Погони на стіл!

П'ятнадцять тисяч гривень — саме такий хабар вимагав начальник одного з підприємств Міністерства оборони України, розташованого на Вінниччині, від директора місцевої комерційної фірми. У таку суму чиновник оцінив надання дозволу цій фірмі на реконструкцію та введення в експлуатацію складу паливно-мастильних матеріалів.

«Зима — не час для фантазій»

Ні для кого не є секретом, чому візит російського прем'єра до Києва було перенесено з 23 листопада на грудень — через розбіжності в газовій сфері. Візит за ініціативою російської сторони відкладено, але невідомо, чи розв'яжуть газовий ребус протягом наступних тижнів і чи не станеться так, що всю гостроту питання українці відчують кожен на собі у своїх квартирах під Новий рік. Нагадаємо, напередодні останнього раунду газових переговорів мінпроменерго РФ заявило: «Ми зайняли жорстку позицію в питанні поставок і транзиту газу через Україну і не змінимо її, поки другою стороною не буде показано динаміку наближення ціни на газ до рівня справедливої». Російські ЗМІ зазначали, що протягом останніх п'яти років ціна російського газу для України залишалася незмінною і становила 50 дол. при базовій ціні 80 дол. За цей же період часу ціни на газ на європейському ринку збільшилися майже вдвічі.

Коса від Юлі

Коса від Юлі

Учора Юлія Тимошенко плакала так, як не плакала вже 20 років. Прихильників «нашої Юлі» заспокоїмо: лідерку БЮТ ніхто не образив і не скривдив. Навпаки, леді Ю отримала масу позитивних емоцій, від чого й розридалася: вона відвідала свою рідну школу.

Дивитеся «Клона»? Перемикайте на «Орла»!

Дивитеся «Клона»? Перемикайте на «Орла»!

Днями в Нью-Йорку пройшла 33-тя церемонія вручення міжнародної премії «Еммі», яку ще називають «Оскаром» для телевізійників. Цього разу тріумфувала Канада: її представники здобули нагороди у трьох із дев'яти категорій. Зокрема, канадське телебачення було відзначене в номінації «Найкращий комедійний серіал», «Найкращий серіал для дітей та юнацтва» і «Найкраща художня програма». І це при тому, що зазвичай на церемонії вручення «Еммі» тріумфують американці. Щоправда, була й цього разу одна номінація, в якій телевізійникам США немає рівних. Точніше, одній телевізійниці — почесну нагороду за «неоціненний вклад у розвиток телебачення» отримала легендарна Опра Уїнфрі.

Час міняти окуляри

Час міняти окуляри

Кожен киянин, який має суттєві проблеми із зором, незабаром отримає від столичної мерії 150 гривень одноразової адресної допомоги для придбання окулярів. Відповідне розпорядження підписав мер міста Олександр Омельченко.

«... Ось Так!»

«... Ось Так!»

Політичні карикатури Андрія Потопальського добре відомі читачам «України молодої». Привертали увагу вони i в день святкування річниці Помаранчевої революції, адже художник-карикатурист «УМ» влаштував чергову виставку власних робіт під назвою «...Ось ТАК!» в інформагенції УНІАН. Тож на прес-конференції того дня багато хто або запізнювався, або затримувався після них: i журналісти, i політики подовгу затримувалися біля робіт Андрія.

Доза, помножена на тисячу

Як уже повідомляла «УМ», у цьому місяці було активізовано розслідування кримінальної справи про отруєння Віктора Ющенка під час виборчої кампанії-2004. На певному етапі справа, здавалося, зайшла в глухий кут, бо Президент пройшов аналіз на вміст отруйних речовин у його крові лише за кордоном, але, згідно із Кримінально-процесуальним кодексом України, підтвердити факт отруєння мають вітчизняні медичні заклади, які, нагадаємо, не мають для цього відповідних ліцензій. Тож було вирішено: експертиза, призначена Генпрокуратурою, проводиться головним бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров'я України відповідно до закону про судову експертизу із залученням лабораторій Німеччини, Бельгії і Великої Британії. Іноземні структури роблять це на підставі виконання правоохоронними органами своїх країн клопотання Генпрокуратури України про надання правової допомоги в розслідуванні справи про отруєння Ющенка.

Не повз касу

Не повз касу

Минулої неділі в Україні втретє проводився День спільних дій в інтересах дітей, приурочений до річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини. Метою акції «Простягніть руку допомоги дітям» став збір коштів для реконструкції комплексу сімейних кімнат у відділенні дитячої онкології Інституту онкології АМН України.

Разом! Тоді нас не подолати

Разом! Тоді нас не подолати

«Помаранчева» команда зможе перемогти, якщо й далі буде триматися разом. Саме таким був лейтмотив річниці Майдану. Ці слова лунали у виступі мало не кожного промовця, до цього закликали всіх, хто стояв на сцені, люди з площi. Не ті, хто опинився на Майдані «випадково» чи за рознарядкою, а ті, хто прийшов сюди, як і рік тому: щиро, за покликом душі й з усвідомленням того, що «ніщо не забуте й ніхто не забутий». Що прикро — майже нікого з промовців не приймали бодай на третину так тепло, як під час Помаранчевої революції. Хоча якщо навіть не всі, то багато з тих, хто стояв на сцені, також були повністю щирими й стояли там із такими самими почуттями, як «звичайні» революціонери (до речі, серед них було помічено й чимало вельми відомих у шоу-бізнесі, журналістиці, мистецтві тощо осіб) — «знизу».

Молодим усюди в них дорога

18-річному американському школяреві Майклу Сешіонсу дуже пощастило — відтепер він час від часу цілком офіційно зможе прогулювати уроки. Звісно вчителям це буде не до вподоби, але навряд чи вони насміляться відволікати від важливих «державних» справ власного мера. Адже Майкл від 21 листопада — не просто собі старшокласник, а міський голова їхнього містечка Гілсдейл, що у штаті Мічиган.