Єхануров перевіряє, чим пахне газ

Привід для візиту голови українського уряду Юрія Єханурова до Ашгабата — напозір святковий: це урочистості з нагоди 14-ї річниці проголошення незалежності Туркменістану. Але загалом дводенний візит цілковито присвячено з'ясуванню українсько-туркменських газових стосунків. Завдання Єханурова — переконати президента Сапармурата Ніязова в тому, що Україна справно заплатить за всіма товарними боргами, і отримати чіткі домовленості стосовно того, що ціни на туркменський газ для нас залишаться незмінними.

Крила на приколі?

Більше двох тижнів Мінпромполітики зберігає мовчанку щодо можливих основних кадрових призначень в авіакорпорації «Антонов». Процес розгляду кандидатур має закритий характер. На це звертає увагу народний депутат, керівник Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Ксенія Ляпіна. Коментуючи агентству «Інтерфакс-Україна» події навколо нової корпорації, пані Ляпіна наголосила, що авіапромисловість — це один із стратегічних сегментів економіки України, який «потягне» за собою в плані інвестицій й інші галузі.

А не оберемо — відключать газ?

Віктор Янукович зробив певні висновки. На такий подвиг його сподвигло хоча й «дуже коротке», але плідне спілкування з президентом Росії Володимиром Путіним. Висновки ці, до речі, стосуються, зокрема, й ситуації по газу... В тому сенсі, що якщо влада України не змінить свого ставлення до Росії як до стратегічного партнера і не повернеться до теми газового консорціуму, то «ми випадемо з того економічного пулу країн, які мають бути учасниками цього консорціуму, і та євроінтеграція, про яку ми так багато чули, виявиться порожнім звуком і популізмом». Таку думку лідер Партії регіонів висловив у прямому ефірі Одеського телебачення. Зрештою, з газом у нас таки й правда можуть бути непереливки. Не секрет, що північним сусідам, від яких Україна в цьому сенсі повністю залежна, до вподоби певні партії й не до вподоби нинішня українська влада. Тому за певної спритності рук колишній посестрі по СРСР нічого не варто маніпулювати газом так, щоб українським виборцям захотілося проголосувати так, як вигідно російській владі...

Острів невезіння для малого пацюка

Цікавий дослід влаштували нещодавно вчені Нової Зеландії. Сенс його полягав у тому, що на незаселеному острові Мотухоропапа випустили єдиного щура з прикріпленим радіомаяком, досліджували його поведінку й переміщення, а потім намагалися зловити. Саме з цим і виникли найбільші проблеми.

Із «бумажкою» ти людина

Від учора пасажири для придбання квитків можуть використовувати як документи, що засвідчують особу, так і їх ксерокопії. Таке нововведення запроваджено новим наказом Міністерства транспорту про внесення змін у Правила перевезень пасажирів залізничним транспортом.

Наступна криза — конституційна?

Колишній голова Конституційного Суду України Микола Селівон попереджає про негативні наслідки, які виникнуть у разі зволікання з призначенням нового складу КС. Після масових відставок, спричинених цілком природним процесом, — закінченням 9-річного терміну роботи дев'ятьох суддів Конституційного Суду — в цьому органі «оголилися» понад дві третини крісел. На сьогоднішній день за квотою Президента вакантними залишаються три посади суддів КС, за квотою парламенту — чотири, шестеро мантій — частка з'їзду суддів. І, ясна річ, заповнити пробіли так одразу не вдасться — треба було проводити ротацію поступово або шукати кадри для замін раніше.

«Джекові, з любов'ю...»

Золотий годинник фірми «Ролекс», який Мерилін Монро подарувала президенту США Джону Кеннеді на день народження у 1962 році, з аукціону за 120 тисяч доларів. За повідомленням каналу ABC News, який посилається на засновника аукціонного будинку «Александер автографс» Білла Панагопулоса, в результаті торгів раритетний хронометр зріс у ціні супроти початкового показника у два з половиною рази, а придбав його американський колекціонер, що побажав залишитися невідомим.

Дві справи Бурджанадзе —

Дві справи Бурджанадзе —

Учора спікер грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе прибула з візитом до Києва. У першій половині дня вже відбулися її переговори з Президентом України Віктором Ющенком та Головою Верховної Ради Володимиром Литвином. Високі грузинські гості цьогоріч не рідкість у Києві — нова влада, зрештою, Рік Грузії в Україні.

І звуть мене ніяк

І звуть мене ніяк

Суд над екс-диктатором Іраку Саддамом Хусейном, який розпочався 20 жовтня, заплутався у, здавалося б, дрібних деталях, а відтак засідання було перенесено аж на 28 жовтня. Справа в тому, що Хусейн на вимогу судді відмовився назвати своє ім'я. Тобто ім'я він назвав, а от не погодився з приставкою «колишній президент Іраку», наполягаючи, що президентом своєї країни він лишається і досі.