Достатньо й одного злочину?

Адвокати екс–Президента Леоніда Кучми Михайло Кісілевич та Віктор Петруненко направили на ім’я Генпрокурора Віктора Пшонки заяву про відвід слідчому Владиславу Грищенку, який є членом слідчої групи з розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Причина? Захисники вбачають у діях Грищенка необ’єктивність та упередженість i явний обвинувальний нахил, до того ж під час очної ставки Кучми з Мельниченком слідчий не відреагував належним чином на спробу екс–майора УДО зафіксувати слідчі дії на приховану камеру, нібито вмонтовану у великий годинник. На Різницькій поки що не відповіли на заяву захисників екс–Президента.

Хліб із дурманом

Працівники управління з боротьби з незаконним обігом наркотиків обласної міліції викрили діяльність організованої групи, котра виготовляла та розповсюджувала особливо небезпечні наркотичні засоби. А «працювала фірма» в пекарні. «Більше двох місяців оперативники встановлювали канали надходження туди сировини, з’ясовували особи перевізників, реалізаторів та споживачів наркотикiв. А після проведення підготовчих заходів було вирішено розпочинати спецоперацію», — розповіли «УМ» у прес–службі обласної міліції Черкащини.

«Штраф­майданчик» для перевертнів!

Їх вирахували і «пов’язали» співробітники відом­чого відділу внутрішньої безпеки. Щоправда, після того на безмір інспекторів патрульної служби на чолі з їхнім заступником командира взводу поскаржилися самі постраждалі сімферопольці. Факти підтвердилися: вартові порядку відбирали у громадян цінні речі iз застосуванням «профілактичного» мордобою.

Замінована міліція

До чергової частини Уманського міськвідділу подзвонив невідомий чоловік і заявив, буцімто йому відомо, що на території міського та районного відділів міліції встановлено вибуховий пристрій і він ось–ось спрацює. Міліціонери одразу евакуювали весь особовий склад й викликали фахівців вибухотехнічної служби.

Криївка під престолом

Криївка під престолом

Неупереджені військові аналітики дотепер захоплюються рівнем конспірації підпільників українського національно–визвольного руху середини ХХ століття. Над цією загадкою свого часу затято ламали голови також не у тім’я биті інтелектуали МДБ—НКВС, не розуміючи, як бандерівцям удавалося ціле десятиліття після завершення війни чинити активний збройний опір у Галичині, нашпигованій відбірними підрозділами Радянської армії, антиповстанським спецназом та мережею сексотів.

Не останню роль в існуванні цього феномену, крім масової підтримки ОУН та УПА місцевим населенням, відіграло галицьке патріотичне духовенство. На відміну від московських батюшок, котрі один поперед одного «пачками» здавали кадебістам політично неблагонадійну паству, більшість греко–католицьких священиків не тільки залишалися духовною опорою свого народу, а й розділяли з ним гірку долю в’язнів та вигнанців.

Дев’ять патріотів

Дев’ять патріотів

Розслідування справи за фактом пошко­дження пам’ятника Сталіну дещо несподівано пішло додатковим руслом. На етапі досудового слідства, як уже повідомляла «УМ», винуватців епатажу правоохоронці «ліпили» із винятково патріотично налаштованих хлопців. «Тризубівців» звинувачують за ознаками статті 194 КК, тож за умисне знищення або пошкодження чужого майна їм загрожує до десяти років позбавлення волі. Вже за тиждень — 13 квітня — у Жовтневому районному суді Запоріжжя відбудеться слухання справи по суті, а на попередньому засіданні суддя Віктор Татаринов розглянув низку клопотань адвокатів, які захищають інтереси звинувачуваних у відпилюванні голови «увічненому вождеві».

«Газував» у горах

Коли до Надвірнянського райвідділу міліції надійшло повідомлення про зухвале, серед білого дня, викрадення газоконденсату з трубопроводу у віддаленій місцевості Карпат, оперативники й не підозрювали, який крутий «екшн» очікує їх попереду. Після отриманого телефонного сигналу від охоронця підприємства «Львівгазвидобування» про двох зловмисників, котрі вантажили бочки з викраденими вуглеводнями до автомобіля ЗІЛ–131, на місце НП негайно виїхала міліцейська група захоплення.

Нав’язливий «сервіс»

Для 40–річного інваліда другої групи, котрий мешкав у власному будинку на околиці Полтави, знайомство з цим метким земляком, здавалося, стане дарунком долі. Адже останній шукав тимчасового прихистку на короткий термін, а господар зі своєю пенсією, що не сягала навіть 800 гривень, був зовсім не проти бодай невеликого доважку до неї. Тим паче що квартирант одразу брався допомогти обділеному долею чоловіку ще й у вирішенні задавнених проблем. Чи не найпекучішою серед них була необхідність підготувати легковик господаря до технічного огляду. При цьому з’ясувалося, що приятелі нового знайомого працюють саме на станції технічного обслуговування, тож вони «відрихтують» старенькі «Жигулі» восьмої моделі так, що за них можна буде виручити досить пристойну суму.

«Лоза» мріє про виправдання

Невдовзі — 20 квітня — Дніпровський райсуд столиці має винести вирок екс–народному депутату від БЮТ Віктору Лозинському, колишньому прокурору та екс–начальнику райвідділу міліції Голованівського району Євгену Горбенку i Михайлу Ковальському, а також єгерю Голованівського лісництва Василю Перепелиці. Нагадаємо, що 16 червня 2009 року на території мисливських угідь Кіровоградщини після зіткнення з цими особами загинув селянин Валерій Олійник.