Вулиця-підступниця

Відтепер 23-річний старший сержант Валерій Мітін знатиме про небезпеку іракських вулиць не з американських фільмів і не з розповідей колег, адже безпосередньо відчув загрозу власному життю: у понеділок, серед білого дня, під час планового патрулювання вулиць іракського міста Аль-Хай його поранили в руку. Виконуючи завдання, український механізований патруль «запеленгував» біля однієї з бензозаправних станцій натовп іракців — ситуація виходила з-під контролю місцевого підрозділу цивільної оборони. Довелося втрутитися українцям, після чого людей вдалося вгамувати і переконати їх розійтись.

«Башковита» нація, але непрактична

Виявляється, ще не всі українські науковці, доведені до вітчаю злидарським життям, виїхали за кордон. За даними доктора технічних наук, заступника завідувача відділом технологічного прогнозування та інноваційної політики Інституту економічного прогнозування НАН України Валентини Александрової, в Україні на 10 тисяч населення припадає 55 учених, з них 41 дослідник. За цими показниками, пише УНІАН, Україна поступається США (76 наукових працівників на 10 тисяч населення), Німеччині (126) та Японії (90). Водночас кількість дослідників на 10 тисяч населення у цих країнах приблизно така ж, як в Україні.

Крим на «профілактиці»

Через погром у сімферопольському барі «Котон», який влаштували з півсотні кримських татар, місцева міліція працює у посиленому режимі, цілодобово патрулюються вулиці міста. Так, Головне управління Міністерства внутрішніх справ Криму ухвалило рішення про проведення «профілактичних заходів» на півострові — правоохоронці перевірятимуть усі кримські молодіжні організації, аби отримати повну «картинку» того, хто чим займається. Міліція уже визначила 8 кримських районів, у яких буде активно працювати до 3 квітня. До речі, до цих профілактичних заходів залучено додаткові сили з Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей, повідомили «УМ» у Центрі громадських зв’язків міської міліції.

«Крапельку» розірвало

Того дня, у четвер, в селище Красне Буського району Львівської області на місцеве підприємство «Крапелька» прибула ремонтна бригада із Закарпаття для налагодження лінії з виробництва мінеральних вод. От тільки з налаштуванням усіх запчастин вийшло щось негаразд, і вибухнув балон з вуглекислотою.

Мітинг після бійки

Мітинг після бійки

Розгром бару в центрі Сімферополя, який вчинили у понеділок вночі кримські татари, набрав широкого розголосу, перш за все, у своєму етнічному середовищі нацменшини. Уже два дні кримські татари проводять у місті акції протесту. Так, у середу вони пікетували до пізньої ночі приміщення Головного управління МВС України в Криму, скандуючи «Геть скінхедів!» та «Миллет, меджліс», перекрили рух транспорту на центральній вулиці Сімферополя — проспекті Кірова — в районі, де знаходиться міліцейський главк. А вчора роздратовані учасники акції, значна частина яких прибула з Бахчисараю, «атакували» приміщення Верховної Ради Криму на площі імені Леніна. За різними оцінками, їх зібралось близько тисячі осіб. Кримські татари кілька разів перекривали рух транспорту в центрі міста.

Знали, за що голодували

Працівникам металургійного заводу у Дніпродзержинську, що упродовж десяти днів голодували, уже почали сплачувати заробітну плату — Мінпаливенерго перерахувало підприємству 1,5 мільйона гривень на погашення боргів. Про це повідомили «УМ» учасники акції протесту. «Ми припиняємо голодування, оскільки керівництво почало виконувати свою обіцянку», — сказав начальник зміни Василь Шевченко. Отож завод поновлює своє повсякденне виробництво — люди виходять на робочі місця. Як запевнив «УМ» виконувач обов'язків директора заводу В'ячеслав Збоєв, зарплату отримають усі працівники підприємства, незалежно від того, брали вони участь у голодуванні чи ні.

Бари, де лютують татари

Мешканці та гості Сімферополя, що у вівторок увечері мали необережність прогулюватися центральною частиною міста, цілком могли стати випадковими жертвами розлючених кримських татар. Найбільше дісталося відвідувачам бару «Коттон», де група молодиків влаштувала справжній погром. Як пояснив «УМ» начальник прес-служби Головного управління МВС України у Криму Олександр Домбровський, розгрому сімферопольського бару передувала локальна сутичка між представниками татар та слов'ян. У вівторок уночі на вулиці Пушкіна (це пішохідна зона) почубилися хлопці, відтак четверо молодих людей опинилися у лікарні з перебитими носами і розбитими головами. Серед них у міській лікарні № 6 опинився і 23-річний татарин — хлопець отримав непроникне ножове поранення.

Зранку — зарплату, ввечері — їжу

Уже дев'ятий день робітники гідрометалургійного заводу в Дніпродзержинську відмовляються від їжі в надії отримати заборговану зарплату — «на барикадах», оголосивши голодування, залишається половина колективу, підприємство практично зупинило виробництво.

Ніхто не знає, що мій балкон літає

Ніхто не знає, що мій балкон літає

Трагічним виявився візит 50-річного одесита на день народження родички у Приморському районі міста, — чоловік вийшов покурити на балкон, як раптом той обвалився. Як повідомили «УМ» в Управлінні з питань надзвичайних ситуацій Одеси, нещасний курець, впавши з третього поверху і отримавши важкі травми, помер дорогою до лікарні. Наразі фахівці встановлюють остаточну причину обвалу, однак відомо, що господині квартири ще минулого року було видане розпорядження про те, що балкон аварійний і виходити на нього не можна.

Доброго ранку, газовий балоне

Якби той газовий балон, що став причиною вибуху в дитячій поліклініці № 1 у Подільському районі, «спрацював» на кілька годин пізніше, то жертв, очевидно, уникнути не вдалося б. Однак, на щастя, пригода сталася вчора о 6-й годині ранку, коли у медичному закладі нікого не було. Як пояснили «УМ» у прес-службі Управління з питань надзвичайних ситуацій у Києві, рвонуло на четвертому поверсі будівлі, де розташовані кабінети керівництва поліклініки. Вибуховою хвилею винесло шибки восьми вікон, пошкоджено двері.