I грати цілі, i в'язнів немає...

Втеча сталася в ніч із суботи на неділю з камери попереднього ув'язнення Солом'янського райуправління міліції в місті Києві. Як повідомили «УМ» у Центрі громадських зв'язків столичної міліції, втекли двоє арештантів, підозрюваних у скоєнні злочинів, які підпадають під статті 187 ч. 2 та 186 ч. 2 Кримінального кодексу. Один з утікачів — 24-річний уродженець Батумі Костянтин Джіані, затриманий на місці злочину в одному з київських кафе, де він, погрожуючи ножем, намагався «взяти» касу. Правоохоронці зазначають, що Джіані може представлятися і як 30-річний Коба Сванідзе. Інший — 22-річний Роман Сінютін, уродженець Київщини (Броварський район, с. Заворичі) затриманий за вуличні пограбування.

Жах із піску

Розповсюджене учора Міністерством охорони здоров'я України офіційне повідомлення ще більше відбило бажання їхати на відпочинок до Криму. Як ідеться у повідомленні МОЗ, упродовж нинішнього курортного сезону 13 громадян отримали травми, вколовшись використаними шприцами, викинутими на пляжі. Яка категорія людей робить на пляжах відповідні ін'єкції і яку «начинку» може мати такий шприц — неважко здогадатися. В усіх вищезгаданих випадках травмування шприци були перевірені на наявність антитіл до ВІЛ-інфекції. За інформацією Кримського республіканського центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, у шести з них були знайдені антитіла до ВІЛ. Усім уколотим цими шприцами надана необхідна допомога, зроблена профілактика антиретровірусними препаратами.

«Плюси» змінюють керівників

Генеральним директором телеканалу «1+1»призначений Юрій Морозов, який до цього працював програмним директором, а генеральним продюсером — Ольга Герасим'юк. Така інформація із посиланням на джерело, наближене до керівництва каналу, днями з'явилася в українських ЗМІ. Вiдповiдне рішення ще в п'ятницю було прийнято на зборах Ради директорів телеканалу за участю його співвласника Олександра Роднянського, повідомила «Телекритика». Як анонсували «Грані плюс», у понеділок мало відбутися представлення топ-менеджерів працівникам каналу.

Хто може ви­пи­ти «Дніп­ро»?..

Хто може ви­пи­ти «Дніп­ро»?..

Як уже зна­ють чи­та­чі «УМ», на­ша га­зе­та зас­ну­ва­ла но­вий приз за під­сум­ка­ми фут­боль­но­го се­зо­ну — ко­ман­ді, котра впро­довж на­ці­о­наль­ної пер­шос­ті де­ле­гу­ва­ла най­біль­ше грав­ців до збір­ної Ук­ра­ї­ни. Пер­шим пе­ре­мож­цем у цій но­мі­на­ції став дніп­ро­пет­ров­сь­кий «Дніп­ро», який уп­ро­довж чем­пі­о­на­ту-2004/05 за­без­пе­чив Оле­го­ві Бло­хі­ну фак­тич­но пов­ний склад — 11 грав­ців. А ос­кіль­ки «синьо-жов­ті» от-от упер­ше ква­лі­фі­ку­ють­ся на чем­пі­о­нат сві­ту, то зас­лу­га «Дніп­ра» як ба­зо­вої ко­ман­ди збір­ної Ук­ра­ї­ни ба­чить­ся ще ва­го­мі­шою. Тож вар­то бу­ло дніп­ря­нам при­ї­ха­ти на пер­ший у вже но­во­му чем­пі­о­на­ті ка­лен­дар­ний матч до Ки­є­ва (з «Ар­се­на­лом»), як на­го­ро­да знай­ш­ла ге­роя. Ав­то­ри­тет­ний нас­тав­ник «Дніп­ра» Єв­ген Ку­че­рев­сь­кий із вдяч­ніс­тю прий­няв «УМ­ний» ку­бок під при­ці­ла­ми чис­лен­них те­ле­ка­мер. Сталося це пе­ред по­чат­ком прес-кон­фе­рен­ції в прес-цен­т­рі НСК «Олім­пій­сь­кий».

Ген­п­ро­ку­рор на ску­те­рі

Ген­п­ро­ку­рор на ску­те­рі

Кінець липня — традиційно «найгарячіша» пора відпусток. А тут ще й така шалена спека, від якої плавляться мізки й навіть у найпалкіших трудоголіків зникає будь-яке бажання працювати. Тож природно, що кожен, кому поталанило бодай на кілька днів вирватися з роботи, прагне втекти із задушливого міста подалі — бажано якнайближче до моря. Не є винятком із цього літнього правила й урядовці, які також потяглися на південь.
Кореспондент «УМ» мимоволі став свідком пляжно-розважального уїк-енду наших керівних зверхників.

Пре­зи­дент на «Геть­ма­ні»

Пре­зи­дент на «Геть­ма­ні»

Україна — морська держава, тому без потужного й боєздатного флоту їй не обійтися. На жаль, наші Військово-морські сили, як і всі Збройні сили загалом, на брак проблем поскаржитися не можуть. Але добре вже те, що українська влада це усвідомлює й працює над тим, аби знайти можливості для оснащення ВМС сучасним обладнанням та вирішити соціальні проблеми військовослужбовців. У цьому їх учора «на місці», перебуваючи в Севастополі на святкуванні Дня Військово-морських сил України, особисто запевнив Головнокомандувач ЗСУ, Президент Віктор Ющенко.

Чужий серед своїх

У львівському архіві триває перевірка, яка має з'ясувати остаточний перелік документів, що зникли. На цю роботу мобілізовано максимальну кількість працівників — близько 40 архівістів. Уже повністю перевірено 592 із 762 наявних у архіві фондів. Обсяг перевірених справ — 200 тисяч одиниць зберігання (із загальної кількості 1,112 мільйона). Поки що встановлено відсутність 343 історичних документів, 52 з яких правоохоронці повернули архіву після першої масштабної операції з конфіскації документів у київських колекціонерів у листопаді-грудні 2004 року. Повністю перевірено два архівосховища, що постраждали від крадіжки (загалом в архіві їх вісім). Тобто на сьогодні завершено «ревізію» у фондах «найбільшого ризику».

Комуністичний режим і Опра Уїнфрі відпочивають

Комуністичний режим і Опра Уїнфрі відпочивають

Українки — найгарніші у світі жінки, найкращі господині й найвідданіші дружини. Але якщо ці твердження вже давно сприймаються на рівні аксіоми, то застосовувати найвищий ступінь порівняння до визначення «успішні і впливові» щодо українських жінок у світових масштабах раніше було б щонайменше дивно. Доти, доки на владний олімп України не зійшла Юлія Тимошенко. Тепер чарівна «жінка з косою» не лише чіпко тримає у своїх маленьких, але залізних ручках український уряд, а й змушує себе поважати за межами держави. Яскравим доказом чого є входження Прем'єр-міністра України у перелік 100 найвпливовіших жінок світу, оприлюднений авторитетним американським журналом «Форбз». Потрапити до рейтингу цього видання, яке регулярно укладає списки найзаможніших людей світу, найвпливовіших політиків, найпопулярніших акторів тощо, дуже непросто. А посісти одне з «призових» місць — і поготів.

Сер, а сервер — ваш?

Правоохоронці виявили комп’ютерний сервер, котрий може бути тим самим «транзитним сервером», через який під час минулорічних виборів проходили дані з дільничних комісій до ЦВК і, не виключено, піддавалися «обробці». Цей пристрій, за повідомленням «5-го каналу», було знайдено у приміщенні в центрі Києва — випадково, під час виконання рішення суду про виселення з орендованого приміщення «Міжнародного гуманітарного університету» та фірми «Віват, Феміда».

З бойовиків — у пацифісти

Керівництво Iрландської республіканської армії (IРА) закликало своїх бойовиків припинити усі види екстремальної і кримінальної діяльності, а також співпрацювати з міжнародною комісією із роззброєння незаконних збройних формувань Північної Ірландії. Тепер ІРА, яка була сформована ще у 1969 році як воєнізоване крило ірландської політичної партії «Шинн Фейн», обіцяє досягати своїх цілей не методом терору, а суто політичною боротьбою.