Планка була високою,

Завищені очікування. Це словосполучення ми — журналісти, політологи, соціологи, філософи та інші теоретики і практики з політично-суспільним «бекграундом» або просто вмінням не втрачати здатність тверезо мислити навіть під час найкращої у світі мирної революції — згадували на Майдані рік тому не раз. Ми добре розуміли, що чудес не буває, що вмить перетворити гниле болото на квітучий сад неможливо і що через провалля, яке пролягає між обіцянками політиків та їх реалізацією, не перелітають на крилах ейфорії, а перебираються довго, важко і з небезпекою для життя. І, що головне, спілкуючись із тими, хто стояв поряд — і у фуфайках, і в пальтах від Гуччі, — ми радо констатували: вищенаведені істини добре усвідомлюють і вони.

Жадання режиму

Єврокомісія планує розпочати з Україною переговори про спрощення візового режиму 20 листопада в Брюсселі. Про це заявив голова представництва ЄК у Києві Йєн Боуг. Водночас дипломат підкреслив: зарано говорити про те, на які поступки в послабленні візового режиму може піти ЄС.

Чекайте бонусів!

Верховна Рада України пiдтримала в першому читаннi законопроект, що пропонує збiльшити кiлькiсть пiльг для iнвалiдiв вiйни та осiб, що прирiвнюються до них.

Трипілля в Парижі

Трипілля в Парижі

Президент Віктор Ющенко виступає проти міжнародної ізоляції Білорусі та висловлює готовність підтримувати цю державу в розвитку демократії. Про це український лідер заявив пiд час свого виступу в Інституті міжнародних відносин у Парижі перед політичною та діловою елітою Франції. Також він назвав дурницею заяви про те, що його політичний курс спрямований проти Росії.

«Прикро, що про цей геноцид не може говорити український парламент»

«Прикро, що про цей геноцид не може говорити український парламент»

Останньою публічною промовою Президента Віктора Ющенка наразі є його виступ на з'їзді «Народний союз «Наша Україна». Помітну частину свого півторагодинного спічу глава держави присвятив темі, далекій від партійного будівництва, але дуже важливій для зміцнення української національної самосвідомості та пам'яті, — Дню пам'яті жертв голодомору та політичних репресій, який цього року припадає на 26 листопада.

Розваги на дні

Коли посеред великого міста навмисно підривають великий будинок, це викликає неабиякий інтерес роззяв. Як правило, вибухівку закладають у старі споруди, щоб після їх руйнування на звільненому місці звести нову розкішну будівлю — прибутковий готель абощо.

Молоко сказилося

На Чернігівщині зафіксовано захворювання худоби на сказ: НП сталася у селі Рибинськ Корюківського району, в приватному господарстві. Після необхідних аналізів ветеринари підтвердили, що корова (яку, ймовірно, покусала скажена лисиця) захворіла на сказ.

Український Лувр буде «в законі»

Добро автори концепції культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» отримали на найвищому рівні — позитивний вердикт виголосили члени Ради з питань створення комплексу, участь у засіданні якої взяв Президент України Віктор Ющенко.

Міліцейські колеса народу не потрібні

Жодного бажаючого їздити на генеральських авто в Києві не знайшлося. Принаймні за таку ціну, яку виставило МВС за свої «Фольксвагени». А отже, й аукціон із продажу 150 автомобілів VW Passat закінчився нічим. Занадто високу стартову ціну (від 155 до 193 тисяч гривень) заправило міністерство за іномарки, яким уже «стукнуло» по року.

Комуністи знову послали Кабмiн на три літери

У парламенті знову розгорнулися бойові дії. І знову через три непристойні для комуністів літери, які «червона» фракція написала — ні, не на паркані, а на дбайливо збереженому ще з попереднього разу плакаті, заявляючи, що «СОТівська кабала не пройде». Щойно справа дійшла до того пункту порядку денного, де йшлося про законопроекти, необхідні для вступу України до Світової організації торгівлі, як послідовники Леніна притьмом кинулися до трибуни, і вже за мить у залі лунали знайомі сирени, а президія була заблокованою.