«Ущільнити» Булгакова!

«Ущільнити» Булгакова!

За кілька днів Україна спільно з Росією на державному рівні відзначатиме 120–ту річницю від дня народження видатного письменника Михайла Булгакова. До круглої дати готуються і в місті Буча, що під Києвом, де більш ніж сто років тому минали літні канікули майбутнього письменника. Швидкими темпами тут облаштовують сквер на місцині, що колись належала родині Булгакова і де батько майбутнього письменника побудував садибу. А ще кілька місяців тому половину парку Булгакова в Бучі збиралися забудувати котеджами й навіть звели будівельний паркан. Утім невдоволення місцевих активістів та краєзнавців вочевидь почули не лише в мерії Бучі, а й на владному олімпі у столиці. Після чого землевласникам запропонували ділянки в іншому місці, а територію, нерозривно пов’язану з Булгаковим, ущільнювати не стали. Як–не–як, кругла дата наближається!

Мав мандат, а нині — робу

Мав мандат, а нині — робу

Віктор Лозинський став першим народним обранцем (хоча й колишнім), якого засудили за вбивство. Позавчора пізно ввечері Дніпровський райсуд столиці визнав його винним у вбивстві селянина Валерія Олійника. Щоправда, засудив не до довічного позбавлення волі, як просив прокурор, а до п’ятнадцяти років «колючки». Навіть цей чималий термін адвокати Лозинського вважають перемогою. Зауважимо, що колишній БЮТівець не є першим нардепом, з якого за скоєний злочин знімали депутатську недоторканність. Але він є першим iз депутатської касти, кому українське правосуддя відміряло цілком реальний термін ув’язнення. Оскаржити вирок можна протягом 15 діб.

Сидiтиме довiчно?

Учора по обiдi Днiпровський районний суд столицi розпочав оголошення обвинувального вироку колишньому народному депутатовi вiд БЮТ Вiктору Лозинському, а також екс­прокурору Голованiвського району Горбенку, екс­начальнику райвiддiлу мiлiцiї та колишньому єгерю Василю Передовицi. Усiх обвинувачуваних iз мiркувань безпеки конвой доправив до суду рiзними автозаками.

Антисталкер

Антисталкер

Дев’ятикласник Андрій М. є фанатом відомої комп’ютерної гри «S.T.A.L.K.E.R». Після уроків у звичайній київській школі на Нивках він поспішає додому, де одразу поринає у віртуальний світ зони відчуження. Стріляючи по мутантах, що пересуваються центральною площею Прип’яті, з даху готелю «Полісся», він мріє й у реальному житті побувати у місті–примарі. «Бо хочу побачити, що в цій грі відповідає дійсності, а що ні», — пояснює «УМ» свою мотивацію 15–річний гравець. На шляху до мети в нього лише дві перепони — гроші та вік. Бо підліток бажає потрапити до зони легально, у складі туристичної групи. А це неможливо для неповнолітніх, до того ж вартість екстрим–туру «кусається»: від сотні до п’ятиста доларів iз людини, залежно від цінової політики фірми та чисельності групи.

Таких, як Андрій, — сотні, якщо не тисячі. Досягнувши повноліття, не кожен готовий викласти кругленьку суму за прес–тур до Чорнобиля. Тож окремі відчайдухи наважуються піти за «покликом Прип’яті» нелегально. Здавалося б, скільки того ризику? Головне — подолати паркан зони й відчути себе справжнім сталкером, а повернувшись звідти — хизуватись у всесвітньому павутинні власноруч зробленими знімками з Чорнобильської зони. Напередодні 25–ї річниці трагедії на ЧАЕС журналіст «УМ» укотре побував у зоні відчуження й на власні очі побачив, як організовано роботу правоохоронців, чиє завдання — ловити порушників.

Зона наживи

Зона наживи

Напередодні 25–ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС почастішали випадки незаконного проникнення на забруднену територію. Ідеться передусім про браконьєрів i так званих «металістів». Хоча додають клопоту й так звані «стакери» (детальніше про боротьбу міліції з цією спільнотою молоді читайте в наступних номерах «УМ»).

«Автопідстава» на 5 мільйонів

Зухвале пограбування сталося позаминулої ночі на столичному житловому масиві Позняки. Як повідомили «УМ» у прес–службі столичної міліції, напад стався близько 21.50 по проспекту Григоренка, 40. Погрожуючи предметами, схожими на автомати Калашникова, грабіжники відібрали в інкасаторів усі зібрані гроші — п’ять мільйонів гривень.

Зять мера — розбійник?

Зять мера — розбійник?

Учора перший заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін пояснив причини резонансного затримання голови фракції Блоку Черновецького у Київраді Дениса Комарницького, якого заарештували минулої п’ятниці. Виявляється, наприкінці минулого тижня Генпрокуратура порушила кримінальну справу не лише проти депутата Комарницького, а й проти зятя мера Києва Леоніда Черновецького В’ячеслава Супруненка.

Зустрівся Леонід iз Миколою

Зустрівся Леонід iз Миколою

Учора з п’ятої спроби таки відбулася очна ставка між екс–Президентом Леонідом Кучмою та колишнім майором УДО Миколою Мельниченком. З’явившись на Борисоглібській, Данилович одразу заявив, що «не знає Мельниченка і знати не хотів би» через зраду.

Про портрет подумаємо

Про портрет подумаємо

Спілкуючись учора із міністром внутрішніх справ Анатолієм Могильовим, журналісти звернули його увагу на портретну галерею глав МВС, встановлену на внутрішньому подвір’ї відомства на Богомольця, 10. Увагу представників ЗМІ вже давно привернув портрет нині покійного очільника МВС Юрія Кравченка, якого навіть нині заарештований екс–міністр МВС Юрій Луценко вважав одним iз кращих очільників органів внутрішніх справ. Мовляв, працівники міліції шанують пам’ять про Кравченка, і я не можу не враховувати думку підлеглих.

Катів у погонах більшає

В установах МВС і далі гинуть люди: лише цього року в міліції загинуло 15 осіб! За словами співголови Харківської правозахисної групи Євгена Захарова, йдеться лише про публічну інформацію, отже, таких випадків може бути більше. Водночас пан Захаров не береться стверджувати, що всі ці трагічні випадки були пов’язані із застосуванням насильства з боку міліції. Так, чотири випадки смерті сталися в міліцейських ІТУ (один iз них нібито є самогубством, але ще потребує окремого розслідування), а ще одинадцять випадків смертей трапилися в установах МВС або після побиття в міліції — в лікарнях.