Язик віце–прем’єра

Язик віце–прем’єра

Обіцянка політика — це не більше, ніж яскрава телевізійна картинка. За якою стоїть лише бажання сподобатися виборцю або стремління потрапити «у тренд» до свого керівництва. А із реальністю, правдою і тим паче совістю оратора ця категорія не має нічого спільного. Днями інформпростір України буквально розірвало коротеньке зізнання колишнього члена ліквідованої партії «Сильна Україна» Олександри Кужель: «Тігіпко платив нам зарплату у конвертах».

Обнадійливе шипіння надр

Обнадійливе шипіння надр

Україна таки приступила до розробки сланцевого газу: всупереч скепсису екологів, лобістів та екологів–лобістів із «газпромівським» акцентом. Учора міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький визначив компанії–переможці, які добуватимуть вуглеводні з Олеської (Львівщина та Івано–Франківщина) та Юзівської (Харківщина) ділянок. Реальнi результати робота може дати не раніше, ніж за 6—8 років, а собівартість тисячі кубометрів газу становитиме близько 300 доларів. Таким чином, наші запаси сланцевого газу можуть стати знаряддям тиску на незговірливий «Газпром» і таки виторгувати у нього знижку.

«Чорний» травень

«Чорний» травень

Вони сподівалися, що все буде добре, але жорстока реальність поставила на цьому оптимізмі велику чорну крапку. Ще зовсім недавно вітчизняні урядовці наполягали на власних прогнозах розвитку української економіки: у держбюджеті заклали цифру 3,9%, хоча Прем’єр–міністр Микола Азаров стверджував, що його команда покаже зростання на 5%, а можливо, і на цілих 6%. Незалежні зарубіжні експерти давали не більше трьох відсотків. Але днями аналітики дуже різко знизили своє бачення українських економічних перспектив: із 3% до... 1,6%. Це більш ніж удвічі менше, ніж планував наш уряд, і більш ніж утричі гірше за показник, на який він таємно сподівався.

Надра у приватних руках

Надра у приватних руках

Віднині стати багатою людиною в Україні стало ще легше. Особливо, якщо ця людина займається металургією. Днями нардепи ухвалили, а Президент підписав довгоочікуваний закон про приватизацію державних вугільних шахт. Утiм експерти не очікують від нововведень жодних революційних змін для галузі. Окрім корупційних.

Друшляк за 1,5 мільярда?

Перші колони нового супероб’єкта вже приїхали з Італії і чекають урочистого сигналу перших осіб держави до початку робіт на проммайданчику за 200 метрів від «мертвого» реактора. Готові трудитися не покладаючи рук і 3 тисячі робітників–вахтовиків, яким уже обладнали житло поблизу Прип’яті. За 3 тис. гривень щомісяця, до речі. Новий саркофаг, або, як його називають, конфайнмент, має постати у всій своїй красі у жовтні 2015 року. І, за свідченням влади, повністю зняти всі проблеми із небезпечним реактором. Або, на думку незалежних експертів, стати причиною величезних неприємностей, які можуть виникнути у Чорнобилі.

Як вижити інвестору?

Як вижити інвестору?

— Буде нам тут права качати, ср...й американець! — після цих слів 68–річний інвестор зі США Ісаак Каліхман головою вперед пірнув із дбайливих рук людей у формі в нетрі заґратованого міліцейського «уазика». Того самого, який у народі ще досі називають «бобиком». Де і провів наступні півтори години свого життя — поки у його офісі тривав не особливо законний обшук.

Важко спрогнозувати, чим міг би закінчитися подібний інцидент — в умовах суворих українських реалій — якби на місці Каліхмана виявився наш співвітчизник. Цілком можливо, в офісі пильні правоохоронці «виявили» би пляшки із запалювальною сумішшю, зброю, наркотики та план підземних ходів адміністрації Президента. Але цього інвестора, як це не смішно звучить, урятував паспорт громадянина США. Майор у цивільному, який, не назвавшись, проводив обшук, раптом змінив гнів на милість — і наказав відчинити заґратовані двері. «Моя дружина зі США зателефонувала в американське посольство в Україні й попросила домогти. Вже навіть після закінчення інциденту, коли мені повернули мобільний телефон, людина з американського посольства телефонувала до мене кожні 15 хвилин — запитувала, чи не б’ють мене, чи не вчиняють незаконних дій», — розповідав підприємець кореспондентові «УМ».

Чи заженуть Порошенка в «регіональне» стійло?

«Ось прийде Порошенко, Порошенко все виправить!» — приблизно з таким настроєм Україна впродовж цілого місяця стежила за процесом ухваленням рішення одного, хоча й відомого політика. Наприкінці лютого голові ради НБУ Петру Порошенку запропонували очолити Мінекономіки, у відповідь той пообіцяв подумати. Ситуація безпрецедентна сама по собі, адже на будь–яку державну посаду, тим паче міністерську, у нашій країні заведено погоджуватися одразу й без жодних умов. Незвичності додавала ще й сама процедура: пропозицію Порошенкові озвучив сам глава держави (!) і ще до того, як підписав кадровий указ. Такої практики в Україні досі не існувало.

Вони сказали: «Піднімайте...»

Вони сказали: «Піднімайте...»

Учора автомобілісти могли спостерігати неприємне природне явище: сезонне подорожчання бензину. Найпопулярніший А–95 переступив «психологічну» позначку 11 гривень, за ним зрушили з місця «сімдесят шостий» та дизель. Цікаво, як відреагували на тенденцію власники автозаправок зі скрапленим газом: днем раніше вони «вдарили на випередження». Тобто ще напередодні підняли ціни на автогаз на одну гривню — коли бензин іще коштував по–старому.

Сиром заряджай!

Сиром заряджай!

У столиці Росії з’явився новий делікатес — сир українського виробництва. Щоправда, тепер москвичі змушені купувати його з–під прилавка — офіційно торгувати продукцією нашого виробництва у Білокам’яній заборонено.

Азаров, вам два!

Азаров, вам два!

На початку чергового «виборчого року» влада знову згадала, що соціальна справедливість в Україні чомусь не домінує. І стала наводити лад. Окрім головних обіцянок, що їх ще у недільному телеефірі оприлюднив Президент Віктор Янукович — дешеві квартири, «Юлина», тобто вже «Вітіна», тисяча вкладникам радянського «Ощадбанку», виявляється, існує півтора десятка інших. Для їх реалізації треба 16 млрд. гривень, яких у бюджеті нема. Але профільний віце–прем’єр Сергій Тігіпко чомусь певний, що гроші знайдуть і непоправних наслідків для економіки така передвиборча щедрість не матиме.