«Газом їх, товариші, газом!»

«Газом їх, товариші, газом!»

Черговий виток україно–російського газового конфлікту, який дивним чином збiгся в часі із невдалими перемовинами лідерів двох країн у Мінську і Сочі, більшість експертів оцінюють однозначно: для досягнення своїх геополітичних цілей Москва вирішила використати перевірений метод — газовий вентиль.

Плюс в умовах кризи

Плюс в умовах кризи

Вітчизняна економіка таки виходить iз кризи. Прем’єр–міністр Микола Азаров, відкриваючи вчорашнє засідання уряду, прокоментував результати дослідження Світового банку з цього приводу, опубліковане напередодні. Україна, згідно з цим дослідженням, за один рік піднялася одразу на 28 позицій, зайнявши 112–те місце із 190 країн.

Борги від Юлі

Цьогоріч державна компанія «Нафтогаз України» мала би повернути 5 млрд. кубометрів газу, який був безоплатно використаний урядом Юлії Тимошенко упродовж 2007—2009 років. Про це у своєму блозі написав політичний експерт Костянтин Матвієнко.

Життя після Вільнюса

Життя після Вільнюса

Часу до Вільнюса залишається все менше й менше. Тож український уряд намагається з’ясувати всі деталі, необхідні для втілення євроінтеграційних прагнень України. Особливо, розуміючи, що інтеграція у європейський політичний і правовий простір для того, аби стати повноправним членом Європейського Союзу, — один з головних пріоритетів нашої зовнішньої політики.

Сутінки великих грошей

Сутінки великих грошей

Світова фінансова криза, як і передбачали аналітики, вносить серйозні корективи у, здавалося, вічних і непорушних сферах — зонах, які користуються податковими пільгами. Після того як «луснув» Кіпр, інвестори все пильніше почали дослухатися до новин з інших офшорних територій. І вони не забарилися.

Кожна копійка на рахунку

Кожна копійка на рахунку

Український уряд планує продовжувати реформи у сфері державних фінансів. Серед нововведень: запровадження обмеження на розмір внутрішнього державного боргу в іноземній валюті, скорочення у 2013–2014 роках низки податкових пільг, перехід до оподаткування нерухомості на основі її вартості, а також скорочення кількості винятків із загальних правил проведення державних закупівель.

Задача для банкіра

Вітчизняні банки все охочіше кредитують реальний сектор економіки. За даними Національного банку, лише за вересень кредитний портфель наших фінустанов зріс на 13 млрд. гривень. А з початку року портфель кредитів, виданих юридичним особам, збільшився на 7,1%, або на 44,4 млрд. гривень — до 670 млрд. гривень.

Коридор в Адріатику

Коридор в Адріатику

Наша держава продовжує розвивати спільні проекти з Європою, які дозволяють диверсифікувати шляхи надходження палива до України. 5–6 листопада очікується підписання між­урядового Меморандуму про створення Адріатичного газового коридору, що має посилити енергобезпеку усієї Європи.

ВВП на низькому старті

ВВП на низькому старті

Зростання валового внутрішнього продукту України у другому півріччі нинішнього року має прискоритися. З таким прогнозом виступив перший віце–прем’єр–міністр України Сергій Арбузов. «Очікується певне поліпшення динаміки економічних процесів, але повністю перекрити вплив недостатнього зовнішнього попиту не вдасться.

Новобудови з держбюджету

Новобудови з держбюджету

Позавчора Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про надання кредитів із державного бюджету для будівництва та житлово–комунального господарства. Йдеться, зокрема, про збільшення обсягів державних кредитів для придбання житла за програмами пільгового кредитування.