинішній господар Кремля Дмитро Медведєв, якого, за даними «обізнаних джерел», Тимошенко боїться образити понад усе. Прагнучи пройти між сими й тими, не замастивши білих шат, парламентський загін Прем’єр–міністра обійняв украй обережну позицію.