Блаженні миротворці...

Блаженні миротворці...

Два останні сесійні дні у Верховній Раді (а також в уряді) виявилися доволі плідними. Щоправда, вівторкове засідання розпочалось лише під вечір — парламентарії, які звикли досить вільно поводитися з регламентом, мали, до того ж, тривалі консультації зі спікером. Лідери фракцій усамітнювалися з Володимиром Гройсманом, щоб виробити спільну позицію відносно змін до закону щодо особливого самоврядування на Донбасі.

Піти по-українськи

Піти по-українськи

Другу декаду березня відкрили ще два самогубства: 10-го числа покінчив iз життям екс-депутат від Партії регіонів Станіслав Мельник — він вистрелив у себе з мисливської рушниці. Аналогічно вчинив і екс-«губернатор» Запорізької області Олександр Пеклушенко: 12 березня його було знайдено з вогнепальним пораненням у шию.

Батьківські збори

Батьківські збори

Епоха Януковича (разом з обома його синками, так вдало прилаштованими біля годівниці їхнім татком) пішла в небуття, але непотизм у вищих ешелонах залишився. Останній скандал, пов’язаний iз «родинними» призначеннями, закрутився довкола сина народного депутата Сергія Пашинського — Антона.

Радикальний вихід

Радикальний вихід

Одна з фракцій чинної парламентської коаліції образилась на решту колег: «радикали» Олега Ляшка подумують над тим, чи не залишити їм склад більшості. Втім остаточне рішення вони ухвалюватимуть на з’їзді, який проведуть 15 березня. «Щойно закінчилася політрада Радикальної партії Олега Ляшка. Прийнято рішення провести позачерговий з’їзд партії.

Казка про Вовка і Царевич

Казка про Вовка і Царевич

Домовимося відразу: ніхто не заперечує того, що підозри у скоєнні злочину суддям Вовку, Кицюку та Царевич висунуто по заслугах. Проте прикро, що під приціл прокуратури потрапили тільки ці троє. Точніше, так: прикро, що ці троє були першими. Адже в них є цілком «гідні» конкуренти: служителів Феміди, котрі за свою кар’єру тільки те й робили, що ухвалювали незаконні рішення, аж ніяк не бракує.

Ось така їхня честь

Як анонсувала «УМ» у попередньому номері, Верховна Рада в середу розглянула питання щодо позбавлення імунітету трьох суддів Печерського суду — Віктор Кицюка, Сергія Вовка та Оксани Царевич. Усіх їх парламентарії дозволили притягнути до кримінальної відповідальності — голосування по кожному зі служителів Феміди зібрало трохи менше 300 голосів.

Бійка з підтекстом

Бійка з підтекстом

Позавчорашня бійка в Раді між лідером Радикальної партії Олегом Ляшком та його колишнім однопартійцем Сергієм Мельничуком наробила багато шкоди. По-перше, була зірвана подальша робота парламенту, адже «спаринг-партнери» почали мутузити один одного спочатку в залі, пізніше — в кулуарах, а відтак знову в залі.

Коли Рада «в голосі»

Коли Рада «в голосі»

Початок тижня у Верховній Раді видався досить продуктивним. У понеділок депутати зібралися на позачергове засідання. Збиралися довго, оскільки погоджувальна рада, що передувала пленарному дню, затягнулася аж до 17.00. Ба навіть по п’ятій вечора працювати почали не відразу — депутати фракції Олега Ляшка заблокували трибуну парламенту, вимагаючи відставки голови НБУ Валерії Гонтаревої.

Ніч. Вулиця. Ліхтар. І тіло

Ніч. Вулиця. Ліхтар. І тіло

У ніч на 28 лютого у різних країнах та за різних обставин iз життя пішли два абсолютно не подібні один до одного політики. В Москві було застрелено Бориса Нємцова, а в Києві з вікна 17-го поверху вистрибнув Михайло Чечетов — колишній депутат, колишній «регіонал» та колишній очільник Фонду державного майна.

Привіт, «папєрєднікі»

Привіт, «папєрєднікі»

Нещодавно призначений міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абрамавічус, оглянувши своє господарство, дійшов невтішного висновку: економіка України переживає тяжкі часи, знаходиться у глибокій рецесії, і все це — результат дій попередньої влади.