Болячкам — бій!

Українські лікарі все частіше говорять про зростання темпів захворюваностi на рак, СНІД, туберкульоз у нашій державі. Президент України вирішив ситуацію змінити. Як запевнив глава держави в суботу у своєму радіозверненні до українського народу, відтепер він візьме під особистий контроль питання боротьби з цими смертельно небезпечними хворобами. Зокрема, як повідомляє прес-служба Президента, Віктор Ющенко доручив Міністерству фінансів разом із Міністерством охорони здоров'я реалізувати проект щодо посилення боротьби з ВІЛ/СНІДОМ.

Люди Клінтона їдуть на Банкову,

Наступного тижня гостями секретаріату українського Президента стануть соратники Біла Клінтона, які допомагали йому в часи президентства, — Джон Подест і Майкл Маккері. Запланована також зустріч iз Віктором Ющенком. Пан Маккері був прес-секретарем Білого дому, а нині керує у Вашингтоні піар-компанією Grassroot Enterprise; пан Подест керував адміністрацією, а тепер так само керує розташованою в американській столиці піар-компанією Center for American progress, повідомляє УНІАН.

«Укрзалізниця» попереду паровоза

«Укрзалізниця» попереду паровоза

Найнесподіванішим кадровим указом минулого тижня стало звільнення з посади генерального директора «Укрзалізниці» Зенка Афтаназіва. Указ про це 11 листопада підписав Президент України Віктор Ющенко. До того ж з аргументацією — «у зв'язку з ліквідацією посади».
Ще з часів Георгія Кірпи «Укрзалізниця» є структурою, де крутяться великі, навіть дуже великі гроші. І коли таке потужне підприємство залишається без «голови» (про це звільнення керівництво держави навіть жодних натяків не робило), то відразу ж починають виникати питання: з якого б це дива?

Матч у котловані

Останніми днями набула актуальності тема гігантського довгобуду на Спортивній площі, що перед НСК «Олімпійський»: спорудження тут компанією «Юджин» торговельно-розважально-офісного центру вже віддавна заважає проведенню на головному стадіоні країни футбольних матчів. Будмайданчик перекриває значну частину входів і виходів з арени, тому вже зараз «Олімпійський», згідно з нормами безпеки УЄФА, не може прийняти максимальну кількість глядачів. А є ще припущення, що ця «махіна» в готовому вигляді взагалі унеможливить проведення на центральному стадіоні міжнародних футбольних матчів. Саме на цьому наголошує президент ФФУ, народний депутат Григорій Суркіс, розсилаючи запити до керівників держави і публічно критикуючи чиновників Мiнiстерства у справах сiм'ї, молодi та спорту, які нібито любіюють інтереси «Юджина» й цим самим нівелюють шанси України виграти тендер на проведення чемпіонату Європи 2012 року (а саме на «Олімпійському» в Києві планується провести фінал Євро-2012). Причому у властивому собі стилі пан Суркіс у дискусії з міністром Юрієм Павленком удався до вельми образливих аргументів, «припечатавши» шефа Мінмолодьспорту як надто молодого й недосвідченого.

«Охматдит» переїде

Принаймні такі плани виношує київська влада. Учора про це повідомив київський міський голова Олександр Омельченко. За його дорученням над питанням, куди саме перенести відому в усій Україні дитячу клініку, працювала спеціально створена комісія, яку очолював заступник голови столичної міськдержадміністрації Валерій Бідний.

Дивлюсь я на небо

Щорічно в середині листопада Земля перетинає орбіту комети Темпля-Туттля. Зазвичай, цей період супроводжується рясними зоряними дощами, а раз на 33 роки (період обертання комети навколо Сонця) — справжніми зоряними «зливами». Цьогоріч загадувати бажання, побачивши зірку, що падає, можна буде щоночі аж до 22 листопада.

Таки можуть, якщо захочуть

Ще буквально місяць тому ситуація зі списками виборців була не вельми втішною. Адже через запізніле ухвалення закону про вибори народних депутатів («УМ» про це докладно розповідала) часу на складання цих реєстрів залишалося катастрофічно мало, а загальний список виборців у будь-якому разі мав бути наданий громадянам для ознайомлення та уточнення не пізніше 1 листопада.

Європа нам допоможе

Президент Віктор Ющенко 9 листопада надав зразки крові для експертного дослідження в рамках судово-медичної експертизи, що призначена у кримінальній справі за фактом замаху на його життя. Про це журналістам повідомила прес-секретар глави держави Ірина Геращенко. Біологічні зразки були відібрані відповідно до чинного Кримінально-процесуального кодексу України. Проведення експертизи доручено українським фахівцям із залученням іноземних спецiалiстів, що відповідає закону України про судову експертизу.

Затяжна прогулянка

Затяжна прогулянка

Коли маленький Ярославчик, мешканець Тернопільської області, виросте, бабуся неодмінно розповідатиме йому історію про їхній похід у ліс — про те, як він там загубився і як його знайшли після тривалих пошуків тернопільські рятувальники. Сталася ця пригода у Бережанському районі: трирічний Ярославчик разом зі своєю бабусею гуляли околицями лісу, збираючи опале листя для господарських потреб. На якусь мить старенька втратила пильність, а малому шибенику цього вистачило, аби забрести в густі високі зарослі й там зникнути з поля зору своєї бабусі. Деякий час жінка вважала, що малюк грається з нею, але коли упродовж півгодини не знайшла його, у серце закралась тривога, яка згодом переросла у гіркий розпач.

Нечисті погони

Дев'ять років позбавлення волі з конфіскацією майна — таке покарання призначив Жмеринський районний суд Вінницької області колишньому співробітнику одного зі столичних підрозділів міліції за хабарництво. Як повідомляє УНІАН, факт одержання хабара два роки тому виявили співробітники Управління СБУ у Вінницькій області спільно з обласною прокуратурою. Тоді правоохоронець заявився на одну з фірм, що спеціалізувалася на заготівлі металобрухту у Жмеринці, з інспекторською перевіркою (хоча ніяких санкцій на такі дії він не мав, і подібні «ревізії» до компетенції співробітника міліції не входили).