Формальне розслідування неформального викрадення

Депутат Верховної Ради від фракції БЮТ Михайло Волинець учора з трибуни Верховної Ради просив парламент залучити компетентні органи до розслідування викрадення його сина. «Я певен, — заявив пан Михайло «УМ», — що то була спланована акція влади, виконана «руками» правоохоронців і направлена проти мене». Через це, мовляв, справа і не рухається уперед — хто ж себе самого буде судити? «УМ» уже повідомляла про жорстоке побиття 24-річного Андрія Волинця. Наразі хлопець перебуває на лікарняному під наглядом медиків.

Хімія зіпсувала повітря

Подібна історія, кажуть фахівці, зараз може статися у будь-якому селищі України: на одному з чернігівських сховищ отрутохімікатів у селі Ріпки сталося займання. В Управлінні з питань надзвичайних ситуацій у Чернігівській області «УМ» пояснили, що пожежа виникла через самозаймання — внаслідок хімічної реакції невідомі хімікати загорілися. Як з'ясувалося, отрута лежала у цьому приміщенні ще з 1986 року — нові арендатори складу 15 тонн невідомої речовини «акуратно» згребли в одну купу, не надто переймаючись наслідками такого переміщення. Найімовірніше, через це і сталася хімічна реакція.

Голод — не тітка, а останній аргумент

Не надто успішними економічними зрушеннями Дніпродзержинського Придніпровського гідрометалургійного заводу, половина колективу якого у понеділок оголосила голодування, зацікавилася прокуратура. Так, проти колишнього директора держпідприємства Олександра Іванова прокуратура Дніпродзержинська порушила кримінальну справу (ст. 175 Кримінального кодексу України). Колишнього гендиректора звинувачують у невиплаті впродовж 15 останніх місяців 1,8 мільйона гривень заробітної плати.

Каналом доконають...

Каналом доконають...

Не впливає на урядовців і те, що експерти ЮНЕСКО «забракували» проект каналу. «УМ» повідомляла, що фахівці програми «Людина та біосфера» Ян Квест та Тобіас Салате відвідали Дунайський заповідник і назвали затверджений урядом України проект транспортного шляху «найгіршим з існуючих варіантів». Не зважають розробники каналу і на рішення господарського суду столиці, який визнав недійсною експертизу планів Мінтрансу . Міністр транспорту Георгій Кірпа однак заявляє, що вже до Дня незалежності України на тому відрізку Дунаєм ходитимуть судна. До речі, міністр транспорту заробив своїми «будівельними» заслугами не вельми почесну відзнаку: днями Українська коаліція «За дику природу» вручила йому диплом «Ворог заповідників України». Так екологи відзначили його «видатні заслуги» у справі безпрецедентного лобіювання судноплавного каналу через серце Дунайського заповідника. Оскільки сам номінант на прес-конференцію не з'явився, диплом вручили його двійнику — півтораметровому опудалу.

Газ зачепив і нас?

Серед людей, що загинули під час вибуху в житловому будинку в Архангельську, впізнано громадянку України та її сина. Цю прикру звістку вже підтвердили в Міністерстві закордонних справ України. Як повідомив «УМ» речник МЗС України Маркіян Лубківський, жінка зі своїм неповнолітнім сином мешкала у під’їзді, де стався вибух. Як повідомляє РІА «Новости», інформація про те, що в будинку могла бути українка з дитиною, надійшла від працівника консульства України в Петербурзі. У рятувальників залишалася надія на те, що українці — серед живих.

Неювелірний злочин

В обласному суді чеського міста Брно почався розгляд справи п'яти громадян України, яких звинувачують у викраденні восьмирічної дівчинки. Як повідомляє Радіо Прага, українці викрали минулого року дочку відомого ювеліра, власника замку в Купаровіцах, від якого вимагали викуп у розмірі декількох мільйонів крон. Як повідомив «УМ» керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Маркіян Лубківський, уже відбулося перше судове засідання у справі. Українцям загрожує позбавлення волі від 5 до 12 років. Консульські співробітники поки що не зустрічалися з обвинувачуваними, повідомляє УНІАН, оскільки ті не висловлювали такого бажання. Натомість українські дипломати зустрічалися з адвокатом затриманих.

Літаки не винні

Відомі попередні висновки розслідування катастрофи українського вантажного літака Іл-76 в Азербайджані. Як повідомив у Баку голова комісії із розслідування причин катастрофи Георгій Ячменьов, що представляє міждержавний авіаційний комітет СНД, трагедія пов'язана, найімовірніше, з людським чинником. За його словами, український Іл-76 розбився в Баку через помилку пілотів, повідомляє «Газета.Ru».

Не їжі, а грошей!

Працівники Дніпродзержинського Придніпровського гідрометалургійного заводу в понеділок зранку вирішили неординарно розпочати свій робочий тиждень - оголосити безстрокове голодування у «червоному» кутку заводоуправління. Як пояснив «УМ» виконувач обов'язків директора підприємства В'ячеслав Збоєв, який веде переговори з учасниками акції, всі голодуючi вимагають погашення боргів із заробітної плати в повному обсязі. А борги у заводу перед працівниками чималі - 1,8 мільйона гривень (близько 14 місяців люди тут не отримували зарплату). Кількість учасників акції протесту постійно змінюється.

Де ти , «Буже»?

Кримські рятувальники вже шостий день шукають в акваторії Чорного моря риболовецький сейнер «Буг» (порт приписки - Севастополь). Ще 9 березня судно з 5 членами екіпажу вийшло у море з порту Чорноморське для промислового вилову риби, а вже наступного дня припинило зв'язок із «сушею». Як повідомили «УМ» у прес-центрі Управління з питань надзвичайних ситуацій у Сімферополі, моряки навіть не подавали сигнали SOS - просто зникли.

П'ять подій, що сколихнули економіку

П'ять найрезонансніших економічних подій минулого місяця визначено у рамках проекту «Рейтинг резонансних подій», який здійснює столична компанія «Прайм-Тайм». Отже, у лютому на першому місці найбільш гучних у сфері економіки подій опинилася відмова уряду Польщі у перемозі корпорації ІСД у тендері з приватизації металургійного комбінату «Huta Czestochowa» - про цю «історію» протягом минулого місяця згадувало 195 ЗМІ. Наступним у рейтингу є виключення України з «чорного списку» FATF - 190 згадок у мас-медіа. Рішення уряду про пряме використання нафтопроводу «Одеса - Броди» - на третьому місці. Наступні сходинки рейтингу розділили відповідно - розміщення Єврооблігацій та початок пенсійної реформи в Україні.