Квартира з видом на скандал

Квартира з видом на скандал

Ці красиві висотки при в'їзді на масив Троєщина з боку Московського мосту бачив, мабуть, кожен киянин. Не звернути на них увагу просто неможливо: по-перше, житлових будинків у понад тридцять поверхів досі в Києві ще не було, по-друге, зводять вони їх уже так довго, що декого розбирає спортивний інтерес — а чи добудують їх узагалі, чи повториться історія з «Еліта-Центром»? Останнє найбільше цікавить 750 сімей, які мали б отримати тут житло. Зрештою замовники і підрядники скандального будівництва зібрали прес-конференцію, щоб заспокоїти інвесторів — будинки таки добудують.

Голодування iз запахом поп-корну

Голодування iз запахом поп-корну

Страйк у кінотеатрах на знак протесту проти перевірок із порушеннями, кадрових змін і безпідставних доган керівникам кінотеатрів продовжується, але голодування змушені були припинити через надмірну виснаженість. Ірина Богорська з «Ленінграда» заявила журналістам: якщо тиск на кінотеатр не припиниться і не дадуть остаточний дозвіл на оренду, то вона піде на самоспалення.
З боку влади на цю ситуацію — жодної реакції, до міських чиновників не достукатися. Заступник голови київської ради Віталій Журавський пішов у відпустку, коли він буде на робочому місці, у його приймальні не говорять. Світлана Зоріна, голова управління культури і мистецтва, за словами її прес-секретаря, надзвичайно зайнята питанням бюджету і про кінотеатри не має часу говорити. Михайла Яковчука взагалі знайти неможливо. Напередодні голодування трудових колективів депутат Київради, член «Блоку Черновецького» Яковчук, який є ініціатором тиску і комерційним директором «Кіномедіа Едвертайзинг», директором компаній «Промтехнолюкс» і «Кінофорум», спілкуючись із журналістами, сказав свою думку про недоцільність муніципальних кінотеатрів, які приносять Києву тільки збитки і їх найкраще закрити. Його опоненти вбачають у діях депутата бажання використати комунальну власність в особистих комерційних цілях, а київську владу звинувачують у намірах продати всі діючі модернізовані муніципальні кінотеатри.
Заколот почався з рішення господарського суду про надання оренди приміщень колективам кінотеатрів. Ще 2003 року вони звернулися до суду з проханням надати оренду для показу кіно без права на приватизацію. У серпні 2007 кінотеатрами зацікавилася влада — заступник Леоніда Черновецького Віталій Журавський приїхав на оглядини. А з вересня покотилася хвиля перевірок, комісій і доган. У минулий четвер чотири кінотеатри оголосили страйк і голодування.

Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Роза Люксембург

Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Роза Люксембург

Великий письменник і не менш великий українофоб Михаїл Булгаков писав, що найпершою цікавинкою Києва є його вивіски (особливо, як ми пам'ятаємо, смішила генія «їдальня»). Вивіски в Києві дійсно унікальні: нещодавно бачила на якомусь генделику рекламу «нездорового способу життя» - без прив'язки до конкретної марки цигарок було написано таке: «Якщо ти не палиш - помреш ніким, якщо палиш вітчизняне - помреш патріотом».

Софія й Лавра: життя чи загибель?

Софія й Лавра: життя чи загибель?

У новинах телеканалу СТБ за 13 жовтня цього року отець Федір Шеремета, протоієрей Свято-Кирилівської громади УПЦ Московського патріархату, так розповів про своє ставлення до старовинних фресок унікальної пам'ятки ХІІ століття — Кирилівської церкви в Києві: «Що це за ікона — голова відрізана, а тулуб є. Є правила церковні. Ікона, утратівшая прілічний від, нє можєт іспользоваться для молітви. Не видно, чи то святой, чи то карикатура». (Автор свідомо зберіг за інтернет-сайтом телеканалу всі особливості мови шанованого панотця «канонічної церкви»).

Цирк переїхав на Хрещатик

Цирк переїхав на Хрещатик

Кілька сотень червоних сердечок на білих полотнищах, завивання сирен і пронизливі звуки футбольних дудок, струнке багатоголосе скандування: «Ганьба!», гасла «Кияни більше не вірять Черновецькому», «Вимагаємо негайно заборонити забудову скверу Зої Космодем'янської (варiант — такого-то майданчика на Оболонському проспекті тощо — «земельні питання» досі залишаються найгарячішими. — Авт.), «Черновецький хоче зробити нас жебраками!», «Ні підвищенню житлово-комунальних тарифів». Так організовані Блоком Тимошенко кияни зустрічали депутатів столичної міськради, які прийшли на свою чергову сесію. Головною «ідеєю» мітингу був протест проти підвищення тарифів на послуги ЖКГ — це питання фракція БЮТ планувала внести на розгляд Київради й боротися за нього до останнього. Поборотися таки довелося, але не зовсім за те, за що збиралися — до розгляду питань порядку денного так і не дійшло. Зате було дуже весело. Недарма під кінець безплідного засідання міський голова Леонід Черновецький сипав «перлами» на кшталт: «Ми всє под наблюдєнієм — нас люді смотрят!», «Ми уже достаточно развєсєлілі кієвлян, ми ім доставілі много удовольствія, давайтє работать!». І справді, у двох будинків під куполом — того, що на площі Перемоги, і його конкурента на вулиці Грушевського (цирку й Верховної Ради), — з'явився неабиякий суперник. А всілякі «Комеді клаби» й «95-ті квартали» просто відпочивають: надірвати животи від сміху, принаймні кияни, можуть просто подивившись трансляцію засідання Київради.

«Нонсенсів у Києві багато»

«Нонсенсів у Києві багато»

Від Віктора Вечерського, знаного у місті спеціаліста в галузі архітектури та охорони культурних пам'яток, я дізнаюсь багато нового — про те, коли востаннє ремонтували Андріївський узвіз, про Гаазьку конвенцію 1954 року, яку, виявляється, до недавнього часу порушувала Україна, про норми європейського містобудівництва, що забороняють імітувати старовину в сучасних будівлях — щоб запобігти профанації історії... Дізнаюсь і про те, як архітектору Каракісу на смертному одрі не давало спокою його дітище — Історичний музей на Старокиївській горі, і про те, хто першим у радянські часи почав розкопувати фундамент Десятинної церкви, і як цьому завадила війна... Словом, наша розмова — про Київ. Київ прекрасний і потворний, Київ чиновників і Київ ентузіастів, місто вічне, витривале, не позбавлене надії успішно пережити всі сьогоднішні катаклізми.

Доженемо й переженемо Нью-Йорк?

Уже років, мабуть, зо п'ять у пресі регулярно з'являються чутки про те, що захмарні ціни на київську нерухомість незабаром почнуть падати. Нерідко в цих повідомленнях фігурують навіть терміни на кшталт «обвал». Хтось, читаючи такі прогнози, зітхає з полегшенням і відроджує надію колись таки придбати власне житло.

Олесь Довгий: «Дерибану» в Київраді немає!

Олесь Довгий: «Дерибану» в Київраді немає!

Чергова сесія Київської міської ради викликала доволі значний резонанс серед громадськості. Рішення київських депутатів активно інтерпретувалися в пресі. Дізнатися, що насправді стоїть за тими чи іншими рiшеннями Київради, ми вирішили з перших вуст: від заступника міського голови - секретаря Київради Олеся Довгого.

Будинок проти хатинок

Будинок проти хатинок

Якийсь час тому на інтернет-сайтах (особливо столичних) можна було побачити заголовки на кшталт: «Пирогів у небезпеці». Iшлося не про чергову пожежу, яка могла б винищити відомий київський музей народної архiтектури та побуту. Iшлося про інше — незаконну забудову прилеглих до скансену земель. Ситуацію вирішила дослідити «Україна молода». I дещо нам вдалося дізнатися, хоча головне питання — хто саме підбирається до Пирогова — наразі лишилось без відповіді.

Газони в сувоях

Газони в сувоях

Хто був нещодавно в Маріїнському парку, в це просто не може повірити. Після наметового містечка Маріїнський виглядає жалюгідно: газони витоптані, гілки рододендронів поламані, розкішні кущі троянд знищені... Що і не дивно: адже тут стояло приблизно 70 наметів, де мешкали кілька сотень осіб. Невже через тиждень це все знову зазеленіє?