УЇК-ЕНД ФУТБОЛЬНОЇ ЄВРОПИ

Футбол
Здобуттям бодай одного очка в домашньому поєдинку 27-го туру проти «К'єво» «міланісти» мають завдячувати арбітрові Джанлуці Папаресті та нападаючому Андрію Шевченку. Суддя додав до 90 хвилин основного часу ще 7 хвилин «компенсованого», а український легіонер на останніх секундах своєрідного «овертайму» замкнув ударом головою відчайдушний навіс із правого флангу португальця Руя Кошти — 2:2. Утім, слід зауважити, що, ведучи в рахунку, веронці робили все, аби затягнути час, і вже після того, як четвертий арбітр показав табличку з цифрою 5 (додав після 90-ї хвилини), голкіпер гостей Маркеджані впав на рівному місці, зображував смертний біль у нозі, яку ніхто не чіпав, а лікарі дуже довго йому надавали допомогу.

Німеччина
Бразильський форвард «Вердера» Гонсалвеш Аїлтон, якого не беруть ані до національної команди його батьківщини, ані до бундестіму, а тепер от ФІФА заборонила виступати за збірну Катару, неабияк образився на всіх. Кращий бомбардир німецької першості виступив із критикою на адресу футбольних чиновників і заявив, що збирається виїхати з Німеччини. «Я дуже розсерджений і маю бажання виїхати з країни — настільки я розчарований!» — передає слова Аїлтона «Ассошіейтед пресс». Мабуть, саме ця неврівноваженість стала причиною недолугої гри головного нападника бременців у їхньому поєдинку з «Вольфсбургом».

Якщо зірки запалюються...

Завдяки титанічним організаторським зусиллям олімпійського чемпіона Олександра Волкова та його зв'язкам у баскетбольних та владних «верхах» позавчора в Україні таки відбулася визначна для світу спорту подія: Київський палац спорту приймав «Матч усіх зірок» Євроліги ФІБА. Гранд-шоу, яке, за словами організаторів, коштувало 10 мільйонів доларів, зібрало 5-тисячний аншлаг разом із Президентом Леонідом Кучмою (глава держави відсидів у VIP-ложі майже 4-годинне видовище до самого кінця — 23.30). Світлову й кольорову підтримку забезпечували сотні прожекторів, численні банери, два додаткових телетабло, гучна молодіжна музика та естрадні зірки на сцені... Словом, подивитися було на що, але головне — перший в історії новоорганізованої Євроліги ФІБА All Star Day, місце дебюту — Київ, та кращі баскетболісти європейських клубів, які змагаються під егідою ФІБА.

Протасову вказали на двері

Недарма Олег Протасов, ставши в лютому минулого року тренером «Олімпіакоса» й привівши команду до золотих медалей чемпіонату Греції, в інтерв'ю українським ЗМІ неодноразово підкреслював минущість грецької футбольної любові. Сьогодні твоя команда виграла — тебе носять на руках, а завтра програє — і гарячі фани розіб'ють твою машину абощо. Усю примхливість керівництва пірейського клубу його старожил із тренерськими «корочками» повністю відчув цього тижня, коли Протасову повідомили про звільнення з посади «коуча» «червоно-білих». До минулого уїк-енду «Олімпіакос» очолював турнірну таблицю національної першості, але, на біду, поступився з мінімальним рахунокм (0:1) афінському АЕКу і втратив лідерство.

Далеко «Соколу» до «Блискавки»...

НХЛ
Нарешті обірвалася суперсерія «Блискавки» з Тампи - команда нашого Руслана Федотенка, яка заслужила «титул» головної енхаелівської «попелюшки» цього сезону (це ті, що «з грязі - в князі») набирала очки упродовж 18 (!) матчів, із 5 лютого до 13 березня, маючи в цьому проміжку смугу навіть із 8 перемог поспіль. 13 березня скромний колектив із Флориди розтрощив безнадійний «клуб мільйонерів» - «Нью-Йорк рейнджерс», довівши кількість набраних у регулярному чемпіонаті очок до 95. Ніколи ще «Лайтнінг» не мали стільки. Це кращий сезон вихованців Джона Торторелли - «Тампа» є найкращою за очковими здобутками в усій НХЛ. Приємно, що свій найкращий чемпіонат проводить і український легіонер «Блискавки» Руслан Федотенко - в активі правого крайнього вже 37 очок (16 голів + 21 передача), що на очко більше, аніж Федот набрав у дебютній для себе першості, коли виступав за «Філадельфію». А до «плей-оф» «Тампі» ще слід зіграти 12 матчів. Забракло ж духу «Блискавці» лише позавчора, коли команда не витримала атак «Кароліни» - 1:5. Та й тут наш Руслан відзначився шайбою.

ІТАЛІЯ: «Мілан» - чемпіон?
Раніше казали, хто б не лідирував у серії А, «скудетто» все одно виграє «Ювентус». Та в цьому сезоні ця «італійська народна мудрість» не діє - «царське» місце «Старої синьйори», найтитулованішої на Апеннінах команди, посідає другий за величчю колекції трофеїв клуб - «Мілан».

Перший струс Ренато Паскуалі

Черговий тур вітчизняного чемпіонату з баскетболу в чоловічій суперлізі знову підніс кілька сюрпризів. Зокрема, молодий «Будівельник» Євгена Мурзіна відібрав очки в ще одного клубу з «великої української п'ятірки» — «Миколаєва». Щоправда, виграти «стройка» змогла лише перший матч, у якому через проблеми з оком не брав участі лідер миколаївців Олександр Раєвський. А в повторній зустрічі малий, але вдалий Сашко вже був на майданчику і своїми 39 (!) очками приклався до реваншу. Відтак південний клуб фактично звів нанівець спроби «Будівельника» відвоювати четверте місце перед стартом «плей-оф».

У матчі 24-го туру проти «Сампдорії» Андрій Шевченко вийшов на заміну лише на 67-й хвилині (замість Філіппо Індзагі), коли справу вже було зроблено — всі голи в одні й інші ворота забито. Український форвард явно перебуває в функціональній «ямі» і вже тривалий час не може відзначитися, але його «Мілан» справно набирає по 3 очки і зберігає відрив від «Роми» у 5 пунктів.
Наставник столичного клубу Фабіо Капелло тим часом не збирається відмовлятися від претензій на «скудетто» й за 10 турів до фінішу каже, що його команді не слід звертати увагу на турнірну таблицю, а варто просто сконцентруватися на власній грі. Так, як було у центральному матчі туру проти «Інтера»: Тотті, Мансіні й компанія «дотиснули» підопічних Альберто Дзаккероні до повного розгрому (4:1), причому два м'ячі у ворота Франческо Тольдо влетіли на останніх хвилинах. І це при тому, що ще в першому таймі судді не зарахували аж три «чистих», на думку журналістів, голи у виконанні господарів. Цікаво, що всі чотрири «легітимні» м'ячі було забито за безпосередньої участі Антоніо Кассано. Він і «стріляв» сам, і блискуче пасував (двічі), і заробив пенальті, коли за фол останньої надії було вилучено «інтериста» Івана Кордобу.

ФУТБОЛЬНА МОЗАЇКА

Президент ФК «Шахтар» Рінат Ахметов повідомив, що клуб підписав 5-річний контракт із нападаючим бухарестського «Динамо», національної та молодіжної збірних Румунії Кіпріяном Марікою. Як повідомляє сайт «Терикон», сума трансферу близька до 5-6 мільйонів доларів. Кіпріян Андрей Маріка народився 2 жовтня 1985 року в Бухаресті. Зріст 182 см, вага 72 кг. У збірній Румунії провів 3 матчі (дебют — 16 листопада 2003 року з Італією), у «молодіжці» — 6 матчів, 3 голи. Чемпіон Румунії-2002 у складі столичного «Динамо». В єврокубках провів 5 матчів, забив 1 гол («Шахтареві» в Донецьку).

За програші — гроші

У Національній хокейній лізі позаду понад три чверті дистанції. Командам залишилося провести приблизно по два десятки матчів, і вже доволі чітко видно, хто має всі підстави продовжити боротьбу за Кубок Стенлі iз кращих позицій, а хто, найімовірніше, відкладе мрії про вихід до «плей-оф» (для цього треба посісти у своїй конференції місце не нижче восьмого) до наступного сезону. Триває агонія найзаможнішого клубу НХЛ — «Нью-йорк рейнджерс». «Команда мільйонерів» iз неймовірною річною платіжною відомістю (близько 70 млн. доларів!), вочевидь, усьоме поспіль припинить виступи разом із завершенням регулярного чемпіонату. Не дивно, що днями було відправлено у відставку головного тренера «рейнджерів», 60-річного Глена Сатера. Саме при ньому клуб скупив численних зірок (останнє витратне придбання — чех Яромир Ягр), які все ніяк не перетворять кількість у якість.