Кров людська — не водиця

Кров людська — не водиця

«Допоможіть! П'ятирічній дівчинці потрібна кров третьої групи, резус негативний. Відділення онкогематології». «Терміново потрібна кров четвертої групи з позитивним резусом. Відділення гнійної хірургії». «Ваша кров може врятувати життя моєї дитини!» — такі прохання про допомогу сьогодні часто можна побачити на стінах лікарень, на спеціальних сайтах в інтернеті і навіть на дошках оголошень у міських парках. Кров, така непомітна, коли з нею все гаразд, стає дорожчою від золота під час важкої хвороби. І тоді всі ниточки життя, які тримають пацієнта на цьому світі, сплітаються в тонку трубку, підведену до донора. Сьогодні, в міжнародний День донора крові, варто згадати, чому ця трубка все частіше залишається порожньою...

Залізна рокiровка

Залізна рокiровка

Безапеляційне рішення з'явилося після неприємного інциденту, що стався з українським потягом в Угорщині, на станції «Захонь». Як розповіла «УМ» начальник прес-центру Львівської залізниці Лілія Криницька, шостого червня від поїзда № 15 «Київ—Будапешт» угорці відчепили та заарештували причіпний вагон «Львів—Будапешт». Причиною стало те, що провідники Ганна Пузняк та Марія Юрчик перевозили у вагоні контрабандний товар (який саме — не уточнюється). Залізничники зазначають, що їм довелося докласти величезних зусиль для того, щоб повернути вагон за місцем прописки.

«Ворота Криму» оновили

Донедавна у Джанкої (станції, розташованій на півночі Криму, за 138 ківлометрів від Феодосії) був лише один вокзал, який обслуговував і пасажирів приміських електричок та дизелів, і людей, які сідали на потяги далекого сполучення. Наскільки зручним було таке поєдання (до слова, характерне для українських міст), найяскравіше могли б розповісти самі пасажири. Але відтепер «кравчучки» з помідорами та валізи з купальниками не перетинатимуться на одному вокзалі. Реконструйований комплекс, який відкрився в суботу, розділив пасажирів та потяги, які курсують у приміському та далекому напрямках.

Позичте мегаполісу на труби!

Позичте мегаполісу на труби!

Привабливість Одеси як позичальника для потенційних кредиторів виросла відразу на три сходинки. Незалежне рейтингове агентство «Кредит-Рейтинг» оголосило про підвищення довгострокового кредитного рейтингу чорноморського міста від рівня «uaBBB-» до «uaА-». Як заявив генеральний директор агентства Станіслав Дубко, «рейтинг uaА- відображає високу спроможність позичальника виконати свої боргові зобов'язання в умовах українського фінансового ринку». «УМ» вирішила з'ясувати, що означає підвищення рейтингу Одеси, чим ця зміна зумовлена і яку користь матиме місто.

Тютюновий вогнегасник

Тютюновий вогнегасник

До 2009—2010 року в усіх країнах Євросоюзу зникнуть звичайні сигарети, до яких звикли курці. Як передають «Медновини», Європейська комісія збирається замінити традиційні цигарки такими тютюновими виробами, які самі гаснуть, якщо їх не палити. Роль вогнегасника, який спрацьовує на «холостому ходу» сигарети, виконують спеціальні смужки з непористого паперу. Коли вогонь доходить до цих смужок, курець має зробити затяжку, щоб горіння тривало. Якщо ж курець задрімав, замислився, зронив сигарету чи викинув її, через півтори—дві хвилини вона загасне.

Фільтри для сусіда

Фільтри для сусіда

Сьогодні людство відзначає Всесвітній день без тютюну — день, у який тисячі курців із різних країн світу намагаються обійтися без запаленої сигарети, а то й кинути палити взагалі. Цьогоріч Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) запропонувала присвятити цей день темі «Місця перебування людей без тютюнового диму», нагадує радник Президента України, член-кореспондент АМН України, професор, доктор медичних наук Микола Поліщук. Своїм девізом ВООЗ рекомендує людям (особливо тим, хто не палить) відстоювати своє право на чисте повітря, вільне від тютюнового диму.

Горло в цяточку

Горло в цяточку

Пiрнання у холодну рiчку, мiнералка з морозилки, десятки пачок морозива, — вся ця «холодна вiйна» людини зi спекою часто закiнчується «сезонними» захворюваннями, насамперед горла. Коли людина стає жертвою ангіни? Як передається це захворювання? Чим лікується і які ускладнення може давати? «УМ» шукала відповіді на ці запитання в бесіді з головним інфекціоністом МОЗ України, завідувачем кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця, доктором медичних наук, професором Сергієм Крамарєвим. А заразом з'ясувала, чим «плівочки» відрізняються від «мухоморів» і звідки вони беруться на наших гландах.

Чарку — смик, під лавку — брик

Чарку — смик, під лавку — брик

Думаю, що всі вже в курсі невтішних прогнозів наших демографів, які пророкують зменшення населення України до 35 мільйонів. Нагадаю, це має статися протягом найближчого півстоліття. Швидше за все, так і станеться, якщо більшості з нас не вистачить сміливості кардинально змінити ставлення до власного здоров'я і відмовитися від таких рідних серцеві, але водночас смертельних для організму звичок. Лікарі попереджають: сигарети, алкоголь і наркотики — це три монстри, які руйнують наше суспільство. Вони не лише калічать та вбивають молодих чоловіків та жінок, а й зводять до мінімуму шанси батьків-алкоголiків народити здорову дитину.
На жаль, проблема поглиблюється тим, що більшість українців не володіють детальною інформацією про шкоду, якої завдає сигарета і чарка здоров'ю людини. Як стверджує головний нарколог МОЗ України Анатолій Вієвський, пацієнтам про це ніхто не розповідає. Лікарі не читають просвітницьких лекцій, газети і журнали рідко згадують про тему, яка стала немодною, інформація надходить уже у вигляді рекомендацій нарколога, який рятує хворого від смерті чи інвалідності.

Термометри оскаженіли

Термометри оскаженіли

На Україну напала велика спека. За даними Гідрометцентру, цього понеділка в Києві було зафіксовано найвищу за останні 70 років температуру повітря — 38 градусів. Спека протримається до початку червня, лише незначне похолодання очікують 3—4 червня.

Тільки для дорослих

Тільки для дорослих

Для того, щоб трохи зменшити армію активних (а заразом — і пасивних) малолітніх курців і покращити здоров'я нації, японці застосовують сучасні технології. Починаючи від 2008 року, в Японії неможливо буде купити сигарети в автоматі без спеціальної картки з закодованим на ній віком власника. Рішення ввести такі обмеження, як передає РІА «Новості», ухвалили Японська асоціація виробників торговельних автоматів, Асоціація виробників тютюнових виробів і низка інших організацій, які представляють тютюнову індустрію Японії.