«Міг повернутися «народним героєм»...

«Міг повернутися «народним героєм»...

Жити й працювати на Донбасі, і при цьому підтримувати президентське рішення про розпуск парламенту, м'яко кажучи, непросто. Проте подібне таки зробив голова Донецької обласної держадміністрації Володимир Логвиненко, який разом iз іншими «губернаторами» поставив свій підпис під заявою щодо підтримки рішучого кроку Віктора Ющенка. Само собою, такий вчинок у найбільш «регіональному» регіоні викликав очікувану різку реакцію.

Без Тимошенко черкаські БЮТівці не голосують

Цього тижня на засідання сесії Черкаської міської ради, в порядку денному якої було зазначено такі питання, як порядок передачі комунального майна в оренду та методика розрахунку плати за оренду землі, фракція БЮТ майже у повному складі не з'явилася.

Рiвняння на Неопалимого

Рiвняння на Неопалимого

У 2003 році Київський фонд ім. О. Гірника і Ліга українських меценатів заснували премію імені Олекси Гірника — на честь патріота, який у 1978 році спалив себе на Чернечій горі у Каневі, протестуючи таким чином проти політики русифікації України. Цього року вже втретє було названо «Гірникових» лауреатів. Надають цю відзнаку «за великий внесок в українське національне відродження, за значні успіхи в національно-патріотичному вихованні дітей та молоді, за прищеплення їм патріотичного ставлення до української мови».

Одеса хоче говорити російською

21 січня 1978 року до могили Тараса Шевченка в Каневі піднявся чоловік, що приїхав з Івано-Франківської області. Коли стемніло, він розкидав по схилах Чернечої гори тисячу листівок, на яких його рукою було написано: «Протест проти русифікації українського народу». І підпис: «На знак протесту спалився Олекса Гірник із Калуша». Після цього він облив себе бензином і підніс до грудей запальничку.

Глави церков підтримують главу держави

Позицію Президента щодо розпуску Верховної Ради підтримали керівники релігійних конфесій —учасники Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. На прес-конференції з цього приводу духовні лідери наголосили, що вважають дострокове припинення повноважень парламенту найкращим виходом із нинішньої політичної кризи, в якій опинилася Україна.

Достроковим виборам бути!

Достроковим виборам бути!

Скликане учора Президентом позачергове засідання Ради національної безпеки та оборони перекреслило бажання коаліції заслухати зранку у ВР інформацію керівників силових структур щодо забезпечення громадського порядку в Україні. В принципі, силовики могли б i проігнорувати виклик на килим до ВР, повноваження якої припинено главою держави. Але i Генпрокурор Олександр Медведько, i керівник МВС Василь Цушко, і в.о. голови СБУ Валентин Наливайченко, i голова Державної прикордонної служби Микола Литвин, i командувач Внутрішніх військ Олександр Кіхтенко таки з'явилися під куполом Ради. Не прийшов лише міністр оборони Анатолій Гриценко — як припустив Олександр Мороз, йому мабуть завадили «пробки» на дорогах.

Печерне право «підрахуїв»

Істерика коаліціянтів після розпуску парламенту наростає. Справжнім стратегічним проколом коаліції став учорашній правовий безмір, вчинений ними в стінах Печерського райсуду Києва. У безвиході «регіонали» вдалися до звичного для себе «права грубої сили» й просто нахабно штурмували будівлю Феміди!

Мовчання ягнят

Столична влада, видається, усіма способами намагається не помічати розвитку політичної кризи в державі та її головному місті. Скоро вона буде чи не єдиною, хто не висловить власну позицію серед органів місцевого самоврядування щодо розвитку ситуації. Нещодавно була скасована запланована на 12 квітня позачергова сесія. І це зважаючи на те, що Київ стає заручником напливу прихильників коаліції, а, отже, саме на полі киян, більшість яких є прихильниками «помаранчевих», розгортатимуться усі події.

Хто не встиг — той запізнився

«Назустріч виборам» — пародіюючи радянські газети, багато ЗМІ використовують нині цей штамп як заголовок. Але впевненістю у тому, що вибори таки відбудуться, подібність двох епох і вичерпується. Часи в нас буремні й непрості. На момент, коли готувався цей матеріал, найгарячіше повідомлення зі столичного бульвару Лесі Українки (там розміщений Центрвиборчком) стосувалось просування в напрямі ЦВК колони прихильників коаліції. За повідомленнями МВС (яке супроводжувало мітингувальників), бажаючих подіяти на нерви Давидовичу було близько 5 тисяч. Сам голова ЦВК на момент «рандеву» був відсутній — перебував на засіданні РНБО. А напередодні зазначив, що найближчим часом ніхто не планує підсилювати охорону ЦВК. «Не буде ні бронетранспортерів, ні танків», — пообіцяв він. (Зате, за словами депутата-«регіонала» Бориса Петрова, у внутрішньому дворику Центрвиборчкому наразі перебувають вісім автобусів зі спецназом).