Міліцейський таран

Автотраса Ковель—Держкордон, що веде до прикордонного пункту пропуску Ягодин, за кількістю автопригод посідає одне з перших місць на Волині. Ось і днями на цій нещасливій автотрасі «поцілувалися» дві машини — «Опель» та «Ауді», за кермом яких були працівники міліції. Перше авто, яким керував старший держінспектор ДАІ, капітан міліції, поверталося з Луцька, а водій «Ауді», сержант дорожньо-патрульної служби, їхав назустріч, поспішаючи в село додому.

Дорога смерті

У Луцьку на залізничній колії в районі залізничного вокзалу знову біда — під маневровий тепловоз потрапила 43-річна жінка. Вона, як і багато лучан, хотіла скоротити дорогу до ринку, що розташований поруч із вокзалом, але через відсутність переходу шлях до нього незручний. От люди і лізуть під поїздами, щоб не обходити цей відрізок дороги. Якщо порахувати, скільки вже нещасних наклали головою на цих коліях і скільки покалічено, то, напевне, цю дорогу треба назвати дорогою смерті.

Переселенці чи вигнанці?

Переселенці чи вигнанці?

Більш як півмільйона мешканців одвічно українських земель Холмщини, Підляшшя, Надсяння, Бойківщини та Лемківщини у 1944—1951 роках були насильницьки відірвані від своєї землі й розкидані по всій Україні. Ті ж, хто у 1944—1946 роках таки залишилися за Бугом, не поїхавши в Радянську Україну, у 1947-му в рамках операції «Вісла» були розселені поодинокими сім'ями на так званих возз'єднаних землях на північному заході Польщі. Їм заборонялося оселятися ближче як за 30 кілометрів від воєводських міст (аналог обласних центрiв), навчати дітей i видавати газети українською мовою. А ще треба було зректися православної віри і прийняти католицтво. Комуністична влада Польщі з особливим завзяттям взялася замітати сліди української культури на історичних українських землях — безжалісно знищували пам'ятники, храми, кладовища, тобто все, що ідентифікувало українство. Ліпшої нагоди витравити український дух годі було й чекати...

Влада скорочує урни

Як і передбачалося, влада почала впроваджувати одну зі своїх виборчих технологій, спрямовану на зниження активності голосування у регіонах, які найбільше симпатизують кандидату в президенти Віктору Ющенку. Йдеться про скорочення кількості виборчих дільниць, що відбувається начебто у зв'язку з тим, що площа цих дільниць менша ніж 50 квадратних метрів. Як повідомив народний депутат, голова Волинської обласної організації «Сила народу» Борис Загрева, виконкоми сільських рад за участі працівників райдержадміністрацій приймають рішення про утворення виборчих дільниць лише в тих селах, де площа приміщень становить не менше 50 метрів. Так, тільки у Володимир-Волинському районі у випадку, якщо територіальна комісія затвердить подання виконкомів, iз 67 виборчих дільниць не діятимуть 16. А якщо по п'ятнадцяти районах пройде таке скорочення? Все робиться для того, щоб люди не прийшли голосувати, щоб було незручно добиратися в сусідні села, які, враховуючи адміністративно-територіальну специфіку області, розташовані одне від одного неблизько.

Тим, що вмерли, але не зрадили

Тим, що вмерли, але не зрадили

...Могилам слід віддавати шану, але не треба робити з них дороговказів. Ця вже крилата фраза мала б давно стати ключовою в українсько-польських стосунках, а саме у ставленні до мертвих, останки яких знайшли вічний спочинок по обидва береги Бугу не на своїй, а на чужій землі. Проте й досі вони залишаються заручниками у протистоянні політиків. Зерно ненависті, посіяне на національні грунти передбачливими кремлівськими політиками сталінсько-беріївського режиму, дало рясні сходи: і у Польщі, і в Радянській Україні плюндрувалося й нищилося, відповідно, все українське і все польське. Як наслідок — поруйновані українські церкви та цвинтарі у Польщі, занедбані римо-католицькі кладовища разом з костелами в Україні...

Капелани, вперед!

Єпископ Луцький та Волинський Михаїл Української православної церкви Київського патріархату на Волині служить нещодавно, але за кілька місяців уже встиг втілити в життя деякі ініціативи. Зокрема, вперше на Волині при єпархії запрацювала своя прес-служба, досить часто владика зустрічається з журналістами на прес-конференціях. Деякі високопосадовці настійливо уникають живого спілкування з представниками мас-медіа і за два роки свого правління, окрім єдиної (після призначення) прес-конференції, так і не провели жодної нормальної зустрічі з журналістами.

Один уже «приземлився»

Днями начальник Волинського обласного управління міліції Олександр Кміта офіційно заявив про затримання одного з чотирьох нападників, які 7 серпня по-звірячому побили гендиректора відкритого акціонерного товариства «ЛуАЗ» Володимира Гунчика. Встановлено, що всі бандити — мешканці сусідньої Рівненщини і мають кримінальне минуле й судимості. Що вони робили у Луцьку — наразі не з'ясовано. Втім правоохоронці припускають, що переховувалися, або приїхали на «гастролі».

Різав гриби і... людей

Неодмінним атрибутом подорожі до блакитної перлини України — озера Світязь — та десятків менших його озерних «братів» улітку є постійний грибний «супровід» уздовж траси Любомль—Шацьк. Відерця міцненьких боровиків і червоноголовців не лише радують око подорожуючих туристів, а й змушують розкошелитися на грибну смакоту. Грибний бізнес для поліщуків — справа звична і прибуткова, особливо після щедрих дощиків, які влили у спраглу землю за якихось кілька діб місячну норму дощів. Отож на дорогах Шацького озерного краю зарясніло від грибників. Але цей бізнес, виявляється, такий же небезпечний, як і будь-який інший. Свідчення цьому — трагедія, що сталася минулого тижня в одному з лісових урочищ...

«Капатимуть на мізки» по телефону

Луцьк у сфері комунальних послуг значиться у числі піонерів ось уже впродовж останніх десяти років: одними з перших у державі лучани перейшли на централізовану оплату за житлово-комунальні послуги, як і запровадили диференційовану систему оплати цих послуг, позбавившись у такий спосіб ще радянської зрівнялівки. Єдина ділянка, де міській владі ніяк не вдається вигадати цікаве і дієве ноу-хау, — це боротьба з боржниками, хоч випробувано було багато методів. Навіть друкування списків боржників у місцевій газеті очікуваного результату не дало. Трішки виправила ситуацію реструктуризація комунальних боргів.

ЛуАЗ проти податкової — 2:0

Апеляційний суд Волинської області визнав неправомірним порушення кримінальної справи проти керівництва ЛуАЗу за звинуваченням в ухилянні від сплати податків. Отож усі звинувачення на адресу заводу, який «числиться» у списку опозиційних (з огляду на причетність до його співзасновництва одного з лідерів «Нашої України» Петра Порошенка), залишилися тільки неблагими намірами ДПА будь-що очорнити ЛуАЗ. До речі, підприємство, яке створює понад третину валового продукту Луцька, за I півріччя цього року вже відрахувало до бюджету понад 10 мільйонів гривень. Ще задовго до суду керівники податкової на різних прес-конференціях палко розповідали про «значні» порушення, виявлені ними на заводі, що забезпечує роботою більше 1200 волинян. Комусь дуже вже хотілося пов'язати «Нашу Україну» і не геть чесний бізнес, на це було кинуто чималі резерви. Віктор Ющенко, перебуваючи у Луцьку, так прокоментував ситуацію довкола автомобільного заводу: «Це приклад того, як непрозора політика втручається у чесний бізнес. У бізнес, який дає тисячі робочих місць. Я щасливий, що коло моїх політичних партнерів не має проблем із податковою».