Ярема пішов, Гонтаревій — приготуватися?

Ярема пішов, Гонтаревій — приготуватися?

Стрімке вівторкове призначення Віктора Шокіна Генеральним прокурором не минуло без ексцесів. Коли попередній номер «УМ» уже був зданий у друк, стало відомо, що вечірнє засідання Ради закрилося передчасно. «Засідання парламенту було зірвано через відмову спікера Володимира Гройсмана поставити на повторне голосування затвердження Віктора Шокіна Генпрокурором, — зазначив народний депутат України Сергій Лещенко.

Шоковані Шокіним

Шоковані Шокіним

Те, що вчора було припущенням iз високою часткою ймовірності, сьогодні стало доконаним фактом. По-перше, Віталій Ярема залишив посаду Генерального прокурора (за його відставку у вівторок проголосував 291 народний депутат), при цьому разом iз Яремою пішли і його заступники Олег Бачун, Олег Залиско та Анатолій Даниленко (останній, нагадаємо, виступав фігурантом корупційного скандалу, пов’язаного з незаконним заволодінням земельною ділянкою).

Сам пішов

Про заяву щодо відставки Генерального прокурора Віталія Яреми першою повідомила депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум. Новину вона виклала на своєму «Фейсбуці», підкресливши: «Незважаючи на те, що вчинок запізнілий, це вчинок сильної людини». Ближче до обіду цей момент прокоментував і депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв.

Роздратуй свою країну

Роздратуй свою країну

Два сюжети з різних опер. Перший торкається Януковича, другий — київського муніципального транспорту. Нічого спільного, і — однакова дурість в обох випадках. Почнемо з «Яника». Я розумію, що ухвалення Радою рішення щодо позбавлення Януковича звання Президента — подія того ж ряду, що виколупування з асфальту зірки Ані Лорак чи відбирання у Кобзона титулу «почесного містянина». Йдеться про позбавлення гонору. А також — персональної пенсії, охорони і талонів на посилене харчування. Просто-таки бачу, як на Рубльовці ридає Янукович, пускаючи сльози у декольте мадам Полєжай.

Без грифа «таємно»

Сьогодні, 6 лютого, Апеляційний суд Києва розгляне апеляцію на вирок колишньому начальникові департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ України Олексію Пукачу, котрий був засуджений до довічного ув’язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Початок засідання — о десятій ранку.

Замах на імунітет

Замах на імунітет

Отож, процес пішов. Народні депутати України згодні на таку кардинальну новацію, як позбавлення самих себе імунітету, але тільки якщо зміни в їхньому статусі КСУ визнає конституційними. Вчора за те, щоб направити на експертну оцінку до Конституційного Суду президентський законопроект щодо зняття недоторканності з депутатів та суддів, проголосували 365 народних обранців. Цифра приємно вражає, проте процедура буде довгою, й невідомо, чим вона закінчиться.

«Дах» для слуг народу

У період виборчої кампанії однією з найпопулярнiших обіцянок кандидатів у народні депутати є анонс щодо зняття недоторканності з «привілейованих» категорій громадян. У залежності від фантазії кандидата може йтися або лише про народних депутатів, або також і про суддів та навіть Президента.

Країна рад проти країни-агресора

Що не кажіть, а «совок» і дух «соціалістичного змагання» в головах можновладців досі невитравний. Слідом за Верховною Радою, котра визнала Росію агресором, а «ДНР» / «ЛНР» — терористичними організаціями, до процесу таврування підключилися також місцеві ради. Щиро кажучи: на Європу позиція міста Василькова навряд чи справить вирішальне враження, а на Росію — тим паче. Виходить, все, що відбувається зараз «на місцях», більше підходить для внутрішнього користування. З цієї точки зору дізнатися, чим «дихає» та чи інша міська рада, буває навіть корисно. Вважатимемо це повіркою політичної орієнтації і робитимемо відповідні висновки.

Єврооптимістів побільшало. Принаймні у ВР

Єврооптимістів побільшало. Принаймні у ВР

На момент, коли ми готували цей номер до друку, депутати Верховної Ради, полаявшись між собою, пішли на законну перерву. За першу половину дня вівторка народні обранці встигли розсваритися через Антикорупційне бюро, прийняти пару свіжих законів та презентувати нове депутатське об’єднання. Що стосується першого пункту, то нардепи успішно провалили голосування за законопроект із довгою назвою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції».

«Старий чобіт» від Кличка

«Старий чобіт» від Кличка

Чи не найдотепніший коментар з приводу ухваленого бюджету Києва дав лідер «Демократичного Альянсу» і депутат міськради Василь Гацько. Це «такий собі старий чобіт, в якому можна йти, але не в майбутнє». «Кличко в захваті від ухваленого бюджету столиці. Каже, що це перший прозорий і чесний бюджет.