Іван, син Павла Івановича

Іван, син Павла Івановича

Найвідоміший український «американський в'язень», перебуваючи під слідством у США, схоже, не нудьгує. По-перше, Павло Іванович Лазаренко серйозно настроєний повернутися до України, і то не на щиті, а зі щитом. Про це свідчить активізація самого екс-Прем'єра, який уже навіть встиг «побувати» на зустрічі зі своїми однопартійцями за посередництвом селекторного зв'язку, так і його політичної сили, партії «Громада». А в Дніпропетровську, як розповідають тамтешні мешканці, повернення «Хазяїна» дехто вже чекає з нетерпінням — на місцевому ЦУМі навіть повісили чимале зображення Павла Івановича.

Оплески Європи нашiй міліції

Оплески Європи нашiй міліції

В Європі не приховують компліментів на адресу української міліції. Щоправда, це стосується лише спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косовi. Зрозуміло, що цей підрозділ складається з міліцейської еліти, тут служать кращі з кращих, тож реформування він фактично не потребує.

Зустрічайте перші морози

З приходом в Україну холодного антициклону з півночі навіть найзагартованіші українці змушені витягати з шаф тепле «обмундирування». І хоча це ще не зима, заспокоюють синоптики, а звичайні осінні процеси, на вихідних ми згадаємо, що таке морози. Поки що не надто міцні — 1—7 градусів — така собі «розминка» перед зимою. Втім мерзлякам треба протриматися всього до вівторка — у цей день, запевняють метеорологи, трохи потеплішає.

З Туркменістану — без любові

«Головне для нас — підняти якість взаєморозрахунків за газ на рівень, гідний нашого стратегічного партнерства», — сказав журналістам перед вильотом з Туркменістану Прем'єр-міністр Єхануров. Він розповів, що під час двох зустрічей з президентом Туркменістану Сапармуратом Ніязовим, а також упродовж тривалих переговорів з туркменською делегацією було домовлено, що глава уряду контролюватиме покриття товарної частини українського боргу за поставлений газ, що товари ці будуть якісними. Також, повідомив п. Єхануров, переговори щодо довгострокових поставок туркменського газу триватимуть надалі за участі Росії.

Піскун відмовився від Печерського суду

Піскун відмовився від Печерського суду

Святослав Піскун поки що так і залишається екс-Генпрокурором. По-перше, Шевченківський районний суд Києва ще 19 жовтня відмовив йому в забезпеченні його позову до Президента Віктора Ющенка шляхом призупинення дії указу про його звільнення, тож указ цей діє і донині, а отже, Піскун не може повернутися на своє місце в керівному кабінеті ГП. А по-друге, Святослав Михайлович, очевидно, не дуже-то й хоче виграти другу в своєму житті справу проти глави держави, позаяк 26 жовтня, на коли було призначене судове засідання у його справі в Печерському суді, не тільки не з'явився туди сам, а навіть свого представника не прислав.

БЮТ знімуть з виборів?

БЮТ знімуть з виборів?

Позачерговий з'їзд Української республіканської партії «Собор», під час якого сивочолі й поважні політики, ще донедавна однодумці, ледве не повибивали одне одному зуби («УМ» про це докладно розповідала), остаточно розчарував і без того дезорієнтованих виборців «правого» спрямування. Нагадаємо, чубилися симпатики попереднього голови «Собору» Анатолія Матвієнка та голови ради старійшин партії Левка Лук'яненка, якого вищезгаданий з'їзд тиждень тому нібито обрав тимчасовим виконуючим обов'язки лідера. Окрім того, з'їзд ухвалив рішення про участь у парламентських виборах 2006 року в блоці з Юлією Тимошенко, чого, власне, і прагнуть так звані «лук'янівці». «Матвієнківці» ж схиляються до створення єдиного блоку національно-демократичних сил для спільної участі у виборах-2006 з УНП та НРУ.

Бережися тепловоза!

Бережися тепловоза!

Знову не розминулися на залізничному переїзді двоє сталевих «коней»: легковий автомобіль та тепловоз. Сталося це у Донецькій області біля міста Курахово. Переїзд, де трапилася трагедія, не охороняється.

30 тисяч за моряка

На кілька тижнів може затягнутися процес звільнення українського екіпажу, полоненого піратами біля берегів Сомалі. Навіть якщо викуп буде заплачено. А такий розвиток подій цілком можливий — одеська компанія «Сигул», що наймала екіпаж, готова заплатити за українців 700 тисяч доларів, які вимагають сомалійські флібустьєри. Вчора таку інформацію розповсюдила інтернет-агенція «Форум». Зараз тривають переговори про спосіб передачі грошей, а також про гарантії звільнення екіпажу. Загалом цей непростий процес може затягнутися на кілька тижнів.

Пастор як пастух

Дивну картину можна спостерігати в парафіяльній церкві британського містечка Берроу, що у графстві Саффолк. Під час проповідей у храмі між рядами лавок бродять кози й вівці, а поруч зі священиком в урочистій позі стоїть осел. Ні, це не витівки хуліганів. Такий «зоопарк» у Божому домі можна спостерігати регулярно, і організовує видовище... сам пастор.

Гривня у фаворі

Останні тижні в «обмінниках» продають гривню в обмежених кількостях. Відповідне рішення прийняв Нацбанку своєю постановою № 287 від 12 серпня цього року, яку Міністерство юстиції зареєструвало 5 жовтня. Ідеться про зміни до «Інструкції про порядок та здійснення валютно-обмінних операцій на території України». Отож «обмінники» продають українську національну валюту готівкою в обсягах, що не перевищують 15 тисяч гривень. Звичайно, таких клієнтів у валютних кіосках трапляється мало. І все-таки оператори «обмінників» підготувалися до «оптових» візитерів.