Глухий кут

Глухий кут

Нова менеджерська команда НТКУ на чолі з віце-президентом Андрієм Шевченком, бажаючи створити на УТ-1 сучасне й конкурентоздатне телебачення, ініціює найрізноманітніші зміни. Аби підняти рейтинг каналу, змінено стиль і формат подачі новин, внаслідок тестування на предмет професійності серед журналістів і дикторів відбулися «чистки», на Перший національний прийшли нові обличчя й голоси. За більшістю зниклих старих глядач, як правило, не жалкує. Кричущий виняток — скорочення на УТ-1 сурдоперекладу для глухих, який був присутній у двох денних випусках новин. Після «перезапуску» денних новин сурдоперекладачі, швидше за все, в ефір не повернуться. Понад 60 тисяч глухих українців будуть принесені в жертву рейтингу УТ-1.

Земля, вугілля і люди

Земля, вугілля і люди

Ситуацію навколо земельних ресурсів України інакше, як критичною, назвати складно. Від столиці й «до самих до околиць» не знайдеш регіону, який би не турбувало «земельне питання». Чи не найкритичнішим є становище із роздачею заповідних земель є у Криму. За інформацією Петра Порошенка як голови комісії, що вивчає стан справ у земельній сфері (її розтиражував тижневик «Дзеркало тижня» з посиланням на міністра оборони Анатолія Гриценка), протягом останньої п'ятирічки Україна щороку втрачала до 20 мільярдів гривень «через злочинне розкрадання земельного ресурсу».

БТРом на Рiната

БТРом на Рiната

Мабуть, занадто довго донецький «господар» і за сумісництвом найбагатша людина України Рінат Ахметов у далеких Європах вагався, чи варто йому пити каву в МВС, де шкодують «заварки». За цей час правоохоронці встигли на Ріната Леонідовича не на жарт образитись і від запрошень у гості перейшли до справи за методом «якщо гора не йде до Магомета...». І приїхали до «гори» на... БТРі.

Як ідеш на діло, візиток не бери

Історія курйозів при пограбуваннях поповнилася ще одним прикладом. Винуватець — 26-річний Терріл Грін, мешканець міста Колумбус, що в американському штаті Массачусетс. На безгрошів'ї хлопака не знайшов нічого кращого, як удатися до романтично-класичної схеми й поживитися в банку. «Гоп-стоп» виглядав просто: Грін увійшов до фінансової установи, простягнув касирові наволочку, а разом із нею — записку з вимогою скласти до наволочки всі наявні купюри. Здобич крадія виявилася невеликою — якась тисяча доларів, але, оскільки пограбування відбувалося навіть без зброї, зловмисник «зробив ноги». І все б нічого, але Терріл став жертвою власної розсіяності.

Поетичний дім

Поетичний дім

Учора прем'єр-міністр Криму Анатолій Матвієнко та гість півострова перший заступник голови уряду України Анатолій Кінах зробили добру гуманітарну справу — відкрили в Коктебелі Будинок-музей поета й художника Максиміліана Волошина. Кримська оселя художника з майстернею та баштою для спостережень за зорями славетна своїми великими відвідувачами: сюди приїздили як на дачу біля моря Марина Цвєтаєва та Микола Гумільов, Олексій Толстой та Осип Мандельштам. Торік на реставрацію «поетичної» пам'ятки держава виділила 1,5 млн. гривень, і тільки зараз ці кошти було нарешті «освоєно», інформує УНІАН.

Як дiстати кiнцi з води?

Як відомо, після зміни керівництва Міністерства внутрішніх справ було реанімовано «справу В'ячеслава Чорновола», закриту колись за відсутністю доказів навмисного вбивства. У квітні за неї взялося Головне слідче управління МВС. Але нещодавно (18 липня) Генеральна прокуратура забрала у міліцейського відомства розслідування кримінальної справи за фактом загибелі лідера Народного руху, про що після тривалої паузи повідомила прес-служба ГП. Мотивація не уточнюється, але відомо, що «слідчі дії тривають», для цього створено слідчо-оперативну групу зі співробітників міліції й Служби безпеки.

К-1 із Ю-2

Знімальна група телеканалу К-1 зробила спробу проникнути до будинку Кабінету Міністрів, щоб перевірити фаховість охоронців. «Нам цікаво було побачити реакцію охорони. Ми намагаємося зробити цікавий сюжет, і це буде цікавим штрихом до нього, — повідомив УНІАН головний редактор інформаційного мовлення каналу Ілларіон Павлюк. — Наскільки я зрозумів, охорона діяла професійно».

Це сафарі надовго

У страху очі великі. Та ще й ноги швидкі, судячи з того, як далеко загнав він деяких екс-високопосадовців, наляканих близькою перспективою побачити «небо в клітинку і друзів у смужечку». Здавалося б, іще недавно колишній мер Одеси Руслан Боделан лікувався десь поблизу рідних пенатів (спершу нібито взагалі в межах українського кордону, потім — у Росії), аж на тобі: вже, виявляється, дихає свіжим повітрям десь у південноафриканських «степах».

Пересип перелило

Курортники, якi відпочивають в Одесі, минулих вихідних були позбавлені сонячних ванн. Натомість вони можуть втішатися тим, що стали свідками своєрідного погодного рекорду. Власне, й одесити подібного вже давно не пригадують, адже таких злив перлина біля моря не знала останнi два десятиліття. Як повідомляють ЗМІ, посилаючись на Гідрометцентр Чорного та Азовського морів, в окремих районах міста, зокрема в порту і на Пересипу, випало понад 130 міліметрів опадів — це 4,5 місячної норми.

Ліфт — не для астматиків

Ліфт — не для астматиків

Більше години просиділи в ліфті столичного будинку № 2, що на вулиці Велика Васильківська, двоє підлітків — Женя та Паша. І хтозна, скільки б тривало це ув'язнення, якби хтось із мешканців будинку не здогадався зателефонувати у службу порятунку «01». Пригода сталася близько шостої вечора — кабіна ліфта, у якій підіймалися двоє 14-річних друзів, зависла між першим та другим поверхами. Ситуація, на перший погляд, банальна — в'язнями ліфтів доводилося бути, напевно, кожному. Якби не одне «але»: один із хлопців хворіє на астму, тож тривале ув'язнення в душній кабіні могло спровокувати напад.