Незалежність із присмаком буденності?

Напередодні дня народження своєї держави громадяни зробили Україні маленький подарунок: вони хоч на дрібку, але знову стали її більше цінувати. Щороку напередодні Дня незалежності соціологічна служба Центру Разумкова проводить опитування з метою визначити, як через 10—12—14 років після історичного референдуму 1 грудня 1991-го ми ставимося до того, що Україна — повноцінна незалежна держава, і чи стала б вона такою, якби той референдум відбувся не на початку 90-х років минулого століття, а сьогодні. І якщо ще три роки тому відповіді респондентів лякали дедалі скептичнішим ставленням до суверенітету, то тепер, схоже, нарешті намітилася тенденція на краще.

Нова незалежність

Нова незалежність

Нова влада обіцяє провести святкування 14-річчя незалежності України по-новому. Насамперед відмовилися від військового параду. Та й загалом вирішено в урочистостях відмовитися від шароварщини. Учора на брифінгу заявили журналістам про зречення від шароварщини і заступник держсекретаря України Маркіян Лубківський, і режисер свята Василь Вовкун. Ідея провести свято в новому форматі належить самому Президентові Віктору Ющенку, повідомила УНІАН його прес-секретар Ірина Геращенко.

На що годні, як голодні?

На що годні, як голодні?

Головним порушенням прав людини в Україні є бідність. Принаймні, так вважає Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова. За її словами, більше мільйона українців сьогодні перебувають за межею бідності.

На велосипеді за смертю

Мешканці Бородянського району, що на Київщині, нажахані звірячим убивством двох дівчаток. Адже в усіх — досі на слуху затримання пологівського маніяка, якого підозрюють у вбивстві 30 дівчат і дітей.

Помітні люди й системна дурість

Помітні люди й системна дурість

Верховну Раду дарма критикують за те, що парламентарії так і не сформували дієвої більшості. Бо навіщо потрібні якісь проурядові, пропрезидентські чи ще якісь коаліції, якщо в парламенті вже є одна, головна коаліція — проукраїнська? Принаймні Голова ВР Володимир Литвин її чітко бачить, про що й повідомив журналістам під час поїздки на Полтавщину, де досі гримить знаменитий Сорочинський ярмарок. Тому, що б там не сталося, а треба «працювати всім разом і дивитися не на недоліки, а на здобутки, дивитися не на те, що роз'єднує, а на те, що поєднує», пояснив у вже звичній з його уст примирливій риториці спікер.

Ди­кий «Ле­бідь»

Ес­та­фе­ту при­год на ат­рак­ці­о­нах прий­ня­ла Єв­па­то­рія: у там­теш­ньо­му «Пар­ку роз­ваг», що на на­бе­реж­ній, трав­му­ва­ли­ся двоє ді­тей. Цьо­го ра­зу НП ста­ла­ся на без­печ­ній, як на пер­ший пог­ляд, ка­ру­се­лі «Ле­бідь». Цей ат­рак­ці­он з ка­бін­ка­ми у виг­ля­ді дов­го­ши­їх пта­хів обер­та­єть­ся нав­ко­ло сво­єї осі, під­ні­ма­ю­чи си­дін­ня з ма­ле­чею на ви­со­ту май­же чо­ти­ри мет­ри від зем­лі. У ка­бін­ці, де пе­ре­бу­ва­ли двоє ді­тей — 13-річ­ний хлоп­чик і йо­го 4-річ­на сес­т­рич­ка, ви­пав крі­пиль­ний болт ко­лис­ки. Че­рез це ме­та­ле­вий «ле­бідь» пе­ре­вер­нув­ся нав­ко­ло сво­єї осі, і ді­ти з ньо­го по­па­да­ли до­до­лу.

«Термінатор» проти гвалтівників

І все-таки цікаво в Арнольдові Шварценеггері поєднуються глава найбільшого американського штату й «останній герой бойовика». Чимало в діяльності губернатора Каліфорнії є «голлівудщини». Ось тепер Арні запропонував дуже дієві, на його думку, методи боротьби з гвалтівниками: «Термінатор» вважає, що за такими людьми — вже після їх «відсидки» — слід стежити з космосу впродовж усього їхнього життя! І не просто вважає, а й запропонував для штату пакет жорстких законопроектів з цього приводу.

«Зарплатні» плани

Головне соціальне відомство у державі — Міністерство праці та соціальної політики — днями підсумовувало результати своєї роботи за останнє півріччя. За словами міністра праці та соціальної політики В'ячеслава Кириленка, перед новим урядом від самого початку постала гостра необхідність диференціації пенсій і одночасно її підвищення. «Ми зробили це, внісши зміни до бюджету на 2005 рік, і тепер ситуація з пенсіями та їх диференціацією є більш-менш задовільною, — каже міністр. — Сьогодні 80 відсотків пенсіонерів отримують пенсію, вищу від прожиткового мінімуму, який становить 332 гривні». За словами керівника Мінпраці, в повному обсязі здійснюються й інші обіцяні виплати — одноразова допомога при народженні дитини. Наразі її вже отримало понад 50 тисяч молодих мам, і заборгованості з цих виплат зараз немає. «За цей час максимальний розмір допомоги на дітей, які перебувають під опікою та піклуванням, збільшився в 4-5 раз, а у 5,4 раза зросла сума допомоги на дітей одиноким матерям, — звітує міністр. — Виплати дітям-інвалідам підняли в півтора раза, а інваліди з дитинства отримують зараз допомогу, вищу більш як удвічі. З липня приблизно в 5 разів підвищили щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Мадонна вже не на коні

Мадонна вже не на коні

Оригінальний «подарунок» зробила собі на день народження поп-королева Мадонна. Відзначаючи свято (16 серпня їй виповнилося 47) разом із чоловіком, режисером Гаєм Річі, та дітьми Лурдес і Рокко у своєму заміському обійсті неподалік Лондона, співачка вирішила відділитися від сімейної компанії і проїхатися на коні. Узагалі Мадонна дуже любить їздити верхи, і хоча захопилася цим тільки півроку тому, виявилася дуже здібною. Однак цього разу, як згодом пояснила її прес-секретар Барбара Харон, місіс Річі сіла не на свого «постійного» коня, а на нового, до якого ще не звикла. І в результаті вилетіла з сідла під час спроби взяти бар'єр.

До святкування будьте готові!

Відучора в Міжнародному дитячому центрі «Артек» спостерігається надзвичайне пожвавлення: на святкування 80-річчя табору почали з'їжджатися VIP-гості. Однією з перших прибула гостя з далекої Америки — учора о другій годині дня в Сімферопольському аеропорту зустрічали Мілу Йовович, а вже через дві години було заплановане її спілкування з юними мешканцями «Артеку».