Вишиваний випускний бал

Вишиваний випускний бал

Тернопільське міське управління освіти дотримало обіцянки і знайшло кошти на проведення конкурсу «Найкращий вишиваний випускний костюм». За результатами відбіркового туру, в ході якого члени журі детально цікавилися історією кожного представленого вбрання, було виявлено, що лише 59 юнаків та дівчат насмілились відгукнутися на заклик педагогів відсвяткувати прощання зі школою не у звичних костюмах та сукнях, а в національних строях. До речі, участь у конкурсі випускних вишиванок мають право брати також батьки випускників та їхні вчителі.

Війни в «павутині»

Як повідомили «УМ» у прес–групі УСБУ в Тернопільській області, до таких об’єктів передусім належать державні установи, працівники яких мають доступ до таємної інформації та інформації, призначеної винятково для службового користування. Небажаний витік такої часто має місце тому, що комп’ютери з відповідними базами даних не повинні бути підключені до інтернету, однак це застереження ігнорується керівництвом чи працівниками.

Води по вінця

Води по вінця

Упродовж 21—22 травня внаслідок сильних дощів підтопило три райони Львівщини. В селі Зарічне Стрийського району річка Тур’янка вийшла з берегів і підтопила 150 житлових будинків. У Яворівському районі ріка Липовець взяла у «полон» 30 садиб села Нагачів. Заручниками стихії стали і селяни з Чертіжа, Карнавки та Лютинки, що на Жидачівщині. Там разом із буревієм лютувала річка Дубравка, води якої підтопили майже 200 приватних господарств.

Соска із самогонкою

Соска із самогонкою

Коли медики відділення реанімації Монастириської районної лікарні оглянули доставленого з села Високе хлопчика, котрому виповнилося всього рік і три місяці, шоковані були навіть лікарі з найбільшим стажем. У малюка, який перебував у стані коми, виявили сильну анемію, важке ураження печінки та головного мозку, часткове загнивання шкіри у складочках (через те, що дитину не купали і рідко міняли пелюшки). До того ж хлопчик майже втратив зір. Але ж 6 лютого 2007 року Степанко народився абсолютно здоровим! Та тільки з батьками йому не пощастило.

Захисні колись. Нині — небезпечні

Захисні колись. Нині — небезпечні

Унаслідок сильних злив, які впродовж кількох днів не припинялися на південному заході області, почали руйнуватися замкові мури міста Бучач, на яких розташовано дуже багато сучасних будинків. Отож зазнають руйнувань і останні. Так, позавчора обвалилася підпірна стіна на вулиці Мулярській — господарі залишились без веранди.

Юрій Чижмарь: Конфлікти породжує сама виборча система

Юрій Чижмарь: Конфлікти породжує сама виборча система

Голова Тернопільської облдержадміністрації Юрій Чижмарь — один із наймолодших українських «губернаторів» — належить до керівників уже нової генерації. Багато хто з місцевих політичних «зубрів» сподівався побачити в ньому такого собі «хлопчика», яким можна буде маніпулювати. Однак швидко виявилося, що закарпатець Чижмарь — із тих, кому палець до рота краще не класти. «Стойко (попередній голова ОДА) був добрий, а цей гланди вирве без наркозу і не спитає...» — так висловився про нового «губернатора» в приватній розмові один із його підлеглих. Не меншою несподіванкою для багатьох стало й те, що «ставленик Балоги» (передусім саме так, і небезпідставно, сприймають у регіоні нового голову) розпочав боротьбу із... політикою у виконавчій владі.

Летять голови в ДАІ

«Після мого звільнення і повернення в Державтоінспекцію так званих «професіоналів» рівень смертності на дорогах одразу виріс на 25%», — обурювався днями в Тернополі міністр внутрішніх справ Юрій Луценко під час виїзної колегії Департаменту ДАІ МВС. За словами Луценка, під час його першої каденції на посаді міністра у 2005—2006 роках кількість загиблих у ДТП складала в середньому по п’ять тисяч осіб щороку, а у 2007 році — вже 7,5 тисячі.

Гордіїв вузол імперативу

Гордіїв вузол імперативу

Результати останніх виборів до Тернопільської обласної ради були такими: Блок Юлії Тимошенко — 34,49%, «Наша Україна» — 31,27%, УНБ Костенка і Плюща — 8,65%, Соціалістична партія — 3,30, «Пора» — 3%. Розрив між БЮТ і «Нашою Україною» був зовсім невеликим. По суті, більшість одержали БЮТівці, однак, враховуючи традиційну для регіону підтримку «Нашої України» представниками УНП, розклад сил суттєво змінювався. Боротьба за реальну першість почалася відразу, і передусім це виявилося при обранні голови ради. І БЮТ, і «НУ» бачили на чолі ради тільки свого представника. Ним став все–таки БЮТівець, за якого проголосували і десять «нашоукраїнських» депутатів — двоє позафракційних та восьмеро членів Конгресу українських націоналістів, котрі відразу після виборів створили окрему фракцію «Національний вибір». Саме щодо цих десяти осіб, які й надалі були помічені в підтримці Блоку Тимошенко, «Наша Україна» вирішила застосувати закон про імперативний мандат — той самий, ініційований верховними БЮТівцями для вирішення своїх проблем у Київраді. Однак — найшла коса на камінь.

Ножем — за сміх

У реанімацію Теребовлянської районної лікарні, що на Тернопільщині, потрапила 11–класниця місцевої школи з численними ножовими пораненнями. У дівчини серйозно ушкоджено селезінку, нирку та грудну клітку. Старшокласниця потрапила в біду під час відвідин разом із приятельками звичайного міського бару. Туди ж зайшов спробувати щастя за ігровим автоматом 32–річний теребовлянин.