Віртуальні мільйони
«Україна молода» вже повідомляла про рішення столичної влади виділити на добудову та реконструкцію шкіл додаткові кошти. Зокрема, сiм мільйонів заплановано виділити на добудову школи №177, що в Солом'янському районі міста (див. «УМ» від 31 січня). Після цієї публікації до редакції «УМ» звернулася бригада будівельників, що працює на цьому об'єкті. Людей цікавило, коли ж надійдуть ті мільйони, «про які писали газети і говорили по телебаченню».
КОРОТКО I ЯСНО
Чи потрібний Україні роздвоєний язик?
Останнім часом в Україні все частіше чути заклики певних політичних маргіналів щодо введення другої державної мови. Цікаво, що в Російській Федерації, країні, на яку ці політичні сили орієнтуються, не існує навіть припущення про те, що в них може бути державною якась інша мова, крім російської. Тим часом українців там проживає не менше, ніж росіян тут.
Українських науковців підтримає ЄС
Адмінресурс у вузах не пройде
Міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко у своєму листі суворо попередив ректорів та викладачів про те, що навчальні заклади мають бути поза політикою. Тобто ситуація, подібна до тієї, що була під час президентських виборів у Сумах та багатьох інших містах, містечках та селах, не повториться.
Фізики й математики — найбагатші спудеї
Кабінет Міністрів підвищив на 10 відсотків розмір стипендії студентам вищих навчальних закладів, що навчаються за спеціальностями педагогічного профілю, повідомляють «Подробиці» із посиланням на прес-службу Кабміну.
Філіям — бій!
У 2005 році в Україні було закрито 100 навчальних закладів та їхніх філій. Робиться це, за словами міністра освіти та науки Станіслава Ніколаєнка, заради боротьби з неякісною освітою. «У нас немає тупого бажання закривати філії та інститути.
Ця негодяща молодь
Значна частина людей старшого покоління оцінює сучасну українську молодь вкрай негативно. Хлопець iз патлами для дідусів та бабусь є однозначно наркоманом, коротко підстрижений — бандюганом, симпатична і гарно вдягнена дівчина «вже з багатьма переспала». При цьому, на думку буркотливих «старих», всі підлітки та молодь є погано вихованими, надто нахабними, не знають ціни грошам, і — що зовсім не заперечно — не поважають старших.
Петро Таланчук. Екс-мiнiстр на освiтнiй нивi
— Петре Михайловичу, ви є членом ради з реформування освіти в Україні, скажіть, які, на вашу думку, будуть введені зміни і чи потрібні вони взагалі, адже кажуть, що радянська система освіти була досить не поганою?
— Я за всю комісію не можу відповідати, тим більше що розпорядження про створення цієї комісії вийшло днями і ще жодного засідання не було. А про реформування освіти ми весь час говоримо. Проте часто забуваємо, що цей процес має дві складові: ми щось руйнуємо, відмовляємося від того, що нам заважає працювати, і натомість пропонуємо щось ефективніше. Таким чином у нас реформування часто зводиться до того, що ми руйнуємо щось старе, а нічого нового не створюємо. Наприклад, ми втратили такий важливий освітянський і соціальний компонент як система дошкільної підготовки — садочки, дитячі ясла, різні гуртки. Це справді було завоюванням радянської системи, і з цього приводу нам по-доброму заздрили і американці, й німці. Там ці заклади приватні, а тому плата за них є досить високою. У нас же ця система функціонувала на державному рівні. Загалом можна навести багато таких прикладів.