Золотий відблиск не тьмяніє

Золотий відблиск не тьмяніє

Як відомо, успіхи окриляють. Після драматичної перемоги у фіналі Олімпійських ігор–2008 над китаянками в українських шаблісток наче виросли крила. Що важливо, той тріумф не позбавив їх стимулу для боротьби на подальших змаганнях, а лише додав бажання зібрати ще не отримані титули.

«Міжусобне» «золото»

«Міжусобне» «золото»

Схоже, минулорічний тріумф у командних змаганнях на Олімпіаді додав українським шаблісткам віри у власні сили. І на нинішній першості Старого світу в Пловдиві ніхто не спромігся зупинити їх в індивідуальному турнірі — наші дівчата вибивали з боротьби за медалі винятково самі себе, але навіть при цьому здобули «золото» й «бронзу».

Молодий ривок

Молодий ривок

Перемоги в індивідуальних змаганнях нашим «мушкетерам» даються значно важче, ніж у команді, тому й емоцій викликають більше. Основні надії збірної України на континентальному форумі в Пловдиві були пов’язані з квартетом шаблісток — чемпіонок олімпійського Пекіна. Про шанси решти фахівці особливо голосно не говорили, аби не наврочити: раптом хтось та й «вистрелить». Щоправда, перший день не додав надій на успіх в «одиночці». Але вже в середу справжній «вибух» створила шпажистка Яна Шемякіна, вперше в кар’єрі зійшовши на п’єдестал турнірів такого високого рівня.

Згадати й примножити

Згадати й примножити

Після затишшя в календарі подій першої половини літа цього тижня спортивний світ «вибухне» одразу трьома чемпіонатами — європейськими зі стрільби й фехтування та світовим — із водних видів спорту. Нащадки мушкетерів на свій зліт зібралися в одному з найстаріших міст Європи — болгарському Пловдиві, історію якого обчислюють з IV тис. до н.е. Утім, вільного часу для екскурсій у фехтувальників 39 країн залишиться небагато. Упродовж тижня в щільній програмі турніру традиційно розіграють 12 комплектів медалей — по шість в індивідуальних і командних змаганнях у всіх трьох видах зброї.

Дві П’ятниці на тиждень

Дві П’ятниці на тиждень

Грошові преміальні, якими Міжнародна федерація легкої атлетики приваблювала елітних спортсменів на змагання «Золотої ліги», з часом втратили свій блиск. Атлети стали значно більше заробляти на рекламі, й нині одного мільйона доларів на переможців усіх шести етапів явно замало. До того ж виграти всі турніри складно — це можливо, якщо немає гідної конкуренції, а передчасне витрачання сил призводить до невдач на інших стартах.

Обмін люб’язностями

Обмін люб’язностями

Хоча «Велика петля» і вважається французькою гонкою, за своєю суттю вона давно є інтернаціональною: участь у багатоденці беруть велосипедисти з усього світу, а заїзди до сусідніх країн уже стали доброю традицією. У другій половині минулого тижня «Тур» без зайвої скромності помандрував схилами Піренейських гір в Іспанії й Андоррі, повернувся до Франції, а незабаром завітає і до Швейцарії.

Довга дорога до щастя

Довга дорога до щастя

Спроби втекти від основної групи на великих багатоденних гонках рідко завершуються вдало. Зазвичай це стається у випадках, коли в пелотоні точаться «розборки» на більш високому рівні і втікачі не становлять небезпеки для становища лідерів у загальному заліку. Або ж коли більшість спортсменів стомлені й не мають бажання витрачати сили, аби «зловити» сміливців. На першій супербагатоденці сезону, «Джиро д’Італія», численні відриви завершувалися невдачами аж до треть­ого, вирішального, тижня змагань. Але на «Тур де Франс» уже дві з трьох групових гонок завершилися перемогами спортсменів, які від’їжджали від пелотону ще на старті.

Європа для всіх

Європа для всіх

Із сезону 2009/2010 у Старому Світі вступає в дію оновлена система єврокубків. Поступово розпрощавшись із Кубком Інтертото і Кубком УЄФА, Європа починає черговий великий експеримент. В обох нинішніх клубних турнірах, Лізі чемпіонів і новій Лізі Європи, проведуть по чотири кваліфікаційні кола, після чого визначать учасників групового етапу. І з перших чисел липня найскромніші представники континентального футболу стали на відбірковий шлях.

Олімпійська злива

Чим ясніше на обрії починає майоріти силует серпневого чемпіонату світу, тим активніше легкоатлети включаються у змагальння на різноманітних стартах. Справжнім розсипом зірок засяяв у вівторок увечері турнір «Атлетіссіма–2009» серії «Супергран–прі» у швейцарській Лозанні на місцевому «Стад олімпік». У кожному виді програми виступало щонайменше по одному призеру чемпіонатів світу й Олімпійських ігор, а то й усі три. Утім продемонструвати відповідні такому високому рівню учасників результати спортсменам завадила прохолодна погода з дощем. Інколи небесна канцелярія на кілька хвилин проявляла милість, але в основному рясно поливала атлетів водою. Особливо ефектно виглядало падіння з шестиметрової висоти стрибунів із жердиною, котрі, піднімаючись із мокрих матів, виглядали, наче після купання в басейні.

Водій для королів

Водій для королів

Велобагатоденка, що котиться дорогами Франції, одразу взяла хід із місця в кар’єр. Посприяв цьому передусім розклад стартових етапів «Великої петлі», коли вже з перших відрізків дистанції почалося розшарування гонщиків у генеральній класифікації. Після чотирьох днів на чолі загального заліку залишився швейцарець Фабіан Канчеллара, котрий отримав жовту майку лідера ще за підсумками першого етапу. Хоча позавчора, коли спортсмени змагалися в Монпельє в командній гонці на 39 км, гонщик «Саксобанку» цілком міг із нею розпрощатися.