Смиренні байкери

Такої концентрації впродовж минулого тижня «Харлеїв-Девідсонів», «Хонд» та інших престижних марок мотоциклів прикарпатський Косів ще не бачив — сюди на перший гірський фестиваль з'їхалося понад півсотні українських байкерів та їхніх колег із Польщі та Німеччини. Попервах очікували прибуття значно більшої кількості моторизованих людей у чорному, але в українські Карпати з різних причин не приїхали запрошені англійці та американці, котрі дали попередню згоду. Організував неординарний для горян захід польський бізнесмен Юрек Войтко за підтримки управління туризму Івано-Франківської облдержадміністрації.

Катайтеся, чорнобриві, та не з «бейсболістами»

Перше повідомлення про пограбування молодих горянок у досить нетрадиційний спосіб надійшло в міліцію 19 червня. Тоді пізно ввечері біля двох дівчат, котрі прогулювалися вулицями Верховини, зупинилася «дев'ятка» і симпатичні незнайомці запропонували покататися. Юнки без вагань пристали на романтичну пропозицію. Але не встигли вони зручно вмоститися на задніх сидіннях, як автоматично зачинилися дверні замки легковика і хлопці, погрожуючи бейсбольною биткою, наказали переляканим пасажиркам швидко «здати» коштовності, гроші та мобільні телефони. Висадивши через кілька десятків метрів обібраних дівчат із салону, грабіжники «розчинилися» в темряві.

Приватних краєвидів на всіх не вистачає

Ще не так давно глухе карпатське село Поляниця, що належить до Яремчанської міськради, завдяки стрімкому впродовж кількох останніх років розвитку гірськолижного курорту «Буковель» стало відомим чи не на всю Україну населеним пунктом, куди потягнулися на відпочинок багаті співвітчизники. Деяким із них тутешні краєвиди так припали до душі, що захотілося у перспективний гірський грунт, здебільшого на мальовничих околицях села, пустити глибокий приватновласницький корінь. Однак ці бажання не завжди збігалися з обмеженими можливостями раніше розпайованої поляницької землі.

Горець-2

Щасливим виявився фінал драматичної історії, про яку «УМ» розповідала своїм читачам на початку другої декади червня. Тоді в горах заблукали двоє малолітніх мешканців села Пороги Богородчанського району, котрі пасли корови і заблукали, шукаючи гриби. Менший, 10-річний хлопчина, залишив сплячого товариша і на третю добу вийшов на туристів, які ночували в лісництві поблизу Осмолоди сусіднього Рожнятівського району.

«Ауді» цінніша за вухо

Не знати, яких би ще страждань зазнав підприємець із села Студінка Калуського району, аби в потрібний час у потрібному місці не з'явився його зять і не завадив намірам розбійників. Оказія трапилася при виїзді на асфальтівку, що веде в райцентр. Підприємець звернув увагу на двох міцної статури чоловіків у спецівках дорожніх робітників, котрі нетвердою ходою, ніби п'яні, несли дошку та, порівнявшись з «Ауді», що виїжджала на трасу, вдарили деревиною по авто. Обурений такою зухвалістю водій зупинив іномарку і вийшов із салону. Він тоді й не здогадувався, що саме такий розвиток подій передбачав бандитський сценарій.

Купіль з авіабомбами

Угірському потоці, що протікає через село Заріччя Надвірнянського району, у спекотні літні дні аж кишить місцевими дітлахами, і ніхто не підозрював, яка небезпека понад півстоліття таїлася поруч. Наприкінці минулого тижня юні плавці натрапили у воді на масивну болванку. На щастя, хлоп'яча допитливість поступилася місцем обережності, і підлітки негайно повідомили дорослих про підозрілу знахідку.

Траурний катамаран

Після виснажливої літньої сесії студенти з повним навантаженням розслабляються, хто як може. П'ятеро молодих прикарпатців обрали для цього берег Бурштинського водосховища. Троє з них невдовзі занудьгували на суші й вирішили до малоактивного відпочинку додати трохи адреналіну на воді, зважаючи на те, що ніхто з непосидющої трійці не вмів плавати. На нещастя, під руки їм підвернувся катамаран.

Є ще замки для бажаючих

Є ще замки для бажаючих

Для дуже багатих людей Заходу володіти замком — таке ж неписане правило аристократичного етикету, як мати в гаражі принаймні одне місце для Ролс-Ройса, а на пальці руки — перстень з камінчиком під сотню каратів. Серед нерухомості тамтешніх мега-зірок естради, спорту, знаних банкірів та бізнесменів зазвичай є хоч якась індивідуальна середньовічна кам'яниця з благородним «родоводом». Це не тільки тішить їхнє заможне самолюбство, а й дозволяє, не посягаючи на дефіцитні бюджетні кошти, утримувати цінні пам'ятки архітектури в добротному стані. Завдяки свідомим мільйонерам на територіях Шотландії, Англії, Баварії, Андалусії та інших європейських земель з давніми рицарськими традиціями замки стоять, як на картинці, — нинішнім туристам на радість і майбутнім поколінням на згадку.
Українцям похвалитися тут майже нічим, якщо не брати до уваги двох-трьох відреставрованих замків, зокрема, Олеського на Львівщині, де розмістився музей іконопису, та кількох розкиданих в основному по Західній Українi давніх оборонних об'єктів зі стінами і спорудами, накритими дахом. Iншi рештки представлені або наземними руїнами, або прихованими під шаром грунту фундаментами. Багате в минулому на замки Прикарпаття — не виняток.

Акушер з карного розшуку

У перший день відпустки, що збігся з неділею, оперуповноважений карного розшуку Верховинського райвідділу міліції Михайло Гаврищук не планував вставати вдосвіта, але сусід Іван розбудив його о четвертій ранку і попросив відвезти «Жигулями» в райцентр. У дружини почалися перейми і треба було негайно їхати в лікарню, за 20 кілометрів від їхнього гірського села Красноїлля.

Заблукали діти в горах

Упродовж тижня село Пороги Богородчанського району, розташоване за кілька кілометрів від президентської резиденції «Синьогора», перебуває у шоковому стані: ще 4 червня двоє місцевих хлопчиків, десяти та дванадцяти рокiв, погнали в гірський ліс пасти худобу і не повернулися додому. Корови під вечір самі знайшли дорогу до своїх стаєнь, а діти не змогли вибратися з лісового полону.