Смерть через недбалість?

Столична прокуратура завершила досудове слідство у резонансній справі, порушеній за фактом смерті студента Ігора Індила 18 травня 2010 року в приміщенні Шевченківського райуправління столичної міліції. Як повідомила «УМ» речник прокурора Києва Мирослава Мушка, слідчі провели копітку роботу, з’ясовуючи всі обставини цієї події, й дійшли висновку, що смерть хлопця є наслідком службової недбалості й перевищення повноважень iз боку двох співробітників міліції.

Європа протверезіла чи пом’якшала?

Європа протверезіла чи пом’якшала?

Резолюція «Функціонування демократичних інституцій в Україні», ухвалена позавчора ввечерi більшістю Парламентської Асамблеї Ради Європи (102 — «за», 1 — «проти», 6 — утрималися), викликала неоднозначну реакцію у вітчизняному політикумі. Очікувалося, що резолюція буде ще жорсткішою. Напередодні розгляду у Страсбурзі ходили чутки, що офіційний Київ домовляється про пом’якшення «вердикту» ПАРЄ з російською делегацією. У результаті ПАРЄ закликала не допустити монополізації влади в Україні, продовжити реформу судової системи та прокуратури, забезпечити умови для проведення чесних виборів до органів місцевого самоврядування, а також розслідувати всі заяви про утиски свободи ЗМІ та права на зібрання. Оглядачі кажуть, що цьогорічна резолюція суттєво жорсткіша, ніж минулорічна, відтак нашій державі не позбутися моніторингу з боку ПАРЄ, на що сподівалася нова влада у зв’язку з майбутнім головуванням України (з весни 2011 року) в Комітеті міністрів РЄ.

Коронацiя по-донецьки

Коронацiя по-донецьки

Після кадрових змін у складі Конституційного Суду та обрання його головою вихідця з Донбасу Анатолія Головіна в політиків, правників та журналістів не було сумнівiв, яке саме рішення щодо політичної реформи­2004 ухвалять судді.

Гайда, хлопці, до суду!

Стали відомими нові деталі нападу бритоголових молодиків із битками та металевими прутами на охорону й організаторів фестивалю «Гайдамака.UA» цієї неділі. Виявляється, оргкомітет фестивалю сплатив ірпінській міліції 5 тисяч «благодійних» гривень за охорону правопорядку, але міліція зі своїми обов’язками не впоралася. Екс–глава МВС Юрій Луценко як один із учасників фесту обурюється, що міліція «не відпрацювала гроші», до того ж, під час нападу керівник міліції Ірпеня та його заступник відключили мобільні телефони.

Хвалилися гайдамаки на Ірпінь ідучи

Як бувало в 2004 роцi, бритоголовi молодчики атакували масовий патрiотичний захiд, незгодний владi. Трапилося таке «дежа вю» на фестивалi «Гайдамака.UA», який тривав iз 24 по 26 вересня в Ірпені. У неділю, уже коли стемніло, близько опів на дев’яту, більше двох десятків молодиків специфічної зовнішності, переважно у спортивних костюмах організовано підійшли до столиків реєстрації фестивалю. Зазвичай біля входу чергували два–три охоронці, решта патрулювали територію парку Перемоги у кілька гектарів обмежену синіми та жовтими стрічками. Молодики без зайвих слів дістали бейсбольні битки й почали лупцювати кількох охоронців та реєстраторів, серед яких були й дівчата. Інформацію про побиття швидко передали по рації іншим охоронцям, які почали збігатися з різних частин парку. На допомогу кинулися й окремі учасники фестивалю. Утім нападники діяли, очевидно, за продуманим планом — одразу розсипалися в різні боки й втекли з місця події. Обіцяли повернутися з більшими силами, утім обiйшлося без нових ексцесiв.

Налякали консьєржку...

Медіа–експерт та виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар у своєму iнтернет–блозі на «Українській правді» повідомила про те, що працівники СБУ збирають інформацію про неї. «Моя налякана консьєржка... тишком переповідала, як до неї підходили працівники СБУ та розпитували про мешканців моєї квартири. Основні питання: як живуть, коли приходять, хто приходить до квартири тощо», — пише пані Сюмар, яку здивував збір інформації спецслужбами у такий спосіб.

За ту реформу — отримайте двійки!

За ту реформу — отримайте двійки!

Усе ж таки є певна знаковість у тому, що Закон «Про внесення змін до Конституції України», ухвалений Верховною Радою у розпал Майдану — 8 грудня 2004 року, отримав порядковий номер 2222 — ІV. Свого часу він став компромісом для політичних еліт держави, а з 1 січня 2006 року — де–факто перестав бути чинним, оскільки ухвалені парламентарiями зміни і де–юре, і де–факто стали «тілом» Конституції. Згідно з політреформою–2004, у тому ж 2006 році Кабмін вперше було сформовано парламентською коаліцією, а Віктор Янукович, очоливши уряд, не мав жодних претензій до тих змін. Утім зараз команда новообраного Президента Януковича ту саму політреформу інакше як неконституційною не називає й бажає повернути своєму лідеру президентські повноваження Кучми, згідно з Конституцією 1996 року. 252 нардепи з коаліції швидко направили до Конституційного Суду подання, в якому просять розглянути відповідність Конституції закону №2222. Перший розгляд справи у формі усного слухання КСУ провів учора у прямому ефірі. Уже виступ судді–доповідача по справі Сергія Вдовиченка, позиція авторів подання, яких представляли «регіонали» Дмитро Шпенов і Владислав Забарський, та спілкування з пресою у кулуарах представника Президента у КС Олени Лукаш засвідчили: закону зі знаковим номером, а відтак і політреформі, усі сторони процесу мають намір ставити лише «жирні» двійки.

Бійці тюремного «фронту»

Бійці тюремного «фронту»

Агресивний натовп виплескується на подвір’я виробничої «зони». Причина — конфлікт з іншими «зеками», тож близько 70 озброєних палицями та пластиковими пляшками з водою чоловіків ладні будь–що прорватися до житлової «зони». Там їхні кривдники з іншого угруповання, розправи над якими вони жадають. Адміністрація «чоловічої зони» у Дніпродзержинську даремно закликає натовп заспокоїтися. Перемовини не дають результату, тож оперативний штаб приймає рішення про початок силової фази. Паралельно про НП повідомили міського прокурора, начальників місцевих управлінь міліції та СБУ, владу міста та області. Утім додаткові сили не знадобилися: лише за якихось десять хвилин бунт на «зоні» придушили бійцi тюремного спецназу на очах преси.

Усе згідно зi сценарієм навчань, проведених нещодавно на базі Дніпродзержинського училища професійної підготовки персоналу Державної кримінально–виконавчої служби України. Офіцери кажуть, що за радянських часів на території училища (правоохоронці з усього СРСР добре знають його як колишню школу міліції) справді була чоловіча колонія. Окремі її об’єкти нині використовують для практичних занять. Саме курсантам училища під час навчальних зборів спецназу й дісталася роль бунтівної масовки. Натомість їхні приборкувачі були справжні — продемонструвати бойові навички та вміння до Дніпродзержинська з’їхалося близько сотні бійців з усіх підрозділів спецпризначення Держдепартаменту з питань виконання покарань. Перший заступник голови Держдепартаменту Сергій Сидоренко каже, що вперше показати журналістам і правозахисникам раніше втаємничений тюремний спецназ вирішили не лише заради подальшої прозорості системи, а й щоб зняти домисли щодо «маски–шоу», які ці хлопці нібито регулярно влаштовують за «колючкою».

Два по сто за невиконані обіцянки

Два по сто за невиконані обіцянки

Цього тижня виповнюється 200 днів, відколи в Україні з’явився новий Президент — Віктор Янукович. Прийшов він на престол із цілою валізою солодких обіцянок і гаслом «Україна для людей». За цей час можна було чимало встигнути — і Янукович устиг: здати Україну в користування Росії, згорнути демократичні процеси і змусити українців покласти «зуби на полицю». Про забуте–обіцяне й зроблене новою владою вирішила нагадати «Україна молода».

Десять років без Гії

Десять років без Гії

Саме 16 вересня 2000 року тодішній керівник кримінального розшуку МВС Олексій Пукач із підлеглими «перевертнями» підставили службове авто Hyundai Sonata редактору «Української правди» Георгію Гонгадзе під виглядом таксі. Журналіста вивезли за місто й жорстоко вбили. Починаючи з 2005 року 16 вересня, у день зникнення Георгія, громадськість щорічно організовує акції його пам’яті та пам’яті всіх загиблих журналістів.