І хто тобі Азаров?!

Українські «чорнобильці» та пенсіонери іже з ними, схоже, можуть подавати скарги до суду про збільшення розміру пенсій хоч до наступного пришестя. Без результату! Владі дешевше буде арештувати кілька суддів, ніж платити, за підрахунками влади, «зайвих» 170 млрд. гривень незрозуміло яких пенсій. Щоправда, при цьому вона, тобто влада, тобто Партія регіонів, тобто команда Віктора Януковича, ще глибше грузнутиме в яму цілковитої відсутності логіки та будь–якої системності у діях. Адже цей земельний отвір під назвою «Обіцяти все!» створила саме команда Віктора Федоровича — для повалення своїх політичних конкурентів. Сьогодні, втім, на хвилі ейфорії від легко взятої влади на такі умовності ніхто не зважає...

Ахметов узявся об’єднати схід і захід

На початку наступного року одна з найбільших компаній Західної України — ПАТ «Західенерго» — може отримати нового власника. Іще 25 листопада ДТЕК Ріната Ахметова подала заявку на конкурс iз придбання понад 45% акцій підприємства. Крім ДТЕК, інших претендентів на «Західенерго» не було. Тому для генерації проведуть незалежну оцінку. Якщо найбільша приватна енергетична компанія погодиться iз запропонованою ціною, то офіційно документи про продаж підпишуть не раніше січня. Інших потенційних інвесторів могли відлякати надто високі соціальні зобов’язання та борги компанії, які потрібно погасити після приватизації. Проте це лиш означає, що не всі, хто на словах вважає нашу енергетику перспективною, готовi братися за реальну роботу з її розвитку.

Коли скидати «єврики»?

Коли скидати «єврики»?

Світова економіка уповільнюється, наступного року криза тільки посилиться, а ЄС наступила на горло власній пісні і таки схиляється запросити до своїх лав Туреччину: попри всі застороги, які існували й існують проти такого об’єднання. Причина — у цій країні зростає ВВП. Але якщо обивателю, який свого часу переконвертував заощадження з доларів у євро, для серцевих нападiв таких тенденцій замало, то ось вам новий сценарій! Єврозона буцімто припинить своє існування вже до католицького різдва — 25 грудня нинішнього року. Ось як описують деякі експерти, скажімо, професор Гамбурзького університету Дірк Майєр, майбутній катаклізм у Німеччині: одного ранку німці побачать, що всі банки закриті, а замість звичних євро їм видадуть зовсім нові банкноти — з магнітними стрічками. Завозити стару валюту буде заборонено. А через пару місяців ФРН, Франція та Нідерланди оголосять, що остаточно покидають єврозону. Мовляв, одного разу відмовитися від євро буде дешевше, ніж постійно його рятувати.

У шахтарів з’явилося майбутнє

Десять мільярдів доларів. За розрахунками незалежних аналітиків, за 20 років саме стільки грошей «інвестували» у вугільну галузь українські платники податків. Це кошти, які можна було вкласти у освіту, охорону здоров’я, будівництво доріг чи соціального житла. Натомість на них тривалий час наживались «червоні директори», які лише «проїдали» допомогу від держави проблемним шахтам. І це при тому, що видобуток вугілля — стратегічна галузь для країни, що хоче рано чи пізно позбутися залежності від російського газу. Втім, схоже, що вже найближчим часом такому станові справ буде покладено край. Держава матиме змогу віддавати копальні в управління ефективнішим власникам.

Молочні джерела замулило законодавством

Молочні джерела замулило законодавством

Ви помітили, як стрімко зросли ціни на молочні продукти? Сьогодні жінки на київських базарах продають молоко від домашніх корів по 7—9 грн./літр. У супермаркеті 0,75 лiтра якісного 2,7–процентного «Преміаллє» у класичній скляній пляшці коштує від 10 до 12 гривень. Згідно з інформацією експертів, продажна ціна молокопродуктів протягом року зросла на 30%, при тому що зростання закупівельних цін на молоко від населення сягнуло 70% (з 1,40—2,00 грн. до 2,50—3,40 грн. за літр). Можна було б порадіти за власників корівок, які сьогодні можуть вибирати між конкуруючими заготiвельниками, якби не загрозливі свідчення статистики: молочне стадо в Україні невпинно скорочується, через дефіцит молочної сировини і її подорожчання зростає відсоток молочних продуктів, які містять дешеві й низькоякісні рослинні жири (про це «УМ» нещодавно писала). Тобто, незважаючи на значне підвищення закупівельних цін, селяни вважають вигіднішим позбуватися молочних корів (ціни на корми ростуть ще швидше, докладені зусилля себе не виправдовують, відсутність пасовищ — окрема проблема). Переробники, чиї потужності розраховані на певні обсяги сировини, через її дефіцит опинилися перед загрозою зупинки окремих ліній, а через спроби «поповнити» заплановані обсяги випущеної продукції за рахунок рослинних інгредієнтів ризикують втратити ринки збуту. Україні в цілому такий розклад, на думку експертів, загрожує втратою експортних напрацювань. Уже сьогодні білоруська якість молочних товарів складає гостру конкуренцію вітчизняній...

Не газом єдиним

За місяць до Нового року перед мешканцями столицi постала реальна перспектива замерзнути в темряві. Якщо не цієї зими — то вже точно наступної. Причина — ситуація, що назріває довкола енергокомпанії «Київенерго» та її майбутніх власників. Не виключено, що проблему штучно розгойдують ззовні. І, схоже, без наших північних сусідів тут не обійшлося. Отож подамо кiлька можливих версiй розвитку подiй i корпоративних зв’язкiв.

Одноклітинні матимуть роботу

Одноклітинні матимуть роботу

У Черкасах побували представники угорської компанії «Органiка». Мета цього візиту — консультації зі спеціалістами Черкаського водоканалу щодо системи каналізації міста та методів очистки стічних вод. Іноземці прагнуть побудувати у місті над Дніпром локальні очисні споруди, які працюють за новітньою технологією — очищують стоки біологічним шляхом за допомогою бактерій та рослин. Такі очисні споруди вже успішно діють в Угорщині, Туреччині та Китаї.

Із цих пагорбів кризи не видно

Із цих пагорбів кризи не видно

Прем’єр–міністр Микола Азаров, як і його попередниця — та сама, що її нинішній очільник уряду пристрасно звинувачує у популізмі, вперто не помічає кризових явищ в українській економіці. І, можна підозрювати, не готує жоден кризовий сценарій на випадок, якщо «рвоне». Відтак у нашій країні активно формуються дві точки зору на ситуацію в економіці: діючої влади і всіх решти. Причому вони щоразу менше і рідше стали перетинатися.

Перевірте: ви часом не у переліку олігархів?

Перевірте: ви часом не у переліку олігархів?

Через півтора місяця в Україні має суттєво побільшати соціальної справедливості. Принаймні так захотів віце–прем’єр–міністр, а заодно й міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко і підготував законопроект про запровадження податку на багатство. Який, за умови, що його підтримає Верховна Рада, набере чинності вже з 1 січня 2012 року.