Кондукторе, не тисни на гальма!

Транспортний курйоз у Німеччині: 70-річний дідусь-ягідник зупинив 11 поїздів.
Збирав собі старий чорниці неподалік залізничного полотна під містом Кельн, аж тут — потяг. Не подумайте, німецький дід зовсім не збирався пустити «ешелон» під укіс, та й колію не переходив.

Табір при дорозі

Продовжується дивна дискусія про можливе розташування в Україні табору для чеченських біженців, які нелегально прямують з Росії до країн ЄС. Вона, нагадаємо, була спровокована минулого тижня: радіо «Німецька хвиля» оприлюднило таку пропозицію, що прозвучала на засіданні міністрів внутрішніх справ Австрії та країн Балтії. Через зарубіжних дипломатів, акредитованих в Україні, «УМ» удалося довідатися, що автором цієї геніальної ідеї був представник Литви на згаданій міністерській нараді. Найбільше ж у Києві обурилися тим, що ніхто з європейських партнерів, котрі обговорювали можливість розташування на українській території табору для біженців, не здогадався бодай поставити до відома саму Україну.

Янукович після землетрусу

Наступне, після землетрусу 80-х, стихійне лихо насувається на вірменське місто Спітак. Цього разу топонімічне. Хтось із жителів міста запропонував перейменувати одну з його площ на честь Віктора Януковича. Про серйозність намірів судити важко, але напевно відомо, що оголосив їх пресі член фракції «Трудова Україна» у Верховній Раді Нвер Мхітарян.

З іракської спеки в українську осінь

Учора розпочалася ротація українського миротворчого контингенту зі складу багатонаціональних сил в Іраку. Військовослужбовці 7-ї окремої механізованої бригади (ОМБР) замінять своїх колег з 6-ї ОМБР у таборі українських вояків, які розпочали свою службу в Іраку 19 лютого. Процес триватиме до кінця жовтня, за цей час двадцятьма п'ятьма авіарейсами до іракської провінції Васіт буде відправлено заміну нинішнім миротворцям.

Заробітки шантажем

Ця історія почалася з того, що кілька днів тому до Управління боротьби з організованою злочинністю Головного управління внутрішніх справ у Московській області з проханням допомогти звернувся 35-річний житель російської столиці. Він стверджував, що з 17 вересня невідомий вимагає у нього 30 тисяч доларів, повідомляє УНІАН, посилаючись на російську інформагенцію «Новости».

Гамбурзький рахунок українських гирьовиків

Минулого тижня з німецького міста Гамбурга, де проходив ХІІ чемпіонат світу з гирьового спорту, повернулася збірна українських богатирів. Зі змагання, в яких узяли участь 85 спортсменів із 9 країн, наші гирьовики повернулися з тріумфом — здобули 20 медалей (5 золотих, 7 срібних, 8 бронзових), уперше в загальному заліку обійшовши традиційних лідерів і одвічних суперників, росіян.

Поклади «на книжку» борги

Уряд вирішив учергове ощасливити вкладників Ощадбанку СРСР, які досі не можуть повернути свої кошти. З 2002 року багатотисячні внески українських громадян повертають їм у вигляді 50 гривень на рік. У державному бюджеті наступного року Кабмін передбачив іншу схему: борги Ощадбанку (тобто тепер уже — держави) перед населенням перетворюватимуться на борги населення перед державою. Їх просто списуватимуть як сплату за житлово-комунальні послуги: газ, світло, тепло. Таким чином наступного року уряд сподівається погасити дві третини боргів населення (на такі взаєморозрахунки в бюджеті виділено шість мільярдів гривень, а загальний борг населення на спожиті послуги дорівнює дев'яти мільярдам). Але тут діятиме навіть не подвійна, а потрійна схема списання боргів та взаєморозрахунків: шість мільярдів гривень фактично будуть присутні в бюджеті як недоїмка до нього ж «Нафтогазу України».

Зв'язок є, тепер давай якість

Антимонопольний комітет має намір визнати найбільших українських операторів мобільного зв'язку України компанії UMC і «Київстар» монополістами. Як повідомив журналістам голова АМКУ Олексій Костусєв, комітет уже завершив дослідження стану конкуренції на ринку мобільного зв'язку і перед ухваленням остаточного рішення розіслав мобільним операторам попередні висновки. Якщо ці компанії дійсно буде визнано монополістами, Антимонопольний комітет має намір домагатися зниження тарифів і підвищення якості послуг мобільного зв'язку, повідомляють Українські новини.

Вільна боротьба в рідкому шоколаді

Досі сербське містечко Пожаревац, що неподалік Белграда, було відоме як мала батьківщина опального югославського екс-президента Слободана Мілошевича. Але тепер про цей населений пункт іде інша слава — тут мешкає Славомир Адамович, який, за повідомленням ІТАР-ТАКС, вигадав і запатентував «найсолодший вид спорту» — боротьбу напіводягнених дівчат у рідкому шоколаді.

Ющенка труїли рицином?

Прозвучала назва речовини, якою, можливо, діяли на лідера президентської кампанії в Україні, — рицин. Цей основний токсичний компонент бобів рицини звичайної за токсичністю можна співставити з бойовими отруйними речовинами. Його виробляють відходів виробництва касторової олії за нескладною технологією. Рицин може вражати через органи дихання або з їжею, на сьогодні рицин вважається найсильнішим токсином. Смертельна доза — один міліграм. Протиотрути для рицину немає. Американські фахівці намагалися створити вакцину від рицину, проте це їм не вдалося.