Зґвалтована чи брехлива?

Як повідомляють у Черкаській обласній міліції, рішення про звільнення з ізолятора тимчасового утримання ухвалили після того, як «у ході досудового слідства не було здобуто достатніх доказів для пред’явлення зазначеним особам обвинувачення». Крiм того, до органів слідства із заявою звернулася ще й сама 18–річна уманська студентка, котра «чорним по білому» написала — мовляв, усе видумала. «Дівчина заявила, що факту зґвалтування не було, вона обмовила вказаних осіб. Це вона підтвердила на додатковому допиті із застосуванням відеозапису. Крім того, відповідно до висновків попереднього огляду судово–медичного експерта, на її тілі не виявлено ознак насильства, — повідомила «УМ» Наталія Фартушня, журналіст прес–групи прокуратури Черкаської області. Звернення до міліції дівчина пояснила тим, що хлопці її ображали й насміхалися над нею, коли вони спільно вживали спиртні напої».

Замість турнікетів — «пам’ятник владі»

У Черкасах зведуть меморіальний комплекс «жертвам правління команди Януковича». Про це заявив знаний черкаський опозиціонер, депутат Черкаської міськради Микола Булатецький. Пан Микола оголосив також про намір видати ще й «книгу пам’яті», в якій будуть прізвища усіх постраждалих від теперішньої влади.

Фрідріха посунули

Черкаська об’єднана опозиція пом’янула вихідця з Черкащини — Героя України В’ячеслава Чорновола, який трагічно загинув 25 березня 1999 року, організувавши гучну політичну акцію. «Представники Ради опозиційних сил Черкащини, як і обіцяли, взялися й перейменували вулицю Енгельса в Черкасах на вулицю Чорновола. Мер Черкас Сергій Одарич обіцяв зробити це до чергової «чорноволівської» річниці, однак обіцянки так і не виконав, хоч для цього були всі підстави і всі рішення необхідних комісій», — повідомляє прес–секретар об’єднаної опозиції Тетяна Воронцова.

Хто полює на Чубарово?

Хто полює на Чубарово?

Унікальне урочище Чубарово в Чорнобаївському районі Черкащини, 7 тисяч гектарів якого тягнуться вздовж Кременчуцького водосховища, опинилося у вирі скандалу. Майже рік там не ступала нога мисливця, адже полювати у тих краях заборонено. Місцеві мисливці переконані: хтось поклав око на ці угіддя й хоче їх привласнити.

Цей резонансний скандал розпочався у квітні 2011 року. Тоді прокурор Черкаської області Микола Лісовий на сесії облради опротестував її рішення, датоване ще 2003 роком, про передачу мисливських угідь ТОВ «Мисливсько–рибальському товариству «Чорнобаївське» нібито через виявлені порушення законодавства (самі мисливці стверджують, що порушень ведення мисливського господарства у них не виявлено, хоча такі перевірки велися ще з дня організації товариства — з 2001 року). Депутати врахували протест прокурора і на сесії скасували рішення своїх попередників.

Знайома у пакеті

У Черкасах люди знайшли біля сміттєвого бака людську руку й викликали міліцію. Вже до вечора експерти науково–дослідного експертно–криміналістичного центру обласної міліції зуміли з’ясувати, що рештки тіла належать 28–річній місцевій жительці. Правоохоронці тут же взялися з’ясовувати, хто вчинив такий страшний злочин.

Угору, меценати!

Новими експонатами поповнився до чергової Шевченкової дати музей поета в Каневі. Зокрема, меценати Черкащини передали оригінали листів Шевченка, а також листа Іллі Рєпіна до українського художника В’ячеслава Розвадовського з повідомленням про його участь у конкурсі на пам’ятник Шевченку в Києві. А Президент Віктор Янукович привіз у Шевченків музей картину Iллi Рєпiна «Прометей», що належала сумнозвісному донецькому «авторитету», а нині депутату Іванющенку, більш відомому під псевдо Юра Єнакієвський. Справжня картина чи підробка — це питання збурило інтернет–простір. Утім дискусія розгорілася пізніше. А поки що в Каневі Президент–дарувальник закликав небідних співвітчизників до благої справи — допомагати музеям. Він нагадав, що на ниві меценатства давно працює фонд Рiната Ахметова «Розвиток України», що видiлив для музеїв, у тому числі і для канівського, 10 мільйонів гривень.

«Маски» з радіостанціями

У місті Сміла невідомі в масках залізли до приміщення закритого акціонерного товариства й щосили побили охоронця. Потім вони зв’язали його, кинули на підлогу, накрили обличчя одягом і почали господарювати. «Болгаркою» нападники розпиляли два сейфи, забрали звідти 20 тисяч гривень і щезли.

Флот Морєва

Флот Морєва

Колись черкащанин Володимир Морєв хотів стати моряком, як його дядько. Але доля склалася так, що дитяча мрія не здійснилася. Та наперекір їй Володимир усе одно пов’язаний із морем — завдяки своєму хобі. Більше 20 років поспіль він власноруч будує кораблі й сам водить їх Кременчуцьким водосховищем. Правда, його кораблі — зовсім мініатюрні.

Бізнес поділиться з регіонами

Соціальна сфера регіонів вартує серйозних інвестицій iз боку українських бізнесменів. А голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ, побувавши у Черкасах та виступаючи перед зібранням бізнесменів області, закликав підприємців вкладати кошти у Шевченків край. «Треба брати соціальну відповідальність перед тими містами й селами, де ми живемо й працюємо. Хтось купить автобус, хтось відремонтує дорогу або побудує дитячий садок. Якщо разом скинемося потроху, то й ситуація буде змінюватися, і держава буде змінюватися», — сказав Дмитро Фірташ.