Лісабонська ніч ножів

Лісабонська ніч ножів

Перший трагічний сигнал надійшов з чемпіонату Європи-2004: після матчу Англія — Хорватія в столиці Португалії Лісабоні було зарізано британського фаната. Інцидент стався позавчора вночі відразу по закінченні гри, в якій хорвати «продули» з рахунком 4:2. Тому природними були підозри, що у смерті 27-річного британського уболівальника винен якийсь гарячий хорватський хлопець, про що повідомила португальська агенція «Луса». Проте незабаром з'явилося неприємне для України уточнення — винен наш співгромадянин. «Україна молода» спробувала уточнити інформацію з перших джерел. «Дійсно, ми володіємо такою інформацією, але вона неофіційна, — повідомив у телефонній розмові з Лісабона консул українського посольства в Португалії Геннадій Роговець. — Зараз ми все з'ясовуємо: вже надіслали запит до компетентних португальських органів».

Буржуй, плати гроші

Не все Україні бути обвинувачуваною у морських судових справах. Перший за всю історію незалежності прецедент навпаки стався у неділю в порту Південний Одеської області. Там суд Приморського району Одеси заарештував судно IRENE E.M., що ходить під прапором островів Сент-Вінсент і Гренадiни, повідомили «Українські новини». Причина арешту — невиплата зарплати чотирьом українським морякам. Обурені діями наймачів українці звернулися до Федерації профспілок працівників водного транспорту і плавскладу України, який подав до суду відповідний позов. Порушника, судно IRENE E.M., виловлювали у кращих традиціях детективного жанру.

Вийшли ми всі із-за парт

Вийшли ми всі із-за парт

Змінюються часи, можливості, фасони суконь, замість 5 ставлять 10-11-12, але щемке завмирання під грудьми, коли ти у святковій сукні заходиш у стіни рідної школи, відчуття, що ці суворі вчителі, які ганяли тебе на уроках і «пасли» поза школою, завтра для тебе — просто співвітчизники, і за великим рахунком, їм до твоєї поведінки не буде ніякого діла і страх опинитися завтра у самостійному житті, де дорослі, жорсткі закони — ті самі.

Сядуть — усі!

Учора на брифінгу в Генпрокуратурі керівник прес-служби Сергій Руденко прокоментував хід розслідування найрезонансніших кримінальних справ. Наразі слідство вже не сумнівається, що вибух у Дарницькому суді таки не був випадковістю, як це свого часу стверджували правоохоронці. За словами Сергія Руденка, під час досудового слідства прокуратура отримала неспростовні докази того, що особи, які заклали у приміщення Дарницького районного суду Києва вибухівку, ставили собі на меті зірвати судове засідання. Під час обшуку на квартирі одного з трьох затриманих було знайдено та вилучено вибухову речовину, аналогічну тій, яка застосовувалась для вибуху у приміщенні суду, а також 2 електродетонатори миттєвої дії. Зараз слідство встановлює осіб, які, можливо, надавали консультацію злочинцям щодо підготовки вибухового пристрою до дії, а також встановлює осіб, які могли продати їм вибухівку.

Боги без милосердя

Боги без милосердя

У столиці нашої колишньої батьківщини продовжується 26-й міжнародний кінофестиваль. Він належить до елітного «дивізіону» класу «А», одначе поки що атмосфера тут мало чим нагадує великий фест. Уваги зарубіжної преси практично ніякої, конкурсна програма досі нічим не вражає. До того ж, у пресу просочилася інформація про те, що на відбіркову комісію чинився тиск — їй вказали на кілька фільмів, які належало включити до конкурсу неодмінно. Докладніше про це уже наступного разу. А ще ж фестиваль є погорільцем; колишня штаб-квартира, знаменитий Манеж у самісінькому центрі міста, згорів дощенту якраз у день виборів російського президента, і тепер розміщується в Будинку кіно. Тому самому, який голова Спілки кінематографістів Росії Нікіта Михалков хоче капітально ремонтувати.

Правила поведінки в європейському гуртожитку

Після півтора року копіткої підготовчої праці Європейського конвенту та дев'яти місяців напружених і бурхливих переговорів минулої п'ятниці на саміті ЄС у Брюсселі було нарешті затверджено текст Конституції Європейського Союзу. Впродовж найближчих місяців текст головного закону для 25 країн-членів ЄС має бути остаточно відредагований, перекладений на 20 офіційних мов Союзу та підписаний. Потім він має пройти процес ратифікації всіма національними парламентами. Цей останній етап затвердження Конституції ЄС може виявитися ще більш драматичним, ніж переговори стосовно її змісту. До того ж приблизно в третині з 25 країн-членів ЄС Конституція має бути затверджена ще й на всенародних референдумах. Велика Британія, Ірландія, Данія та Люксембург yже прийняли рішення про проведення конституційних референдумів, а Польща, Іспанія, Бельгія, Голландія, Чехія та Франція зважують таку можливість.

Рентген у «бусику»

Рентген у «бусику»

VII Міжнародна спеціалізована виставка «ІНМЕД-2004», яку урочисто відкрив міністр охорони здоров'я України Андрій Підаєв, присвячена Дню медичного працівника, який відзначатимуть завтра. Експонати — різноманітне модерне приладдя як для медиків, так і для пересічного громадянина. Широкий спектр необхідних для сучасної медицини «обладунків», починаючи зі звичайнісінької стерильної вати і закінчуючи надсучасними лабораторними методиками та технологіями, а також новітнє діагностичне обладнання, передові розробки для офтальмології, стоматології, препарати різних фармацевтичних компаній представили розробники з Харкова, Луганська, Кіровограда, Сум, Білої Церкви та інших регіонів України.

У Росію «прорубали вікно»

Хуліганські інциденти в Російському культурному товаристві імені Пушкіна у Львові вже стали традицією. Минулого року було зафіксовано п'ять таких випадків, а цьогоріч тільки у червні на російський культурний центр нападали вже двічі. 6 червня невідомі зловмисники розбили вітрину та вікно концертної зали центру. А цієї середи троє хлопців розбили скло вхідних дверей, зірвали оголошення зі стенду у фойє, а коли на шум прибігли черговий адміністратор і голова молодіжної організації російського товариства, молодики втекли і знадвору один з них жбурнув каменюкою у двері центру, розбивши скло. За словами директора Російського культурного центру у Львові Олега Лютикова, нападники ображали працівників центру нецензурною лайкою. Він також вважає, що напади пов'язані з Днем Росії, який святкували 12 червня.

У Харкові посадять Харка

Відомо, що назва Харків походить від імені козака Харка, який у далекому минулому буцімто заснував це поселення. Але дотепер місто так і не віддячило своєму легендарному родоначальнику. «Неподобство» помітили аж із Москви, і незабаром Харків отримає свого Харка. Кінна 13-метрова скульптура козака авторства відомого російського скульптора Зураба Церетелі з'явиться у місті 1 серпня, акурат до початку святкувань 350-річчя Харкова.

Вікторові Афіни

Притримуючись обраної на передвиборчий період тактики — «облагодіяти» якомога більшу кількість громадян-виборців обіцянками та грошовими подачками, Прем'єр Янукович розгортає піар-кампанію на всіх фронтах. І на спортивному — теж, адже Віктор Федорович завбачливо посів крісло президента Національного олімпійського комітету. Ще не захололи кнопки в парламенті після прийняття депутатами поправок до бюджету й збільшення таким чином витрат на передолімпійську підготовку українських спортсменів до 130 млн. гривень, як Прем'єр-президент на прес-конференції у державному олімпійському навчально-спортивному комплексі «Конча-Заспа» вже пообіцяв підвищення зарплати спортсменам та тренерам приблизно на 40 відсотків. Це рішення буде прийнято на засіданні уряду обов'язково, зазначив головний «дон».