Закарпаття «наколоте»

У прикордонному Закарпатті другий тиждень поспіль триває вакцинація людей із груп ризику, повідомляє УНІАН. Насамперед «колють» працівників птахоферм (таких в області 15), а також медичних працівників, персонал закладів освіти, транспорту, торгівлі. Загалом, за повідомленням обласної санепідемстанції, пройшли щеплення 740 осіб.

Україна до кінця року буде в СОТ, а Кучму, якщо треба, притягнуть до суду,

Україна до кінця року буде в СОТ, а Кучму, якщо треба, притягнуть до суду,

Учора Президент України Віктор Ющенко у супроводі міністрів економіки Арсенія Яценюка та закордонних справ Бориса Тарасюка прибув з робочим візитом до Великої Британії. На вчорашній день було заплановано переговори з прем'єр-міністром Тоні Блером, головними темами яких, як свідчить офіційний сайт Президента України, мусили стати саміт Україна—ЄС 1 грудня та лібералізація візового режиму. Хоч візит має статус робочого, проте приурочений він до вручення королівської премії «Четем Хаус». Віктор Ющенко став першим лауреатом цієї премії, яка присуджуватиметься віднині Королівським інститутом щорічно за видатні внески у покращення міжнародних відносин. «Це не Нобелівська премія, проте «Четем Хаус» — велика честь, і можна лише привітати її відбірковий комітет з визначенням гідного переможця», — написала напередодні впливова газета «Файненшл Таймс» у статті «Лаври Віктора».

Дитяча дорога додому

Дитяча дорога додому

Шестирічна героїня Настя Овчар уперше за півроку відвідала рідне село Воронцовка на Харківщині — сюди дівчинка разом із батьками приїхала на кілька днів. І цей візит для рідного села Насті став справжньою подією.

Уряд почує голос імпортера

Уряд почує голос імпортера

Позавчора Президент України Віктор Ющенко розглянув питання імпорту товарів, зустрівшись із представниками бізнесу. Нагадаємо, кілька місяців тому на цю тему вони мали розмову з тодішнім Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. Днями глава держави критично відгукнувся про митну політику, яку вона впроваджувала. Тепер Віктор Андрійович разом з імпортерами обговорив, з-поміж іншого, певні аспекти адміністрування імпорту. Свою точку зору з цього приводу йому виклали представники Міжнародної торговельної палати, Всеукраїнської асоціації дилерів, Асоціації чорної металургії, а також таких підприємств, як ДП «Адідас Україна», ХК «Бліц-інформ», ЗАТ «Чумак», ТОВ «Зерно», ЗАТ «Українська торгово-промислова корпорація», ВАТ «Ювелірсервіс», ТОВ «Нестле Україна», корпорації «Інком», «Ельдорадо» тощо. Президент вiдразу ж доручив Мінпромполітики, Мінекономіки та Держмитслужбі створити робочу групу із залученням експертів та урядовців, щоб виробити нову редакцію Митного кодексу та митних тарифів. Глава держави також дав доручення Міністерству економіки створити робочу групу з питань врегулювання автомобільного ринку.

«Давайте доплачувати»

Позавчора у вечірньому ефірі телеканалу «Інтер» Прем'єр-міністр Юрій Єхануров розповів про підсумки своїх переговорів з українськими власниками великих підприємств. «Ми не будемо говорити, що ви вкрали об'єкти. Ви спрацювали в умовах заниженої конкуренції, давайте доплачувати», — так він пояснив позицію теперішньої влади стосовно приватизованих підприємств, наколо яких висловлюються спірні думки. За підсумками зустрічей з українськими бізнесменами пан Єхануров може стверджувати, що вони згодні доплачувати, тому що не хочуть бути гнаними у своїй країні і стомилися від непрозорих правил гри. Юрій Єхануров зауважив, що сторони знайшли консенсус, визначивши таку юридичну формулу угод, завдяки якій до власників не зможуть через кілька років прийти і сказати: «Доплатіть ще раз». Крім того, вони висловили готовність втілити низку проектів. «Це будуть соціально відповідальні власники, це люди вже іншого рівня», — підкреслив глава уряду, зауваживши, що згадані питання обговорюватимуться у п'ятницю (тобто вчора. — Авт.) у другій половині дня у Президента. Відбудеться «жорстка розмова» з приблизно тридцятьма представниками ділових кіл.

Батареям дали «вогню»

На день раніше від офіційного терміну в Києві розпочався опалювальний сезон. Від учора, згідно з розпорядженням міського голови столиці Олександра Омельченка, тепло почали давати у житлові будинки міста. Таке рішення влада міста ухвалила з огляду на арктичний фронт, що насувається на Україну та принесе iз собою різке похолодання. Тож усі керівники, які відповідають за подачу тепла в квартири киян, у ці вихідні відпочивати не будуть, а вийдуть на роботу — аби контролювати процес підключення житлового сектору до опалення. Нагадаємо, що з початку тижня потеплішали батареї у дитячих закладах Києва та лікарнях. За даними київського мера, станом на вчорашній день 90 відсотків дитячих садків, а також усі пологові будинки вже підключені до тепла.

Газовий демарш

Конфліктна ситуація виникла після візиту керівників Мінпаливенерго Плачкова та НАК «Нафтогаз України» Івченка до Ашгабата. Вчора президент Туркменістану Сапармурат Ніязов заявив у прямому ефірі свого національного телебачення, що Україна не розрахувалася за частину газу товарами, і зажадав сплати боргу. «Вiдвантажено всього товарів на 8,7 млн. доларів із 484 мiльйонiв, — сказав він. — Тоді сплачуйте грошима з розрахунку 44 долари за тисячу кубометрів». Туркменбаші наполягає, щоб Україна розрахувалася до кінця року.

«Акули» бензинового ринку

Позавчора Антимонопольний комітет України (АМК) оголосив cвоє довгоочікуване рішення щодо стану конкуренції на ринку нафтопродуктів. За результатами діяльності в 2004 роцi, ТОВ «Торговий дім ТНК «Україна» обіймав більш як 40 відсотків загальнодержавного ринку великооптової торгівлі моторними бензинами. Виходить, що ця компанія є монополістом. Голова АМК Олексій Костусєв, коментуючи це рішення, зазначив, що воно дає можливість жорсткіше контролювати поведінку цього суб'єкта на ринку, і в разі порушень конкурентного законодавства, зловживання монопольним становищем або виникнення картелів ці дії жорстко присікатимуть.

Чорне — не брудне

Час від часу корисно переглядати міжнародні документи, підписані Україною. Інколи з цього можна зробити досить цікаві спостереження.Нагадаємо, що в 1992 році шість прибережних країн підписали Конвенцію щодо відновлення і захисту Чорного моря від забруднення. Відповідно до цього документа, кожна причорноморська держава повинна подбати про те, як налагодити інтегроване управління прибережною зоною.

Кому війна, а кому — весілля

Юрій Єхануров вирішив поставити крапку в безладі щодо реєстраторів на фондовому ринку. Це стало основною новиною учорашнього засідання уряду. Кабінет Міністрів дасть доручення Державній комісії з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) до кінця жовтня підготувати і оприлюднити перелік ВАТ, які мають більше ніж одного реєстратора. Повідомляючи про це, Прем'єр-міністр зазначив, що Держкомісія повинна також визначити, хто з реєстраторів «є справжнім». «Іграм» навколо цього, за його словами, слід покласти край, і про це має дізнатися громадськість від самої ж Держкомісії з цінних паперів. У випадку, якщо цього не буде зроблено, уряд, за словами пана Єханурова, звернеться до Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції, «щоб допомогти товаришам розібратися».