Додому назавжди

Додому назавжди

Не так давно Тернопіль поховав свою жертву Косова — 25–річного старшого лейтенанта Ігоря Кіналя. А днями після важкого поранення додому повернувся другий місцевий «косовець», сержант міліції Валерій Тихий. У «гарячу точку» він, як і покійний Ігор, потрапив також у грудні минулого року. 17 березня отримав разом із товаришами завдання звільнити захоплене приміщення суду в місті Мітровіца. Ігорю Кіналю це вартувало життя, а міліціонеру оперативного взводу тернопільського спецпідрозділу Валерію Тихому — множинних осколкових поранень обох ніг.

Ворошиловський поклик

У Бучацькому райвідділі міліції на Тернопільщині порушено кримінальну справу за фактом крадіжки з місцевого тиру. Вночі злодії відігнули металеву решітку на вікні, витягнули скло і винесли чотири рушниці та три з половиною тисячі штук набоїв до них. Як повідомив «УМ» старший спеціаліст Центру громадських зв’язків обласної міліції Петро Колісник, злочинців затримали дуже швидко — ними виявилися двоє старшокласників з приміського села Підзамочок.

Побоїще після матчу

Наприкінці минулого тижня після закінчення футбольного матчу на місцевому стадіоні чимала група юних вболівальників посунула центральною вулицею Тернополя. На їхньому шляху трапився 23–річний студент–медик з Індії. Підігріті бурхливими емоціями після перемоги улюбленої команди, хлопці без зайвих слів напали на індійця й побили його.

Хлібоприймальний склад боєприпасів

На території хлібоприймального підприємства ПАП «Агропродсервіс» у райцентрі Козова Тернопільської області знайдено цілий склад артилерійських снарядів ще австрійского виробництва часів Першої світової війни, які пролежали під землею понад дев’яносто років.

Квадратний метр дорожчає

Тернополяни обурені інформацією, що її розповсюдило управління житлово–комунального господарства міськради щодо найближчих планів удвічі збільшити квартплату. Підставою, за словами керівника згаданого управління Миколи Марценюка, є те, що діючі зараз тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій не забезпечують надання якісних послуг. Плюс — це реакція на подорожчання електроенергії, паливно–мастильних матеріалів та зростання мінімальної зарплати. Водночас комунальники стверджують, що таким чином рятують передусім двірників, прибиральниць та електромонтерів, які через низьку зарплату (нинішня середня зарплата комунальників в Тернополі — 780 гривень) почали масово звільнятися.

Листи з минулого

Спеціалісти тернопільського обласного державного архіву завершили опрацьовувати унікальну іс­торичну кореспонденцію. Майже триста листів, датованих червнем далекого 1941 року, надійшли в архів із тернопільської військової комендатури, де їх випадково знайшли в одному з закапелків під час капітального ремонту. Це листи різними мовами до солдатів із різних куточків тодішнього Радянського Союзу, які служили в той час на Тернопільщині, та від них — до рідних та близьких (у той час така кореспонденція проходила через військову комендатуру).

Прощай, Ігоре, і прости!

Відвідавши місце дислокації українських миротворців у Косові, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко повернувся з переконанням, що відкликати наших правоохоронців із цієї дедалі гарячішої точки наразі не треба. Міністр закликав Верховну Раду «не приймати політичних рішень, бо відступ наших бійців буде ганьбою для них, для МВС, для України». Таку заяву Луценко зробив він імені «всього особового складу».

«Краще б він і вдруге конкурс до Косова не пройшов...»

«Краще б він і вдруге конкурс до Косова не пройшов...»

Учора майже всі щоденні друковані ЗМІ України повідомили про загибель у місті Мітровіца, що в сербській частині Косова, українського миротворця — 25–річного старшого лейтенанта Внутрішніх військ, заступника командира оперативного взводу спеціального миротворчого підрозділу МВС України Ігоря Кіналя. Гірка сенсація більш ніж всеукраїнського масштабу впала невимовним горем на просту тернопільську сім’ю, яка втратила сина й брата. У скромну квартиру Любові та Богдана Кіналів на бульварі Просвіти в обласному центрі впродовж вівторка намагалися потрапити десятки журналістів найрізноманітніших видань та каналів...

Тернопільській облраді загрожує розпуск?

Ще з літа минулого року тягнеться конфлікт, який позавчора призвів до чергового зриву сесії Тернопільської обласної ради. Півроку тому внаслідок рішення міжпартійної конференції «Нашої України», а відтак — територіальної виборчої комісії, десятьох депутатів облради позбавили повноважень. Однак ці рішення і досі оскаржуються в судах, а місця в раді, всупереч закону про імперативний мандат, ніхто так і не зайняв.

Даєш сільську автономію!

Корені конфлікту, що виник між сільською громадою Боричівки та Теребовлянською райрадою, тягнуться ще з 60–х років минулого століття. Саме тоді було розформовано сільраду цього приміського населеного пункту, а його приєднано до міста Теребовлі. Поки існували Союз і відповідна система, особливого дискомфорту від цього селяни не відчували, а от після здобуття Україною незалежності все почало змінюватися. Теребовлянська міськрада, постійно відчуваючи брак коштів, почала все більше забувати про свою частинку у вигляді колишнього окремого села. Відтак воно, переставши офіційно бути селом, але так і не ставши реально міською територією, дедалі більше занепадало.