Згадати про незабутнє

Згадати про незабутнє

Учора в церкві Різдва Христового, відтвореній кілька років тому, патріарх Філарет відслужив панахиду. Саме в цій церкві, знищеній свого часу більшовиками, 6—7 травня 1861 року (за новим стилем — 18—19 травня) було встановлено труну з прахом Тараса Шевченка.

Гайдамака без коси

Друге за чисельністю населення місто на сході України, яке колись було столицею УРСР, останнім часом не на жарт потерпає від специфічно налаштованих вандалів. Кілька років тому в саду Шевченка в центрі Харкова невідомі сплюндрували пам'ятник українським кобзарям, знищеним сталінським режимом у тридцяті роки минулого століття. Кількома роками раніше у цьому ж саду був навпіл розбитий кам'яний знак на честь проголошення незалежності України. І ось знову інцидент – напередодні відзначення 145-ї річниці з моменту перепоховання праху Шевченка зловмисники пошкодили пам'ятник Кобзарю у Харкові, який є пам'яткою національного значення й охороняється державою. Про це передає УНІАН з посиланням на прес-службу Харківської обласної організації Української народної партії.

Не на Рейні, а у Варні

Не на Рейні, а у Варні

Український Президент Віктор Ющенко ще позавчора надвечір відбув до Болгарії для участі в саміті глав держав Центральної Європи, що проходив у причорноморському місті Варна. У саміті взяли участь також лідери Австрії, Албанії, Болгарії, Боснії та Герцоговини, Литви, Македонії, Молдови, Польщі, Словаччини, Словенії, Хорватії, Чехії.

Давайте бал! Бо вже є сукня

Давайте бал! Бо вже є сукня

Принаймні 300 дітей-сиріт із Києва вже знають, у якому наряді підуть на випускний бал — днями вони отримали вечірні сукні та костюми до найважливішого шкільного свята, кошти на які виділила київська влада у рамках програми «Турбота». Цьогорічні випускники столичних інтернатів (серед них — також курсанти-сироти з Київського військового ліцею імені Івана Богуна) свою святкову вдяганку — сукні, костюми та взуття — несли додому просто з мерії, де для юнаків та дівчат влаштували святковий прийом — із концертом та накритим столом. Київська влада цьогоріч на придбання костюмів виділила 130 тисяч гривень — свій наряд, до речі, отримають усі столичні випускники-сироти.

Комунальна арифметика

Із травня цього року тарифи на житлово-комунальні послуги змiнюються. Звісно ж, малозабезпечені українці, які отримували субсидії, переймаються цими нововведеннями. Однак, повідомили «УМ» у прес-службі Мінпраці, у зв'язку з підвищенням тарифів відбудеться перегляд і розмірів житлових субсидій — їх теж будуть підвищувати.

«Портовики» вантажать «золото»

Золоті нагороди чемпіонату України серед чоловіків уперше виграли гандболісти «Портовика» (Південне). У фінальній серії до двох перемог команда з Одещини здолала «ЗТР» — флагмана українського гандболу й кількаразового чемпіона останніх років.

Приватна власність — священна, а багаті повинні ділитися з бідними

Приватна власність — священна, а багаті повинні ділитися з бідними

Прем'єр-міністр Юрій Єхануров заявив, що Україна має унікальний шанс щодо реформування країни. Про це йшлося під час презентації Програми дій майбутнього уряду на громадських зборах лідерів об'єднань підприємців. За словами керівника уряду, в нас є шанс модернізувати країну так, як це зробили наші сусіди-словаки, впродовж трьох років, у іншому разі «ми потонемо знову в цій порожній балаканині й знову розповідатимемо байки». Єхануров вкотре виказав свою прихильність до ліберальних цінностей, коли підкреслив, що першим кроком майбутнього Прем'єра має бути «пряме і свідоме виголошення того, що приватна власність є пріоритетом у роботі наступного уряду». Коментуючи документ, Єхануров зазначив, що певні актуальні питання економічної та соціальної політики вже вирішено постановами та програмою дій на 2006 рік нинішнього Кабміну.

Готуй вишиванки, Лондоне!

Це об'єднання має на меті розвивати інтерес до України серед студентів та викладачів одного з провідних навчальних закладів Великої Британії. Воно також стане, на думку організаторів, своєрідним форумом, де кожен зацікавлений студент зможе отримати відповіді на свої запитання про минуле i теперішнє та майбутнє України. Іншим важливим завданням товариства, повідомляє УНІАН, є об'єднання всіх українців, що будь-коли навчалися у цій школі. До речі, на кінець 2006 року громада українських випускників нараховуватиме більше сотні професіоналів, працевлаштованих у приватному та державному секторах в усьому світі.

«Синьо-біла» й «помаранчева» мовна політика:

Ніби навмисне, щоб продемонструвати народові свою несумісність, Партія регіонів і «Наша Україна» майже одночасно опублікували дві кардинально протилежні заяви на одну й ту саму тему: про статус російської мови. «У статті 10 Конституції проголошено: «В Україні гарантований вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин».

Новий уряд вестиме Україну в НАТО,

«У нас є великі надії на те, що новий уряд України продовжить розпочаті реформи у напрямі до Альянсу», — сказав учора на «сеансі» прямого відеозв'язку з Києвом Генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер. Його телепромовою відкрилося засідання Спільної робочої групи високого рівня Україна—НАТО, яке зосередилося на питаннях військової реформи.