Попити кави у Пасажі

Уславлений київський архітектор Владислав Городецький залишив нашій столиці чи не найцікавішу спадщину: це і Будинок з химерами, і Миколаївський костьол, і караїмська кенаса на Ярославовім Валу, і будівля Національного художнього музею на Грушевського. Проте не тільки вони нагадують нащадкам про визначного зодчого — у центрі Києва маємо вулицю Городецького. А незабаром матимемо ще й пам'ятник. Ініціатором його встановлення став київський «Діамантбанк», причому всі фінансові витрати з його виготовлення та встановлення фінансова установа бере на себе.

Химерна екскурсія

Химерна екскурсія

Три роки тому в найромантичнішій будівлі Києва — Будинку з химерами — уперше за декілька останніх десятиріч з'явилися реставратори. На той час фахівцям уже довелося мати справу з тріснутим навпіл будинком з перекошеними вікнами-дверима, де обсипалася ліпнина, руйнувалися бетонні химери на даху, а настінний живопис був захований під шаром білил і фарби. Повернути будівлі автентичний вигляд і пристосувати під президентські «палати» — таким було завдання фахівців.

Зелена нудьга оксамитового сезону

Досі я лишалася ревним патріотом вітчизняних курортів. Ні болгарський «Сленчев бряг», ні єгипетські піраміди, ні лазурові турецькі береги, де, як запевняють колеги і знайомі, «почуваєшся білою людиною», не виглядали звабливіше, ніж Крим. Море-сонце є, пам'яток — безліч, а щодо сервісу — то хіба ж нам звикати? Проте остання поїздка до Криму стала переконливим доказом того, що адресу відпочинку таки варто змінити. І ось чому...