Не думай про пігулки!

Не думай про пігулки!

Молоду українську письменницю Світлану Пиркало нечасто зустрінеш у Києві — журналістка української служби Бі-Бі-Сі живе і працює в Лондоні. Кореспонденту «УМ» цілком випадково вдалося «перетнутися» з цією енергійною жінкою на одному з заходів, організованому Спілкою письменників України. Звісно, мені закортіло дізнатися, як одна людина встигає стільки всього зробити, але при цьому не втрачає гарної фізичної форми. «Читати книжки — це дуже здорово», — весело заявила пані Світлана. І, трохи подумавши, додала: «Звісно, хороші книжки».

Зима прийшла!

Зима прийшла!

Не одну тонну солі зекономили нинішньої зими комунальники. Одначе вчора їм таки довелося повитягувати iз загашників лопати і вийти на боротьбу з «білими мухами». Утім сніг, якому страшенно зраділа дітвора, ненадовго, кажуть синоптики. Ще вчора він почав перетворюватися на калюжі, а сьогодні просто поплив брудними струмками. Тримайтеся! Бо вже завтра за цю «мокру» справу візьмуться морози.

Знімай «джинси»!

Знімай «джинси»!

Провокаційний рекламний ролик оператора мобільного зв'язку «Джинс» про швидкий секс у туалеті знайшов собі «гарну компанію». Місяць тому непристойний ролик «поперли» з українських телеекранів, а тепер Національна рада з питань телебачення й радіомовлення вимагає припинити трансляцію ще двох рекламних роликів, які шкодять суспільній моралі й викликають обурення українців. Це «10 тачок за 10 пачок» McCoffee й «Ні... собі! Усе — людям!» компанії «Євросєть».

Остання крапля. Не крові

Як може чиновник, який не брав участі у наданні медичної допомоги пораненій людині, не був на місці події, не знайомився з медичною документацією і навіть не спілкувався з хірургами у телефонному режимі, заявляти про адекватність чи неадекватність меддопомоги, наданої надзвичайно важкому пацієнту? Лікарі, які протягом 22 годин боролися за життя пораненого Євгена Кушнарьова і зробили все можливе для його порятунку, не знають відповіді на це запитання. Як, власне, і причин, через якi заступник міністра охорони здоров'я Валерій Івасюк звинуватив лікарів у смерті народного депутата. Минулого тижня пан Івасюк назвав однією з причин смерті Кушнарьова нестачу крові для переливання і заявив, що організм потерпілого був життєздатним упродовж доби й очікував на медичну допомогу, але так і не дочекався її.

Отрута з аптеки

Отрута з аптеки

За прогнозами фахівців Українського центру грипу, через декілька тижнів більшість наших міст може «накрити» хвилею грипу та гострих респіраторних захворювань. Причому левову частку людей, яких звалять з ніг вірусні інфекції, традиційно становитиме найвразливіша до повітряно-крапельної «зарази» категорія – діти. Втім медики бояться не лише ускладнень, які може спровокувати грип чи застуда, а й смертельних результатів неправильного лікування, «прописаного» дитині сусідкою, батьком чи мамою. Історія з трьома американськими немовлятами, які померли через передозування звичайнісіньких крапель у ніс, може повторитися у будь-якому куточку України. З тією лише різницею, що світова спільнота може про це й не дізнатися...
Відомо, що грип супроводжується значним підвищенням температури тіла. Як правильно при цьому дібрати жарознижувальні препарати для дитини? Чим лікувати нежить у двомісячного малюка? Які побічні ефекти можуть викликати у «грудничків» «дорослі» препарати від застуди й кашлю? На ці та інші запитання «УМ» відповідає головний дитячий інфекціоніст МОЗ України, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, доктор медичних наук, професор Сергій Крамарєв.

Квартира на колесах

Коли ти трясешся у загальному вагоні, скрутившись у три бублики на третій (взагалі-то багажній!) полиці «в неподобній позі в трусах», як не згадати про затишок рідної квартири, в якій і ліжко велике, і килим пухнастий на підлозі, і крісло навпроти телевізора? Але як не позаздрити людям, які можуть прийняти гарячий душ і повалятися на широченній софі, подивитися фільм на плазмовому екрані та посмажити картоплю з цибулькою буквально за кілька метрів від тебе, у сусідньому вагоні? Щоправда, задоволення їхати у вагоні-салоні з усім «начинням» люксової квартири коштує недешево: до вартості оренди, що становить від 1664 гривень за добу, треба додати суму, яка дорівнює вартості проїзду 11 пасажирів у вагоні СВ (від 2000 гривень і більше). Але ті пасажири, котрим не шкода віддати майже тисячу доларів за добу комфортної поїздки, можуть скористатися новою послугою, яку пропонує «Укрзалізниця».

Гусячий експеримент

Гусячий експеримент

Якщо вірити енциклопедичному словникові Брокгауза-Ефрона, селяни тримають у господарстві гусей «як птахів на убій, для отримання потруху, м'яса, пуху і пера», тому домашні дзьобані живуть недовго і майже ніколи не дотягують до десятого дня народження. Тим часом орнітологи кажуть, що гуска може спокійно подолати тридцятирічний рубіж — якщо господарі не шкодуватимуть харчу для вигодовування «зайвого дзьоба». Втім мало хто здатен на таку щедрість...

Закарпатські «святі криниці»

Закарпатські «святі криниці»

Як і будь-якому хроніку-гастритнику, мені щонайменше двічі на рік — на початку весни та в середині осені — допікають сезонні загострення «улюбленої» хвороби, пов'язаної із підвищеною секреторністю шлунка. А це значить, що протягом місяця (двох, трьох — це вже у кого як складеться) треба сидіти на несмачній дієті, пити спеціальні пігулки і, наскiльки це можливо, якомога менше нервувати. Iнакше шлунок «вiддячить» гострою больовою атакою. Добре, якщо у цей момент під руку потрапляє пляшка лужної води: «Сваляви», «Лужанської-7», «Боржомі», «Поляни Квасової» чи «Поляни Купель». Особливо ж люблю останню — ця гідрокарбонатно-натрієва борна вода не лише нейтралізує зайву кислоту в шлунку, заспокоює запалені стінки слизової та зрештою вгамовує біль у животі. Заразом вона виводить токсини з організму, покращує ферментативні процеси, підсилює приплив крові до шлунка й печінки, стимулює виділення печінковими клітинами жовчі та ліквідовує печію. А побувавши в селищі Поляна Свалявського району біля джерела, з якого витікає ця лікувальна водичка, я дізналася про інші, не менш цінні її властивості.

Дзьобата аптечка

Дзьобата аптечка

Понад десять років тому шотландські вчені прославили ім'я рідного інституту Рослін, створивши першого в світі генетично модифікованого ссавця. Сьогодні «батьки» вівці Доллі, які стали справжніми метрами у галузі клонування, всерйоз узялися за вирощування генетично модифікованих... курей! Звісно ж, проблеми прокращення яйценосності чубатурок чи збільшення ваги бройлерів учених не цікавили. Як, власне, й клонування домашніх птахів, яких легше виростити з яйця. У чому ж полягає досягнення шотландців, завдяки якому про них знову заговорив увесь учений світ? Як повідомляє журнал «Наукові записки Національної Академії Наук» ( http://www. pnas.org), науковці доклали значних зусиль, аби змусити лабораторних птахів нести «не прості, а золоті» яйця — джерело протипухлинних протеїнів.

Весняна купель

Патологічно тепла зима, яка вже «потішила» українців безсніжним Новим роком, приготувала любителям морозного екстріму черговий сюрприз. На традиційно холодне свято Водохреща не буде ані хрещенських морозів, ані лапатого снігу, ані ополонок у річковій кризі, ані самої криги. Зате буде штормовий вітер, який гнатиме високі хвилі до берегів, ламатиме дерева та розганятиме дорослих і малих по домівках.