Убозівець у ролі кілера

Понад два роки поспіль уже немолода мешканка Івано-Франківська лягала спати i прокидалась з однією-єдиною думкою: де знайти кілера для вбивства свого колишнього чоловіка та його нинішньої дружини, котрі мешкають аж у сибірському Красноярську. Засліплена бажанням помсти, жінка шукала виконавців своєї заповітної кривавої мрії серед раніше судимих осіб і вже кілька разів була близька до укладання угоди, однак найманці в останній момент відмовлялися, дізнавшись, що для виконання «спецзавдання» треба перетинати кілька часових поясів.

«Джихад» по-гринівськи

Неприязні стосунки між самотньою жінкою, яка мешкає у селі Гринівка Богодчанського району, та її сусідами (глава сім'ї — колишній учасник бойових дій в Афганістані) з часом переросли у ворожнечу, в якій уже не було місця для примирення. Більше того, «афганець» від погроз перейшов до активних «бойових» дій, зламавши місяць тому супротивниці руку. І хоча справу про хуліганство мав розглянути суд, конфлікт між сусідами не затухав. Після однієї з чергових сварок мати пізно ввечері зателефонувала синові у Старі Бородчани і поскаржилася на агресивних, за її твердженням, односельців.

Страшний сон літньої ночі

Школярів 5—6-х класів, котрі в ніч з 29 на 30 червня поверталися у рідні Бережани, що на Тернопіллі, після цікавої екскурсії у Карпати, розбудив розпачливий крик водія їхнього автобуса. Перелякані сонні діти почали вистрибувати з палаючого ЛАЗа хто в чому був. На щастя, ніхто з 35 учнів не обгорів і не зазнав травм.

Сексуальна атака на волонтерку

До будь-яких випробувань, очевидно, була готова 23-річна громадянка США, котра прибула в Україну з місією доброї волі, однак, поза сумнівом, не до таких. Близько місяця тому вона поселилася у приватному помешканні родини горян одного з населених пунктів Яремчанської міськради, аби надавати допомогу, зокрема у вивченні англійської мови, вихованцям місцевої школи-інтернату для малорозвинених дітей. До цього молода леді вже побувала з подібною місією у Рокитному, що на Київщині.

Жіночі обличчя ОУН-УПА

Жіночі обличчя ОУН-УПА

Один із феноменів національно-визвольної боротьби середини минулого століття в Західній Україні — масова участь у русі опору жiнок-українок, в основному молодих. В історії інших народів теж не бракувало відважних воїнів у спідницях, починаючи від легендарних амазонок та Жанни д'Арк. Проте юні українки, котрі виконували завдання ОУН-УПА, на п'єдесталі світового воєнізованого жіноцтва посідають особливе місце. Більшість із них, на противагу тупому фанатизму та безшабашній сміливості, були добрими, ніжними, щирими мрійницями. І водночас непохитними в усьому, що стосувалося державницької ідеї і національної гідності, пам'ятаючи про це і в безвиході оточеної енкаведистами криївки, і в безкінечності сталінських таборів.

Земна суєта на небо не поширюється

Земна суєта на небо не поширюється

Хто знав, хто не знав власника фірми «Явсон», але про нього активно заговорили завдяки резонансній події, що сталася напередодні парламентських виборів 2002-го року. На голови близько десятка тисяч симпатиків «Нашої України», котрі слухали виступ її лідера на центральному майдані Івано-Франківська, з літака Ан-2, пілотованого, як з'ясувалося згодом, самим Яворським, посипалися протестні листівки. Щоправда, спрямовані вони були не проти Віктора Ющенка, а проти Зіновія Шкутяка, який повторно балотувався на посаду міського голови під стягами «нашоукраїнців». На той час між мером та Олександром Яворським на повну силу розгорався конфлікт, пов'язаний з оплатою робіт, виконаних «Явсоном» при асфальтуванні однієї з вулиць Івано-Франківська.

Багато хто сприйняв паперову повітряну атаку як підтриману тодішньою владою провокацію проти «Нашої України». Це відчуття підсилив розбір польотів, у результаті якого в діях пана Яворського високі військові та правоохоронні чини не знайшли ніякого криміналу. Можливо, власника «Явсона» надовго зарахували б до апологетів кучмізму за ще один крок: на поляні гутської резиденції «Синьогора» у рік Білого Коня він подарував тодішньому Президентові Леоніду ІІ білого диво-скакуна на кличку Крок. Але зробив це, як стверджує, не з меркантильних чи вірнопідданських міркувань, а заради інтересів Прикарпаття. І на царський жест розчуленого Леоніда Даниловича — «Проси, що хочеш» — з гідністю відповів: «Нічого не треба, у мене все є».

Прощай, школо. Навіки

Для учнів молодших класів Пасічнянської загальноосвітньої школи Надвірнянського району 2 червня — перший день канікул — розпочався оптимістично: діти здали в бібліотеку підручники й отримали табелі успішності, тобто попрощалися зі своїм навчальним закладом до осені. Літній відпочинок четвертокласники вирішили розпочати з улюбленого місця — на території ВАТ «Надвірнянський кар'єр», адже там — нагромадження каміння і глибоке русло, на відміну від традиційного мілководдя гірської річки.

Януковичу забезпечать захист проти яєць

Виклик Віктора Януковича в Управління внутрішніх справ Івано-Франківщини на багатьох прикарпатців навіяв спогади про події 8-місячної давності. Тоді, 24 вересня, діючий Прем'єр і кандидат на пост Президента України осоромився перед десятками телекамер, гепнувшись від удару курячого яйця на асфальт біля головного корпусу Прикарпатського національного університету. Тепер уже опозиційного Віктора Федоровича запрошують відвідати Івано-Франківськ із прозаїчнішою місією: пояснити свою причетність до одержання земельної ділянки «під дачку» в розташованому неподалік резиденції «Синьогора» заповіднику «Мулиці», який перебуває під охороною держави як ботанічна пам'ятка природи.

Бескидський міні-рай без світла і дороги

Бескидський міні-рай без світла і дороги

У селищі з яскраво вираженою комерційною назвою «Вигода», мешканці якого здебільшого зайняті доглядом за лісом і переробкою деревини, авторові цих рядків розповіли вельми цікавий епізод. Один багатий європеєць, побувавши в малодоступних і надзвичайно мальовничих місцях Карпатських Бескидів, дійшов парадоксального бізнес-висновку: треба робити інвестиції в те, аби вберегти цю красу в недоторканному вигляді, тобто поставити заслін перед просуванням углиб окремих гірських місцевостей — споконвіку необжитих обширів — автомобільних доріг. Інакше буде втрачено ландшафтні родзинки, про які у позапострадянському європейському просторі вже мало що пам'ятають навіть довгожителі.

Роман Ткач: Невдовзі скажу: «Я знаю, що робити з лісом»

Роман Ткач: Невдовзі скажу: «Я знаю, що робити з лісом»

Прізвище 43-річного Романа Ткача, члена парламентської фракції «Наша Україна», в період післяпомаранчевих кадрових очікувань постійно згадувалося в різних комбінаціях найреальніших претендентів на крісло голови Івано-Франківської облдержадміністрації (ОДА). Тому його призначення на найвищу в області посаду для прикарпатців не стало сенсацією. Проте новий «губернатор», вочевидь, певний час перебуватиме під прицілом порівнянь зі своїм попередником Михайлом Вишиванюком, котрий очолював область рекордний для України термін — цілих сім років. Тобто мав більше ніж достатньо часу, аби зробити собі імідж міцного господарника кількома вдалими і добре прорекламованими (умів подобатися журналістам) проектами. Чим завойовуватиме високий кредит довіри земляків його наступник?