Киця-мандрівниця

Іноді в пресі вигулькують сенсаційні історії про те, як домашні коти, віддалені від своїх господарів (точніше, від дому) на сотні кілометрів, долають ці шалені відстані і повертаються до рідного порогу. Кицька Емілі такого подвигу не здійснила, а відомою на весь світ стала завдяки подорожі на кілька тисяч кілометрів «в один кінець». Справа в тім, що загубилася вона у США, а знайшлася — за океаном, у Франції.

Можна, але поїзд пішов

Можна, але поїзд пішов

Екс-майор держохорони Микола Мельниченко не може бути зареєстрований кандидатом у депутати за списком Соцпартії на виборах депутатів 31 березня 2002 року. Таку постанову ухвалила позавчора Центральна виборча комісія. Вона не знайшла підстав для розгляду на даний момент заяви Соцпартії про реєстрацію Мельниченка кандидатом у депутати за списком партії після проведення виборів-2002. Водночас ЦВК скасувала свою постанову від 26 січня 2002 року, якою Мельниченку було відмовлено в реєстрації кандидатом у депутати. Однак різночитань тут немає, адже, як зазначила заступник голови ЦВК Марина Ставнійчук, вибори депутатів, відповідно до законодавства України, проводяться на основі прямих, таємних виборів, шляхом голосування за кандидата в депутати, а не за всі списки. На момент виборів — у березні 2002-го — Мельниченко кандидатом уже не був, тож і депутатом тепер стати не може.

Гроші на бочку

Здається, у фінансовій суперечці між Міністерством фінансів України та київською міською владою нарешті поставлено крапку. Вищий адміністративний суд України зупинив рішення, згідно з яким Держказначейство було змушене перерахувати столиці понад 970 мільйонів гривень. Оскарженню ця ухвала вже не підлягає.

«Я думав, чи убити Кучму, чи ні»

«Я думав, чи убити Кучму, чи ні»

Екс-майор держохорони Микола Мельниченко продовжує наполягати на тому, що ніхто не замовляв йому записів розмов у кабінеті Президента Леоніда Кучми. Про це призвідник касетного скандалу заявив позавчора в ефірі телеканалу «Інтер».

«Слухаймо українське!» І водночас — закриваймо?

«Українське — це неформат». Так і досі реагують керівні особи багатьох радіостанцій на запитання, чому в них у ефірі мало україномовної музики. Схоже, підтримана попереднім урядом акція «Слухай українське» виявилася недовговічною. А ви собі можете уявити розвинену, самостійну державу ХХІ століття, у якій «національний продукт» вважають «неформатом»? Так, до Європи, де дуже поважають і пишаються своєю мовою, культурою, талантами нам іще дуже й дуже далеко. Особливо якщо врахувати, що наша молодь, замість зростати у пошані до свого, рідного, змушена шанувати чуже.

Іноземний легіон. Наші на iнтелектуальному ярмарку в Москвi

Іноземний легіон. Наші на iнтелектуальному ярмарку в Москвi

30 грудня у Москві відкривається 7-ма Міжнародна виставка-ярмарок інтелектуальної літератури non/fiction. Саме з нею в українських видавців зав'язалися творчо-дружні стосунки. Ще чотири роки тому організатори запросили редакцію журналу «Книжник-review» до участі, аби продемонструвати експозицію книжок-переможців Всеукраїнського рейтингу «Книжка року'2002». Тоді ще було невідомо, що з того росіяни скопіюють свою державну «Книгу года»...

Європа Ющенка любить

Європа Ющенка любить

Президент України Віктор Ющенко продовжує збирати дивіденди симпатій у Європі. Цього разу впливове британське видання European voice («Голос Європи»), яке спеціалізується на проблемах європейської політики, удостоїло українського Президента престижного звання за підсумками конкурсу, де визначали кращих європейців. Загалом у рейтингу, який тижневик складає щорічно, нагороди роздавали у дев'яти номінаціях (з року в рік їхня кількість і назви варіюються). Це «Комісар року», «Депутат Європарламенту року», «Державний діяч року», «Учасник кампанії року», «Бізнес-лідер року», «Журналіст року», «Щасливчик року», «Дипломат року» і «Негромадянин ЄС року». До складу міжнародного журі входять відомі європейські політики, політологи та журналісти, у тому числі колишні прем'єр-міністри Бельгії і Швеції Вільфрід Мартенс і Карл Більд. Переможці в номінаціях визначалися шляхом відкритого он-лайн голосування, а їхні прізвища були урочисто оголошені 29 листопада в Брюсселі.

Чекаємо гостей із «карликових» країн

З 1 січня наступного року громадяни Андорри, Ватикану, Ісландії, Монако, Норвегії та Сан-Марино зможуть цілком безперешкодно відвідувати нашу країну. Принаймні візи для такої подорожі їм не знадобляться. Оскільки Президент України Віктор Ющенко підписав указ про встановлення безвізового режиму для громадян цих шести європейських країн. Головне, аби термін перебування гостей на території нашої країни не перевищував 90 днів.

Транзитом через Москву

Учора екс-майор держохорони Микола Мельниченко разом з екс-нардепом Олександром Єльяшкевичем прибули зі США... спочатку не в Україну, а до Росії. Саме з аеропорту «Шереметьєво» колишній «слухач» Президента Кучми мав надвечір перелетіти до Києва, провівши у «білокам'яній» прес-конференцію та, як можна припустити, деякі переговори.

Протасов повертається

Протасов повертається

Матч групового турніру Кубка УЄФА 15 грудня проти «Герти» стане останнім для Олега Протасова на посаді головного тренера бухарестської «Стяуа». Про це повідомив генеральний директор клубу Міхай Стойка. Після тривалого періоду роботи за кордоном 41-річний український фахівець повертається на Батьківщину.