Довга дорога в Україну

Рядовий Олександр Бахтіяров був тяжко поранений в Іраку 9 січня. Нагадаємо, що під час вибуху боєприпасів неподалік міста Ес-Сувейра наш військовий контингент зазнав найбільших утрат за весь час свого перебування у цій країні. Тоді загинули восьмеро українських вояків, ще шестеро були поранені. Олександр отримав найважчі травми: у нього були складні поранення голови, легень, рук та ніг. Відразу ж після вибуху хлопця з Іраку перевезли до шпиталю військової бази США у німецькому місті Рамштайн. Потім лікування було вирішено продовжити у США: спочатку у Вашингтонському військовому шпиталі, а потім у Чикагському католицькому шпиталі ім. Вознесіння Господнього, де солдатом активно опікувалася українська діаспора.

Цукерки в уряду закінчилися

Головну тему цього тижня — сьогоднішній розгляд парламентом бюджету в першому читанні — обговорювали напередодні на засіданні уряду. «Дефіцит державного бюджету на 2006 рік має становити не більше 2 відсотків», — заявив Прем'єр-міністр Юрій Єхануров. За його словами, пропозиція Кабміну щодо розміру дефіциту держбюджету є незмінною. Проте існують розбіжності в оцінці розміру дефіциту держбюджету на наступний рік, наголосив Прем'єр, і це є головною проблемою для ухвалення цього документа Верховною Радою.

Неадекватних — у відставку

Голова Державного комітету з телебачення та радіомовлення Іван Чиж повинен сам піти у відставку. Принаймні до такого кроку цілком резонно закликають українські фахівці в галузі мас-медіа. «При зміні влади змінюється керівництво країни. Пан Чиж очолює один з органів виконавчої влади, і він мав піти у відставку відразу після президентських виборів», — зазначив учора на прес-конференції директор Академії української преси Валерій Іванов. Пан професор додав, що «рішення (про відставку. — Авт.) має приймати не Президент і парламент. Таке рішення має приймати для себе чиновник старої влади, і шкода, що він це рішення не прийняв».

Конституційний Суд без голови

Конституційний Суд без голови

Учора Президент Віктор Ющенко підписав укази щодо звільнення суддів Конституційного Суду України Миколи Селівона та Володимира Шаповала. Мотивація — подані ними заяви про відставку пiсля закiнчення 9-рiчного термiну роботи в КС.

Двигуни відмовили крилам

Учора вранці на Луганщині упав гелікоптер Мі-2, який належить компанії «Укртрансгазнафта». О 8 годині 50 хвилин він вилетів із Сіверськодонецька з метою планового огляду нафтопроводу. А через 15 хвилин із вертольотом перервався зв'язок. Знайшли машину за 300 метрів від заводу гумово-технічних виробів, що в Лисичанську.

Птахи не пройдуть!

Щойно було виявлено вірус пташиного грипу в Греції, Україна заборонила імпорт птиці та субпродуктів із цієї країни. Напередодні таку ж заборону накладено на пташатину з інших «інфікованих» країн — азіатської частини Росії, з Румунії, Туреччини, Казахстану. Також днями було створено комісію з фахівців України, Молдови, Румунії для координації спільних дій з нерозповсюдження хвороби. Про це повідомив учора міністр аграрної політики Олександр Баранівський.

Як гальмували «сталь»

Як гальмували «сталь»

У понеділок на рахунок Фонду державного майна надійшли застави для участі в конкурсі з продажу пакета акцій ВАТ «Криворіжсталь». Раніше повідомлялося, що на перекупiвлю металургійного комбінату претендує дюжина компаній, але до встановленого «дедлайну» — 18:00 позавчорашнього дня — по мільярду гривень застави сплатили фірми Mittal Steel Germany Gmbh, LLC Smart Group, а також «Індустріальна група» (Київ), в яку входять корпорація «Індустріальний союз Донбасу» і другий за величиною виробник сталі у світі — Arcelor. Відмовилася від участі в торгах, зокрема, російська «Сєвєрсталь».

Президент зі сферою

Президент зі сферою

Позавчора в Лондоні відбулася церемонія вручення першої премії Королівського інституту міжнародних відносин Вікторові Ющенку. Нагороду, зроблену у вигляді скляного прозорого паралелепіпеда, всередину якого вмонтовано скляну сферу, вручала особисто королева Єлизавета II. Перед церемонією відбулася розмова королеви та Президента, під час якої, як зазначає «Українська правда», Віктор Андрійович устиг розповісти про унікальність українських традицій та історії.

Новий міністр — стара зарплата

Новий міністр — стара зарплата

Новий міністр праці та соціальної політики України Іван Сахань збирається дотримуватися курсу свого попередника, а пріоритетом його відомства має стати «загальне підвищення рівня життя людей — зростання зарплатні та соціальних виплат малозахищеним верствам населення». «Пріоритети сформовано, і говорити про те, що вони змінилися, немає підстав, — запевнив міністр. — На перше місце ми маємо поставити питання загального підвищення рівня життя, зокрема зростання заробітної плати працюючого населення, бо так чи інакше саме населення, що працює, створює матеріальні блага. Але і велика кількість людей, що потребують соціального захисту, теж повинна бути в полі зору держави. Йдеться про 13 мільйонів пенсіонерів, про малозабезпечені сім'ї, про сім'ї з дітьми — це теж напрям роботи, який потребує нашої постійної уваги, тому досягнутий у цьому напрямі прогрес має бути підтриманий». Серед нагальних завдань Іван Сахань також визначає підвищення рівня зайнятості населення, розвиток соціального страхування, розв'язання проблем інвалідів та роботу з громадськими організаціями інвалідів.

Розмова про чесні гроші

Зустріч Президента Віктора Ющенка з представниками великого бізнесу, яка відбулася минулої п'ятниці, тривала трохи більше трьох годин, і в ній взяли участь 22 представники промислово-фінансових груп країни. Це була перша зустріч глави держави з такою кількістю найбільших власників України за 15 років незалежності держави. Президент, за словами заступника глави секретаріату Івана Васюника, нічого ні в кого не просив і нікому нічого не обіцяв, отож про переділ (власності. — Авт.) чи про якісь конкретні домовленості не йшлося. Глава держави наголосив під час зустрічі, що бізнес «має говорити про чесні фінанси і відходити від схем, які дискредитують відносини бізнесу і влади». За його словами, лише за рахунок виведення економіки з тіні можна у декілька разів збільшити національний бюджет. Віктор Ющенко закликав вітчизняний великий бізнес брати участь у стратегічних проектах, таких як розвиток транспортних коридорів, літакобудування, ракетобудування, високих технологій, машинобудування тощо. За словами Президента, сильна влада передбачає наявність рівних правил для усіх учасників ринку, соціальну відповідальність бізнесу, сплату податків, вихід з тіні, запровадження нових масштабних соціальних проектів. Президент також висловив переконання, що коли йдеться про такі масштабні проекти значимого характеру для України, як визнання її державою зі статусом ринкової економіки або вступу до СОТ, то влада має всі підстави очікувати від бізнесу вагомої підтримки.