Запоріжці «побили» румунів

В 1/8 фіналу Кубка кубків запорізький «ЗТР» приймав румунську «Констанцу» — клуб, який нинішнього сезону виграв усі поєдинки як внутрішньої першості, так і на міжнародній арені (а рік тому обіграв навіть іспанську «Барселону»). «Та ми здатні вигравати у румунів!» — налаштовували команду на гру Олександр Рязанов і В'ячеслав Дідушенко, нагадавши про дві цьогорічні перемоги українців на рівні збірних. І наші хлопці з перших хвилин показали, хто у палаці «Юність» господар.

«Відвалили»... власника відвалів

Як і прогнозувала «УМ» 29 листопада, Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу ТОВ «Регіонпромсервіс», тим самим заборонивши будь-кому заважати киянам в господарюванні на шлакових відвалах, які належать запорізькому ВАТ «Дніпроспецсталь». Судовим вердиктом невдоволені обидві сторони процесу.

Повернімо Україні «батька»

Повернімо Україні «батька»

Упродовж трьох днів батьківщина Нестора Махна свій провінційно-неквапливий ритм життя охоче підпорядковувала правилам другого всеукраїнського фестивалю «Гуляй Поле». Присвячений він був 117-річчю від дня народження майбутнього «батька анархії»; некруглість дати компенсовувала ще одна — п'ятирічна діяльність всеукраїнської громадської організації «Товариство Нестора Махна «Гуляй Поле».

Діаліз — це життя

Діаліз — це життя

27 жовтня «Україна молода» розповідала про екстрім-ситуацію, що склалася у відділенні гемодіалізу Запорізької обласної клінічної лікарні: дефіцит обладнання і витратних матеріалів поставив під загрозу життя кількасот хворих на ниркову недостатність (див. «Недостатність ниркова чи...професійна?»). З незрозумілих причин затягувалося проведення повторного тендеру на постачання обласній клініці всього необхідного для гемодіалізу (специфічного очищення крові).

«Вiдвалiть! Це не вашi вiдвали!»

«Вiдвалiть! Це не вашi вiдвали!»

Полігон відходів запорізьких металургійних комбінатів створює дедалi більше проблем — починаючи з екологічних і закінчуючи криміногенними. Нагадаємо, у тутешній балці Середній за шість iз лишком десятиліть нагромадилося промислових «покладів» на два мільярди доларів. У битві за цей клондайк приватні структури, порозумівшись із місцевими силовими структурами, повністю витіснили законних старателів — власників промполігону. Тільки після Помаранчевої революції влада взялася виводити ситуацію на правову колію.

Ще сядеш, крутелику. Іди i крадь!

Ще на початку жовтня у Запоріжжі було затримано злочинний квартет викрадачів авто, які переховували «Таврії» та «Славути» у власних гаражах. Незважаючи на те, що у слідчих були докази перепродажу півтора десятка викрадених авто, а відтак і достатні підстави для взяття злочинців під варту, для місцевого суду Комунарського району видалися переконливішими аргументи протилежної сторони. В результаті, на підписку про невиїзд було відпущено навіть ватажка злочинного угруповання! Місцеву Феміду, мабуть, розчулила позитивна характеристика з місця його роботи (в одній із фірм він працює... гендиректором); враховано і те, що затриманий не бомж якийсь, а громадянин із постійним місцем проживання.

Загадкові сім кілець

Досі найдревнішим на Хортиці вважалося Кам'яне Святилище, закладене предками козаків три з половиною тисячі років тому. Виявлене ж днями — «старше» щонайменше на п'ятнадцять віків. Викладене воно у формі семи гранітних кілець. Каміння «найстаршого» з них, каже заступник генерального директора Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, розсипається від першого ж дотику. Археологи мають намір зміцнити кільця спеціальним розчином і прикрити їх куполом.

Від кого «привіт» гендиректору?

Нещодавно потужний вибух сколихнув вечірнє село Володимирське, розташоване північніше від Запоріжжя. Зловмисники виконували чиєсь замовлення, адже з-поміж кількасот будинків бабахнуло саме біля заміської «хатинки» гендиректора ресторану «Національ» (донедавна — «Хортиця»). Господар на той час ще не повернувся з міста; дружина і троє дітей вціліли у пошкодженому будинку, та не одразу відійшли від шоку.

Хортиці — землю

Депутати Запорізької міськради прийняли, без будь-якого перебільшення, історичне рішення. Двогодинна дискусія на позачерговій сесії поставила крапку в метушні, що тривала впродовж кількох десятиліть. Ухвалена концепція розвитку Національного заповідника «Хортиця» всебічно враховує роль території у загальнодержавній геополітичній, культурологічній й екологічній системах. Це фахово довiв депутатам гендиректор Костянтин Сушко, витримавши на сесії шалену атаку опонентів, які закидали його «незручними» запитаннями.

«Розкатали губу» на титанову губку

Завчасність висновків про успішне виведення економіки з «підпілля» засвідчує діяльність Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК). Як повідомив департамент громадських зв'язків МВС України, посадові особи ЗТМК упродовж кількох років здійснювали моніторинг світових ринків у власних інтересах. Із врахуванням достовірної інформації про реальну вартість титанової губки спритники, перебуваючи на державних посадах, збували продукцію підприємства приватним фірмам за свідомо заниженими цінами.