Без НСНУ не засну

Без НСНУ не засну

Кажуть, що до створення виборчого блоку, в який увійдуть «Наша Україна», «Народна самооборона» та «Правиця», залишилося зовсім трохи. Учасники переговорів від цих сил уже буцімто подолали більшість протиріч і залишилося зовсім трохи. І, наприклад, інтернет-видання «Українська правда» учора повідомило про домовленість, що блок називатиметься «Народна самооборона — Наша Україна», тобто абревіатурою буде вже давно відома НСНУ. І про квоти: 54% — для «НУ», 25 — для «НаСа», ще 21 — «Правиці».

Пора у вільні демократи

Новим лідером Партії вільних демократів, яка колись називалася «Яблуком» і входила до БЮТ, обраний мер Черкас Сергій Одарич. А його першим заступником став екс-голова Михайло Бродський. Відповідні кадрові перестановки затверджено на з'їзді ПВД.

В'ячеслав Кириленко: Просто так віддавати перемогу ми більше нікому не будемо

В'ячеслав Кириленко: Просто так віддавати перемогу ми більше нікому не будемо

Наша розмова з В'ячеславом Кириленком відбулася в партійному офісі на вулиці Спаській. Зауважте: не в приміщеннях Верховної Ради та її комітетів. Від минулого тижня Кириленко — не депутат. Як відомо, парламентарії «Нашої України» та БЮТ написали заяви про вихід із фракції, а це є підставою для позбавлення повноважень. А якщо «мандатогубців» більше 150 — такий парламент втрачає повноважність.
Тепер у Кириленка є інший клопіт — підготовка до виборів. Інтерв'ю відклалося на кілька годин, бо В'ячеслав Анатолійович їздив на Банкову на переговори з приводу створення блоку з «Народною самообороною» та «Правицею». Після цього надійшла приємна для «помаранчевих» звістка: вони підуть на вибори в одному блоці.
Що й казати, це непоганий подарунок до дня народження, який лідер «НУ» відзначав учора. 7 червня йому виповнилося 39 років. Колектив «УМ» вітає іменинника з днем народження. І — йому слово.

Роман із каменем

Роман із каменем

Горгани — не найвищі гори в Україні. Зате будь-який турист, ноги якого топтали карпатську землю, підтвердить, що Горгани — одні з найкрасивіших гір у наших краях. Кілька хребтів почергово тягнуться кремезними смугами на 75 кілометрів між Івано-Франківською та Закарпатською областями. Гори вкриті камінням, яке туристи називають цекотами. Деякі камені змогла би втримати в одній руці навіть дитина, а за інші сховається дюжина братів Кличків. Ще одна назва цього каменюччя — горгани. Вони й дали назву гірському масиву.
Саме на Горгани ми вирішили поїхати на уїк-енд, який випав на Зелені свята. Мандрівка обіцяла бути цікавою та драйвовою. Нас чекало три доби в горах, сходження на чотири вершини і купіль у водоспаді.

Парламент помер — хай живе парламент?

Парламент помер — хай живе парламент?

То є зараз Верховна Рада чи нема? У нинішніх реаліях це питання звучить майже як «чи є життя на Марсі». Наприкінці минулого тижня депутати з опозиції здали керівництву парламенту заяви про вихід із фракцій. А це, як відомо, є підставою для позбавлення депутатських мандатів. «Зробили свою роботу і з'їзди «Нашої України» та Блоку Тимошенко — власне, про такі підстави розпуску ВР і домовлялися Янукович, Мороз і Ющенко. Верховна Рада України V скликання припинила своє існування», — повідомила потім прес-служба БЮТ. Але сторона коаліції виявилася неготовою прийняти такі обставини. Вчора спікер Олександр Мороз провів погоджувальну раду, на якій обговорювали порядок денний парламенту на найближчий сесійний тиждень.

Перерва як робота

Перерва як робота

Перерви — це вже настільки природний стан перманентно розпущеної-легітимізованої-розпущеної Верховної Ради, що вчора депутати навіть роботу свою з цього й почали: з перерви. На порядку денному стояли дуже важливі питання — документи, які входять до пакета домовленостей щодо проведення дострокових виборів (зміни до закону про вибори, зміни до закону про бюджет і постанова про зміну складу ЦВК). Однак без опозиції голосувати за них не було жодного сенсу — коаліція й без виборів спокійно може обійтися. Опозиційні ж фракції приходити в парламент не збиралися, оскільки його повноваження, вкотре продовжені черговим указом Президента, збігли напередодні о 24-й годині.

У Європи свої погрози

Депутати Європейського парламенту, які прибули в Україну для спостереження за політичною кризою, задоволені компромісом, якого досягли Президент, Прем'єр-міністр і Голова Верховної Ради. «Ми палко вітаємо цю угоду», — відзначив на вчорашній прес-конференції голова делегації депутатів Європарламенту Адріан Северин.

Для чого їхать на пікет,

Для чого їхать на пікет,

Коаліція не розбирає наметові містечка в центрі Києва, але кількість маніфестантів різко зменшилася.
Спека, яка підіймає червону рідину в термометрах до позначки 40 градусів, забила ще один цвях у ймовірність «народного повстання». У центрі Києва тепер ви не побачите палкого політичного ентузіазму. Не було його там і раніше, але зараз це просто спітніле сонне царство. Люди, які там отаборилися, мріють, що нинішнє нудне дійство скоро закінчиться. Хоча «на мікрофон» у цьому й не зізнаються...

Не ходіть, діти, з Януковичем гулять

Не ходіть, діти, з Януковичем гулять

Юлія Тимошенко закликає Президента та політичні сили вийти з тягучих переговорів і негайно взятися за організацію виборів, призначених на 24 червня. «Враховуючи сьогоднішню ситуацію, наша політична сила виступає з ініціативою припинити будь-які безплідні переговори Президента з Прем'єром, робочої групи, окремо представників фракцій. Тому що всі ці переговори — це омана, яка вводить ситуацію у тупик», — зазначила Тимошенко на вчорашній прес-конференції.

Медведчук вам суддя?

Медведчук вам суддя?

За даними «УМ», лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук знову відновив свої впливи на велику політику. Наші джерела стверджують, що екс-глава Адміністрації Президента Кучми став головним правником коаліції і тепер відповідає за юридичний супровід у боротьбі зі стороною Президента та опозиції. Зважаючи на те, що в нинішній складній ситуації всі табори по-своєму намагаються апелювати до права і забезпечувати потрібні рішення судів, заняття юриста Медведчука — архіважливе. До того ж дозволяє йому діяти в затишній для себе атмосфері — негласно та непублічно.