Батарея, вогонь!

Перефразовуючи відомий вислів, можна сказати, що «чужа квартира — темний ліс». У цьому мали змогу впевнитися столичні правоохоронці та сусіди викладача одного з київських військових навчальних закладів — у квартирі, яку вищезгаданий пан винаймав, знайшли цілий склад вибухівки. Як розповіли «УМ» у Центрі громадських зв'язків Головного управління внутрішніх справ у Києві, коли на повідомлення про вибух у Дарницькому районі столиці по вулиці Тростянецькій виїхали слідчо-оперативна група, керівництво Главку i спеціалісти-вибухотехніки, то виявили в оселі викладача 20 вибухових пакетів, 16 димових гранат, 36 сигнальних ракет, прилади для сигнальних ракет, імітаційні піротехнічні пристрої військового зразка, вісім метрів вогнепровідного шнура. Звісно, таке «сховище» можна було б сприйняти за звичайну забаганку чи оригінальне хобі, однак у викладача в квартирі знайшли ще й купу спеціальної літератури з вибухотехніки. То, може, «вчитель» до чогось серйозно готувався? Вилучене направлено для проведення експертизи. А самого військового затримано.

Ремонт завів на той світ

У вівторок пізно ввечері закарпатським рятувальникам не довелося сидіти без роботи: прямісінько у центрі Ужгорода завалився триповерховий будинок. На жаль, без жертв не обійшлося — 48 річна Сандулеса Терпак загинула під уламками своєї оселі. Як пояснив «УМ» старший інженер Управління з питань надзвичайних ситуацій у Закарпатській області Ярослав Бабяк, на момент пригоди у семиквартирному будинку перебувало троє осіб: семирічна Симона, її 24-річна мати Валентина та вже покійна бабуся Сандулеса.

Терористи — проти дарницької Феміди?

Потужний вибух, що стався у понеділок у Дарницькому суді, досі залишає багато нез'ясованих деталей. Без відповіді лишається і головне питання: що ж таки вибухнуло у приміщенні? Достеменно лише відомо, що внаслідок пригоди постраждало 11 осіб (6 працівників суду і 5 відвідувачів) — усі вони перебувають у лікарні швидкої допомоги з різними травмами, двоє з них — у важкому стані. Як розповіли «УМ», у цій лікарні після першого повідомлення про вибух медиків готували до найгіршого — не було точної інформації про кількість жертв. Усіх лікарів, навіть тих, що тільки-но «відбули» свою зміну, зібрали в приймальному відділенні з візками-каталками — очікували прибуття більшої кількості постраждалих.

Севастополь відвоювали!

Севастополь відвоювали!

Тепер севастопольці спатимуть спокійно у своїх домівках — сумнозвісну міну, що поставила на вуха українських фахівців та їх зарубіжних колег, успішно ліквідували в неділю. До операції, як уже повідомляла «УМ», готувалися ретельно, опікуючись, перш за все, безпекою місцевих мешканців. За участю спеціалістів Павлоградського хімічного заводу, Харківського інституту низьких температур, низки науково-дослідних установ Києва, Луганська, Москви та Санкт-Петербурга, була проведена експертна оцінка варіантів знешкодження міни: охолодження азотом, використання спеціальних бактерій, що могли б зруйнувати вибухівку, подрібнення вибухівки паро-повітряною сумішшю.

Суд над судом?

Суд над судом?

Цей звичайний робочий понеділок для працівників Дарницького райсуду столиці по-справжньому став чорним: серед білого дня, близько 12-ї години, у приміщенні Феміди стався потужний вибух. У той час, коли у залах засідання розглядали справи, а в коридорах «товклися» відвідувачі, на голови людям раптом обвалилася стеля, почали падати стіни. Внаслідок вибуху постраждали люди: за одними джерелами — 10, за іншими — 8 осіб. Але достеменно відомо, що серед жертв є тяжкопоранені. В основному — це механічні травми: перелами, струси мозку. Усіх постраждалих госпіталізовано до лікарні швидкої допомоги. Наразі говорити про те, якої сили був вибух, дозволяють лише очевидні результати пригоди: повністю знесений стояк на першому і другому поверхах (вибух стався у туалеті на першому поверсі). Вибуховою хвилею винесло всі шибки у приміщенні суду. Без скла залишилися і сусідні будівлі. Очевидці кажуть, що вибух було чутно і за півтора кілометра від місця пригоди. Про масштаби «бабаху» свідчить і той факт, що вибуховою хвилею винесло броньовані двері у деяких кабінетах, відкинуло віконні грати на багато метрів від будинку суду. На місці пригоди працюють фахівці МінНС України, ЦВАРЗ, міліціонери та пожежники, лікарі. І ніхто із них не вдається до коментарів. Мовляв, слідство покаже. Одразу після вибуху поширилася чутка: у приміщенні проводилися зварювальні роботи, вибухнув балон. Однак представники суду повністю спростовують цю версію. До того ж, жодної резонансної справи — з тих, якi привертають увагу ЗМI, у цьому судi не розглядалося.

Загублені в пісках...

Загублені в пісках...

...Неймовірно велика кількість мотоциклістів із лопатами — перше, що кинулося у вічі, щойно ми в'їхали в Бам. І одразу логічна думка: напевно, вони розгрібатимуть завали чи вантажитимуть залишки будівель на машини. Але я зрозуміла, навіщо цим людям «інструменти», тільки через кілька годин — ми приїхали на «свіжий» цвинтар... Саме сюди прямували мотоциклісти — тут досі ховають людей, що загинули під час землетрусу...
Жахлива іронія долі: землетрус стався у п'ятницю, близько 6-ї години ранку — тоді більшість мешканців Бама мирно спала у своїх оселях. Чоловіки, переважно, були на п'ятничній молитві в мечетях, а жінки та діти — у тих глиняних зубожілих халупах, які посипалися від перших же поштовхів. Тому найбільше загинуло жінок та дітей, бо мечеті вистояли... За останніми даними іранської влади, під завалами 25 грудня загинуло 45 тисяч жителів Бама (місцеві мешканці запевняють, що загиблих не менше 70 тисяч). Самого ж міста просто не стало... Понад 500 країн світу надали Ірану допомогу. Українські лікарі та рятувальники були першими серед тих, хто вирушив у зруйновану іранську провінцію...

З вогнем на «Ви»

З вогнем на «Ви»

Сьогодні українські пожежники відзначають професійне свято. Чесно кажучи, коли рятувальники й пожежники об’єдналися — в народну службу порятунку «01», було цікаво, а чи залишать вогнеборцям їхнє свято? Адже в рятувальників також є своє. Залишили. Без сумніву, цілком справедливо. Бо хто мав нагоду зустрітися з вогнем віч-на-віч, той знає, що насправді «червоний півень» — звірюка зажерлива і небезпечна, просто так не здається. З якою навіть люди цієї благородної професії говорять на «Ви». Тож бажаємо їм лише перемог у своїй роботі. І нехай цієї роботи буде якомога менше. Про один із таких героїчних буднів —

Прописка померла. Хай живе реєстрація?

Прописка померла. Хай живе реєстрація?

Усе, шановні українці, часи фіктивних шлюбів заради жаданої позначки у документах, коли обов'язковою умовою прийняття на роботу в столиці чи в обласному центрі була наявність прописки, тепер остаточно минули. Віднині наші паспорти не штампуватимуть позначкою «ПРОПИСАНИЙ», а всі ми матимемо свободу жити, де захочемо, — згідно з законом про свободу пересування i вiльний вибiр мiсця проживання, який був прийнятий Верховною Радою 11 грудня минулого року.
Тепер ви, прибувши на нове місце мешкання, зобов'язанi протягом 10 днiв зареєструватися.

Застрелений на роботі

Застрелений на роботі

У понеділок увечері вся столична міліція стояла «на вухах». Було не до сну й мешканцям будинку №10 на вулиці Озерній, що на Оболоні: тут убили бійця наряду Державної служби охорони, його напарника поранили. Завдання, на яке поїхали Григорій Нагорнюк та В'ячеслав Скобль, здавалося б, рядове. Як повідомили «УМ» у Центрі громадських зв'язків Головного Управління МВС України у Києві, опівдні до чергової частини Оболонського райуправління міліції надійшла інформація про те, що до однієї з квартир будинку по вулиці Озерній намагається проникнути невідомий. Уже через три хвилини прапорщик міліції Григорій Нагорнюк та сержант міліції В’ячеслав Скобль піднялися на сьомий поверх до вказаної у повідомленні квартири. Ще за кілька хвилин водій, що залишився в авто, почув постріли...

Дипломатів – у нові апартаменти

Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства закордонних справ України про будівництво комплексу українського посольства в Грузії. Вже навіть є точна сума, на яку розраховують автори проекту, відповідно до документації, вона становить понад 15 мільйонів гривень. Як повідомляє офіційний сайт Кабміну, уряд дав Мінфіну і Державному казначейству розпорядження профінансувати витрати в сумі 1 мільйон доларів США в 2004 році, інше — в 2005 році за рахунок коштів, які «передбачені в державному бюджеті для МЗС на розширення мережі власності України за кордоном у вигляді нерухомого майна для потреб дипломатичних установ».