Капітан з «гарячих точок» відряджається в Київ

Днями президент США Джордж Буш запропонував на пост нового посла в Україні Вільяма Тейлора. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на РІА «Новости». Ця кандидатура ще має бути схвалена Сенатом США та отримати агреман від Києва.

Українець може вступити в НАТО за 5 гривень

Внесок України в бюджет НАТО (звісно, коли вона вступить до цієї організації) складатиме всього 5 гривень з людини. Про таку «дешевизну» говорить Мішель Дюре, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні.

«БЮТіфул» Європа

Незабаром в Україні з'явиться ще одна партія. І не варто скептично закочувати очі — ця сила обіцяє бути не однією із сотні з гаком дрібних політичних утворень, а дуже навіть потужним гравцем на українському електоральному полі. Принаймні так випливає зі слів соратника Юлії Тимошенко, колишнього віце-прем'єра і майбутнього парламентарія Миколи Томенка.

Легенда — про легенду

Легенда — про легенду

Квентін Тарантіно у захваті від Джиммі Хендрікса. Не те щоб знаменитий гітарист був кумиром славетного режисера в музичному сенсі, але незабаром долі Хендрікса і Тарантіно будуть пов’язані дуже тісно. Адже творець «Кримінального читва» й «Від заходу до світання» вже підписав контракт на створення нового фільму: тепер Тарантіно екранізуватиме біографію темношкірого рокера.

Грійтеся по-новому

Грійтеся по-новому

З 1 травня в Україні на 25 відсотків зросли тарифи на газ і електроенергію. Національна комісія з регулювання енергетики (НКРЕ), яка 30 березня прийняла це рішення, називає подорожчання економічно обгрунтованим. Наступне підвищення тарифів заплановано на 1 вересня цього року, нагадує НКРЕ. Енергетики закликали споживачів встановлювати лічильники. Отож, починаючи з травня, громадяни, які мають лічильники, платитимуть за кубометр «блакитного палива» 22 копійки замість 17,5, а ті, хто не має лічильників, — 24 (раніше було 19). Кіловат-година електроенергії для городян коштуватиме 19,5 копійки замість 15,6, а для селян — 18 (раніше було 14,4). Для населення, будинки якого обладнано електроплитами, ціну електроенергії підвищено з 12 до 15 копійок за кіловат-годину.

Грошики, на жаль, — не дріжджі

С татистика свідчить, що доходи населення зростають: як повідомив міністр праці та соціальної політики Іван Сахань, упродовж січня-лютого 2006 року відзначалося зростання показників доходів населення у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Номінальні доходи збільшилися на 33 відсотки, а реальні — майже на 23.

«Арифметика» Чорнобиля

Рiчниця Чорнобильської трагедії минула, а проблеми, у тому числі соціальні, які аварія принесла в Україну, — актуальні завжди. Для держави 20-ті роковини — один із приводів згадати про жертв Чорнобиля та їхні проблеми. І цього року фінансування чорнобильських програм, як зазначає міністр праці та соціальної політики Іван Сахань, збільшене: загальна сума «чорнобильських» видатків на 2006 рік становить 988 мільйонів гривень, що на 11 відсотків більше, ніж минулого року. З 1 січня 2006 року розмір пенсій інвалідам-учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (у залежності від року участі в ліквідації наслідків аварії) зріс у 2,5—3,5 раза, евакуйованим із зони відчуження і сім'ям, які втратили годувальника, — у 2,5 раза.

Балтiйський маршрут до Європи

Балтiйський маршрут до Європи

Дводенний офіційний візит Президента України Віктора Ющенка носив підкреслено проєвропейський характер. Про євроінтеграційні наміри говорив Президент і під час зустрічі зі студентами та викладачами Латвійського університету в Ризі. Виступ його нагадував програмну промову лідера країни, що є стійким претендентом на вступ до ЄС. «Реалізація Плану дій призвела до того, що Україна виходить на новий формат відносин з Європейським Союзом у рамках майбутньої посиленої угоди, — сказав п.Ющенко. — Ми отримали формальні сигнали про можливість формування нової природи відносин між Україною та ЄС».

В суд за державну мову

Постанова Кабміну, що зобов'язувала вже з вересня цього року забезпечувати дублювання українською кожної п'ятої стрічки, яка виходить у прокат, була підписана у січні. І увесь цей час вона залишалася у зоні активної уваги всіх причетних до кінопрокату в Україні. Питання, яке непокоїло найбільше: а хто платитиме за цю послугу? Уряд, звісно, був не проти того, щоб цим займалися кінопрокатники. Частина прокатникiв обурилася і запропонувала «розкошелитися» Кабміну. Уряд пропозицію проігнорував, а кінопрокатники, не довго думаючи, подали на Кабмін позов до суду.