Зауваження до тріумфу

Попри той «цукор», який підвищив старший Кличко, на відміну від брата, своєю перемогою, варто зробити й кілька зауважень до тріумфального бою. По-перше, багато кому вже обридли нібито суперпрофесійні коментарі Володимира Гендліна, який насправді все більше просто «співає те, що бачить». Повторний, вечірній перегляд бою засвідчує, що навіть у восьмому раунді, перед самим «вирубленням» Сандерса, пан Гендлін констатував: «Молодець, хлопака, добре тримається». А той візьми та й не втримайся вже за якихось 40 секунд. На суб'єктивну думку автора цих рядків, нейтральні фрази з галузі «загальних боксерських знань» про витривалість і силу ударів не є підставою для організаторів трансляцій триматися за голос одного фахівця. До того ж, чи не слід коментар бою видатного українця Кличка на українському каналі для українського ж глядача вести українською мовою? А у Володимира Гендліна в неділю навіть не повернувся язик назвати переможця українцем! Коментаторові просто приємно, що володар пояса WBC — «із наших крайов» і «со славянскім імєнєм».

УЇК-ЕНД ФУТБОЛЬНОЇ ЄВРОПИ

Інтриги в серії А більшає: з боротьби за «скудетто» та навіть друге місце після принизливої поразки на своєму «Делле Альпі» від «Лечче» виключився чинний чемпіон, «Ювентус», натомість «Рома» скоротила відставання від лідера — «Мілана». Сталося це після того, як римляни розгромили одного з аутсайдерів, а от «россо-нері» нічого не могли вдіяти з оборонними порядками команди-господарки в Удіне. Андрій Шевченко даремно пробігав усі 90 хвилин, так і не отримавши жодної гольової нагоди. За три тури до фінішу фора «Мілана» становить 6 очок, і ключовим у боротьбі за «золото» буде очний поєдинок лідерів 2 травня. «Міланісти» при цьому не зможуть скористатися послугами форварда Філіппо Індзагі, в якого запалення кісточки на нозі. Але його лікарі обіцяють поставити у стрій принаймні до чемпіонату Європи, а ось захисник Джузеппе Панкаро через проблеми з ахіллесовим сухожиллям змушений буде пропустити не лише завершення національної першості, а й не зможе допомогти Італії на Євро-2004.

Зізу — найкращий за півстоліття,

Спілка європейських футбольних федерацій оприлюднила переможців опитування, яке проводилося на сайті УЄФА й було приурочене до 50-річного ювілею цієї організації. Кожен бажаючий міг вибрати зі списку, що налічував 250 футболістів, найкращого гравця за останні півстоліття. Таким виявився француз Зінедін Зідан.

Андрієві Шевченку заважає його щелепа, пошкоджена в товариській грі з македонцями. Минулої суботи в поєдинку серії А, де Шева викладається більше, ніж у національній команді, українська «сімка» організувала пенальті у ворота Нельсона Діди: Енріко К'єза з «Сієни» пробивав штрафний неподалік «карного» майданчика «Мілана», Андрій стояв у стінці й так старанно захищав ліктем обличчя, що вирішив зупинити м'яч рукою навіть високо над головою. Арбітр П'єрлуїджі Колліна рішуче вказав на 11-метрову позначку, i той самий К'єза не схибив — 1:1. Нанівець зійшли старання... самого Шевченка, котрий на 26-й хвилині відкрив рахунок, зігравши на мокрому від дощу полі на добиванні. Добре, що в другому таймі натиск гостей завершився точним ударом головою бразильця Кака. Шева ж після удару по ногах від Менегаццо спровокував сутичку й отримав із суперником по «гірчичнику».

Федотенко виводить «Блискавку» в друге коло,

Друге очко в цьогорічному Кубку Стенлі на рахунку Руслана Федотенка — він став героєм, як виявилося, вирішального матчу проти нью-йоркських «острів'ян», закинувши на 39-й хвилині з передач Бойла і Модіна переможну шайбу «Блискавки» і вивівши таким чином команду до наступного раунду. Відтак «Тампа» стала другою командою, яка забезпечила собі вихід у півфінал конференції. Воротар «Лайтнінг» Микола Хабібулін відбив 24 кидки, але в цьому поєдинку його «суху» серію, що тривала 145 хвилин, перервав інший росіянин — Олег Кваша, чий гол уже в дебюті зустрічі був зарахований лише після перегляду відеоповтору.

«Гер Капуста» й далі рубатиме «капусту»

У Гамбурзі відбулося судове засідання, на якому нарешті було винесене рішення про те, коли закінчується контракт між Віталієм і Володимиром Кличками та німецьким клубом «Юніверсум бокс промоушен». Як ми вже повідомляли раніше, українські боксери прагнули довести, що вони вже виконали свої зобов'язання перед гамбурзькими «босами» й настав час відправлятися у самостійне плавання. Утім, згідно з рішенням суду, Віталій і Володимир зазнали поразки у протистоянні з власним промоутером Клаусом-Пітерем Колем. Постановлено, що контракт для Володимира продовжується до 22 серпня 2004 року, а для Віталія — до 20 травня 2005 року, повідомляє прес-служба «ЮБП».

Іспанський акцент чвертьфіналів

Другий за значенням єврокубковий турнір, який невдовзі очікують організаційні зміни й перехід на нову систему розіграшу, проминув фазу чвертьфіналів, визначивши четвірку кращих. Її склад — дві іспанські команди («Валенсія» та «Вільяреал»), по одній англійській та французькій (відповідно, «Ньюкасл» та «Марсель») — навряд чи хтось спромігся б спрогнозувати на початку турніру. Аргументом на користь змін у Кубку УЄФА є хоча б той факт, що, за винятком «кажанів» із Валенсії, які лідирують у прімеро, жоден із півфіналістів у національних чемпіонатах не входить навіть до четвірки лідерів. Це значить, що справді сильні команди концентруються на внутрішніх першостях і не надто викладаються в боротьбі на континентальній арені. А от коли Кубок УЄФА буде комерціалізований хоча б на половину рівня Ліги чемпіонів, команди змагатимуться не лише за престиж, а й за великий фінансовий інтерес.

Руслан громить «Остров'ян»

Відкрито український рахунок у Кубку Стенлі: учора вранці за нашим часом форвард «Тампи-Бей лайтнінг» Руслан Федотенко запалив червоне світло за воротами голкіпера «Айлендерз» Ріка Ді П'єтро. Сталося це на 19-й хвилині другого періоду, асистували нашому співвітчизникові Бред Річардс і Фредерік Модін, а рахунок став 2:0 на користь «Блискавки». Після цього Федотова команда засмутила вболівальників нью-йоркського клубу ще раз, поставивши «Остров'ян» на межу вильоту з «плей-оф». Наступна, п'ята гра серії пройде у Флориді, і вже в цьому матчі переможці Східної конференції можуть оформити свій вихід до другого раунду Кубка Стенлі. Найімовірніше, так і буде, адже головне — що команда не втрачає впевненості й куражу, набутих у ході регулярного чемпіонату, а на останньому рубежі знову в усій красі стоїть «Хабі-волл», він же «Стіна Булін». Російський голкіпер «Тампи» Микола Хабібулін зробив уже другий «шатаут» поспіль (тобто залишив свої ворота недоторканними), а загалом у цій серії в його активі три матчі, відстояні «на нуль».

Різна доля «-енків»

Ще за три дні до закінчення регулярного чемпіонату в найсильнішій баскетбольній лізі планети — НБА — визначилися всі 16 учасників «плей-оф», і залишилося тільки з'ясувати, хто на якому місці завершить цю стадію турніру, якого суперника в чвертьфіналі своєї конференції отримає. Російські уболівальники неабияк засмучені тим, що клуб «Юта джаз», де дуже непогано виступає єдиний представник Росії в НБА Андрій Кириленко, не зумів пробитися до вісімки кращих на Заході, зупинившись на 9-й позиції у своїй конференції. Таке із «джазменами» із Солт-Лейк-Сіті трапилося до того ж уперше за 20 (!) сезонів.