На своїх двох

На своїх двох

У зв’язку з тим, що в Україні точиться справжня війна, побільшало, хоч як не прикро про це говорити, покалічених людей. Із одного боку, добре вже те, що ці люди лишилися живими, з іншого — їх чекає нелегка доля, адже в нашій країні, навіть будучи здоровим, маючи руки-ноги, важко нині виживати.

Невловимий Мамай

Невловимий Мамай

У вівторок невдоволені інвестори будівництва соціального житла в Полтаві за адресою: вулиця Героїв Сталінграда, 8-а, прийшли під стіни Полтавської міськради, протестуючи проти затримки здачі будинку в експлуатацію.

Тетяна Корост: У кожне вікно потрібно і хліба, й молока, і м’яса

Тетяна Корост: У кожне вікно потрібно і хліба, й молока, і м’яса

Агрофірма «Маяк», що в Котелевському районі Полтавщини, давно відома в Україні як одне з провідних підприємств, що займається збалансованим виробництвом сільськогосподарської продукції. Головним показником діяльності цього підприємства є не площа землі в обробітку, а ефективність її використання.

Пані та мсьє

Пані та мсьє

Наталія та Ібрагім Аадді викладають іноземні мови в Полтавському міському ліцеї № 1. Мсьє Ібрагім (так називають його учні) — французьку, а пані Наталія — англійську (до того ж є заступником директора з навчально-виховної роботи).

Як винайти велосипед

Як винайти велосипед

73-річний полтавець Василь Рудаков якось підрахував, що в нього 32 робітничі спеціальності. А трудова біографія вміщується чи не в трьох «томах» трудових книжок. Коли за радянських часів, каже, приймали на роботу, то обіцяли золоті гори, а потім обіцянок не дотримувалися. У такому разі Василь Рудаков розвертався на 180 градусів і йшов геть — за місце ніколи не тримався.

Семеро сміливих

Семеро сміливих

У Бечевому, що на території Поповської сільської ради Новосанжарського району, почуваєшся, як на острові, по якому пройшовся буревій часу: то тут, то там виглядають із заростей будівлі-руїни.

«Коли мене вперше обрали сільським головою, у Бечевому було близько 30 жителів. А потім хто виїхав, хто помер...

Генетична пам’ять кераміки

Генетична пам’ять кераміки

Народне мистецтво (наша генетична пам’ять) стало, на жаль, елітарним. 88-річний знаний гончар з Опішні, що на Полтавщині, заслужений майстер народної творчості України, лауреат Всеукраїнської премії імені Данила Щербаківського та Шевченківської премії Василь Омеляненко присвятив йому все життя.

Будинок-примара

Будинок-примара

Полтавський окружний адміністративний суд, розглянувши справу за позовом першого заступника прокурора Полтави Руслана Кривоноса до Полтавської міськради та її постійної комісії з питань містобудування та розвитку міського господарства, визнав протиправну бездіяльність першої щодо координації роботи другої та зобов’язав згадану постійну комісію внести пропозицію до міськвиконкому щодо вирішення долі сумнозвісного зруйнованого будинку № 104, що на вулиці Леніна, та зареєстрованих у ньому 17 осіб із семи родин.

Місце сили родовіра

Місце сили родовіра

Село Кіндрівка приваблює багатьох містян: тут побудувався не один із них. Обійстя 57-річного кременчужанина Володимира Захаренка виділяється на загальному тлі вже тим, що всі будівлі, зведені на ньому, — під очеретяним дахом. Пояснення цьому просте: пан Володимир споруджує житло, схоже на те, в якому мешкали наші давні предки.