«Каруселі» з податками

Власне, конфлікт почав зароджуватися ще кілька років тому, коли міська влада віддала на відкуп бізнесменам історичну будівлю універмагу «Дитячий світ» та готелю «Центральний» у самісінькому центрі міста. Проте доволі гучні протести громадськості закінчилися класичним принципом «Васько слухає та їсть». І тепер замість колишнього «Дитячого світу» з оригінальною архітектурою з’явилася громіздка і неоковирна будівля зі скла та бетону ще й iз написом англійською мовою.

Сісти на Марс? Легко!

На мiжнародному конкурсi «Полiт у майбутнє», що проходив наприкiнцi липня у Музеї космонавтики в Москвi, робота конструкторiв Днiпропетровського конструкторського бюро «Пiвденне» посiла почесне третє мiсце. Проте є всi пiдстави вважати, що незабаром саме вона сколихне науковий світ. Адже днiпропетровцi створили двигун з посадочним модулем для доставки науково–дослiдної апаратури на поверхню Мiсяця i Марса.

Ганьба блакитного берета

Для родини Сорокалетів того дня біди ніщо не віщувало. Трирічна Злата разом iз батьками, дідусем та бабусею вирішили погуляти в одній iз найпопулярніших у Дніпропетровську зон відпочинку — на Монастирському острові. Коли ж дівчинка побачила там поні, відразу стала просити батьків на них покатитися. Відмовити Златі в такому бажанні ніхто не міг. Дівчинка стала їхати на одному з коників, а другого поні вела поруч Марія, яка здавала тварин напрокат. І саме на другого поні звернула увагу група молодиків у блакитних беретах, які саме цього дня відзначали свято повітряно–десантних військ і ходили Дніпропетровськом, як засвідчують очевидці, п’яними натовпами. А один із колишніх служивих навіть намагався на поні залізти, однак Марія дала йому відкоша. До того ж на допомогу дівчині прийшов і батько Злати, який спробував зухвальця у береті десантника втихомирити.

«Мазепинці» атакують

«Мазепинці» атакують

Інцидент трапився, коли Філатов на власному гелікоптері, яким управляв пілот, намагався приземлитися поблизу міста Підгороднє. Коли машина заходила на посадку над берегом річки Самара, невідомий обстріляв гвинтокрил iз вогнепальної зброї: кулі пробили лопать, обшивку двигуна, залишили сліди на захисному покритті корпусу.

Перенаселення... покійників

Дніпропетровськ, як не «пручався», прагнучи приєднати до себе розташовані в приміській зоні населені пункти, статус міста–мільйонника все ж втратив. І цей процес — зменшення кількості населення — триватиме й далі. «Вже через 2—3 роки у Дніпропетровську не залишиться вільних територій для поховання покійників, — б’є на сполох директор підприємства з надання ритуальних послуг «Скорбота» Станіслав Колесніков. — Адже нині з 49 наявних кладовищ тільки сiм є відкритими для поховань. Звісно, їх вистачить ненадовго. Бо в Дніпропетровську відходять щоденно в інший світ у середньому 50 осіб».

Петриківському диву — кінець

Масову крадіжку з колись знаменитої на весь світ фабрики петриківського розпису помітили місцеві жителі: невідомі люди вивозили все, що мало хоч якусь цінність, насамперед — метал. Хтось навіть бачив при цьому співробітників місцевої міліції. Проте начальник Петриківського районного відділу внутрішніх справ Олександр Гриценко цю версію спростував. Однак зазначив, що факт крадіжки і псування майна задокументовано.

Тюрма, яку вважають курортом

Тюрма, яку вважають курортом

Їдучи до Макортів, я намагався ловити себе на думці, що такого могли скоїти інваліди, досить значна частина серед яких і взагалі є вiзочниками, щоб їх запроторювати за ґрати, та ще й на тривалі терміни?! Проте начальник Софіївської виправної колонії №45 Держ­департаменту з питань виконання покарань Володимир Халавка мої сумніви пом’якшувати не збирався. Навпаки, навів вражаючу статистику — 70 зі 100 засуджених у Макортах відбувають покарання за тяжкi злочини, переважно вбивства. У цій колонії чимало кадрів, що мають за плечима по дві, чотири і більше «ходок».

«Бліді» «печериці»

До лікарень потрапили вагітна жінка і двоє її синів — 4 і 12 років. Як розповіла потерпіла, діти зібрали печериці поруч iз їхнім будинком, а коли скуштували, усім стало зле. Проте до медиків звернулися тільки через дві доби.

Жовті Води зі стафілококом?

Жовті Води, так звану уранову столицю України, медичнi скандали останнім часом трясуть регулярно. Ще не вщухли пристрасті довкола смерті дворічної дитини місцевої поетеси Жанни Вовк–Черемуш, яка у біді звинувачує саме медиків, як нова оказія. За повідомленнями ЗМІ, посадові особи молочної кухні у Жовтих Водах допустили реалізацію виготовленого ними дитячого сиру, в якому, згідно з результатами санітарно–бактеріологічного дослідження, виявлено один грам стафілококу на кубічний сантиметр.