Ми вам — джаз, а ви нам —газ,

Ми вам — джаз, а ви нам —газ,

жар­ту­ва­ла на пре­зен­та­ції різ­д­вя­но­го аль­бо­му в Мос­к­ві «чу­до­ва шiс­т­ка» Man sound. У чет­вер во­каль­ний джа­зо­вий сек­с­тет пре­зен­ту­вав диск Joy to the world у Ки­є­ві і від­п­ра­цю­вав один із не­ба­гатьох на бать­ків­щи­ні, але, як зав­ж­ди, блис­ку­чий кон­церт — у ки­їв­сь­кій кон­сер­ва­то­рії

Хай живе українська мода (об'єднана)

Хай живе українська мода (об'єднана)

Замість двох конкуруючих Тижнів моди з 15 по 21 березня 2006 р. пройде єдиний Тиждень прет-а порте Ukrainian Fashion Week.
Про спільне проведення UWU домовилися оргкомітет Українського Тижня прет-а-порте «Сезони моди» і оргкомітет Міжнародного фестивалю моди «Київський подіум».

Кіно по-українськи

З 1 вересня, як діти в школу, підуть в українські кінотеатри іноземні фільми, дубльовані, озвучені або титровані українською мовою. Таку постанову було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 11 січня, до цього В'ячеслав Кириленко говорив про наміри, радився з суб'єктами українського кіноринку, провадив різнобічні консультації. «Уряд встановив квоту обов'язкового дублювання, озвучування чи субтитрування державною мовою іноземних фільмів, які розповсюджують для показу в кінотеатрах, публічного комерційного відео і домашнього відео в Україні», — повідомляє прес-служба в. о. гуманітарного віце-прем'єр-міністра Вячеслава Кириленка.

Кiновернiсаж «районного» масштабу

Богдан Сильвестрович Ступка живе на Заньковецької, працює поруч, у Театрі Франка. Здається: та що там, будь-якого дня можна піти в театр і подивитися його віртуозні ролі, поспостерігати за міні-виставами, які він розігрує на прес-конференціях, отримати насолоду від іронічних реприз Ступки на протокольних публічних акціях. Ступка — Величина, але чи то ми пігмеї, чи ця Величина не вміщається в телевізор, чи список Майстрів закрили постановою партії, та Ступки чомусь мало в мистецькому просторі України.

В'ячеслав Кириленко: Право на слово повинна мати не тільки опозиція, а й уряд

До сфери відповідальності віце-прем'єр-міністра з гуманітарної політики з дипломом кандидата філософських наук В’ячеслава Кириленка зараз входить у тому числі й культура. Радикальних кроків, як його попередники, він у цій галузі поки не робить — консультується, радиться, працює над документами, створенням зручних правил гри для вітчизняних суб'єктів культури і преференцій для української культури на своїй землі. На даному етапі його досягнення — добре ім'я серед культурних діячів і кілька започаткованих проектів.
У просторому віце-прем'єрському кабінеті ми займаємо демократичний «м'який куток» із білими шкіряними меблями. Молодий урядовець пiд час розмови без піджака, у рожевій сорочці і рожевій краватці, він відкритий і доброзичливий. Але всіляко ухиляється від персоніфікованих запитань. Будь-яка спроба з'ясувати його суб'єтивні смаки в кіно, зрозуміти культурні авторитети натикається на ввічливий і дипломатичний «з'їзд». Розумію, мистецтво — сфера вкрай суб'єктивна, а митці — дуже вразливі. Очевидно, пан В’ячеслав вибрав балансування на межі безпристрасності, в усякому разі оприлюднювати свої уподобання публічно в його плани, схоже, не входить. Від гріха подалі. Але за обтічними чиновницькими формулюваннями стоїть розуміння нинішньої критичної культурної ситуації — держава повинна мати КОНЦЕПЦІЮ культурної політики. Про це й говоримо.

Сябри очікують Нобеля

Сябри очікують Нобеля

У Києві білоруські письменники презентували нову книгу класика білоруської літератури Ригора Барадуліна «Ксты», яку цього року висувають на Нобелівську премію. А голова НСПУ Володимир Яворівський ініціював створення міжнародної неполітичної громадської організації «Слово без кордонів», яка сповідуватиме «ідеї солідаризму» між письменниками різних країн і надаватиме підтримку тим, хто її потребує.

Делікатна музика темпераментних горців

Делікатна музика темпераментних горців

Фестиваль сучасної грузинської музики «Живий звук Боржомі» пройшов у Києві під гаслом-хоку «Не кожен це почує. Не кожен зрозуміє. Не кожен. Лише той, хто здатний оцінити». Та, по правді, не оцінити гармонійну трилогію бенду «33-а», джазової волхвині Ніно Катамадзе і групи «Зумба» міг тільки сліпоглухонімий капітан далекого плавання.

«Машинально» про головне

«Машинально» про головне

35 років бути легендою дуже обтяжливо і стомлює. Особливо робити вигляд, що ти весь час на піку, у формі, тримаєш руку на пульсі, йдеш у ногу з часом. 35 років демонструвати непохитність єдності однодумців — деколи навіть болісно. Тому «Машина часу» нічого такого останнім часом і не демонструє, натомість у новому альбомі з креативною назвою «Машинально» четвірка пропонує «бітловський» підхід — синтез творчості рівноправних творчих особистостей. В альбомі, записаному в 2004 році в одній із найкращих московських студій «Поліфон», кожна з 12 композицій позначена індивідуальним почерком автора — Андрія Макаревича, Євгена Маргуліса, Олександра Кутікова і Андрія Державіна, об'єднує ці 12 різних історій загальна стилістика і відчуття часу.

П'ять вечорів на Подолі з Богданом Ступкою

П'ять вечорів на Подолі з Богданом Ступкою

З 16 по 20 грудня у кінотеатрі «Жовтень» Кіра Муратова, Микита Михалков, Станіслав Говорухін, Тигран Кеосаян, Михайло Швидкой, Єжи Гофман, Павло Чухрай, Дмитро Месхієв, Олександр Домогаров говоритимуть і показуватимуть киянам, який великий актор Богдан Ступка.