«Ширка» на два мільйони

«Ширка» на два мільйони

Для співробітників Дер­жавтоінспекції Вишгородського району це було звичайне патрулювання території. Близько третьої ночі за тридцять кілометрів від міста Вишгород, що на Київщині, вони помітили на узбіччі дороги мікроавтобус «Мерседес Бенц». Міліціонери вирішили перевірити, чи все гаразд із водієм і пасажирами, та допомогти людям у разі потреби, адже лютували морози. Підійшовши ближче, інспектори помітили двох чоловіків, які намагалися завантажити в авто кілька мішків та величезну пластикову діжку.

З батогом, але без пряника

З батогом, але без пряника

Доволі жорсткі вимоги перед підлеглими поставив учора на засіданні розширеної колегії МВС очільник відомства Віталій Захарченко. Насамперед міністр пригрозив присутнім жорсткими покараннями «за прояв неповаги, непрофесіоналізм і хамство, недотримання професійної етики» у роботі з людьми. Глава МВС наголосив, що співробітники міліції не повинні намагатися позбутися людей, які звертаються до них із заявами, а навпаки, мають забезпечити стовідсоткову реєстрацію заяв громадян про злочини та правопорушення.

На «зоні» з пиріжками

На «зоні» з пиріжками

Тиждень тому «Україна молода» першою повідомила про те, що засуджену Юлію Тимошенко планують етапувати до Качанівської жіночої колонії №54, де вона відбуватиме покарання — сім років позбавлення волі у «газовій» справі. І вже у передостанній день 2011 року — 30 грудня екс–Прем’єрку доправили до Качанівки, щоправда не поїздом, як більшість засуджених, а комфортабельним мікроавтобусом. Як повідомила Державна пенітенціарна служба, у тюремному «бусику» для Леді Ю передбачили чимало зручностей: біотуалет, умивальник та два дивани. В окремому авто перевезли речі засудженої — аж дванадцять валіз (хоча донька лідерки «Батьківщини» Євгенія Тимошенко заперечує інформацію про такий багаж матері). Відтак Новий рік Юлія Володимирівна зустріла за ґратами у Харкові, де з цієї нагоди засуджених жінок побалували пиріжками.

Голова на рік

Голова на рік

Непублічне протистояння між Банковою та Верховним Судом призупинилося завдяки компромісному рішенню: цієї п’ятниці таємним голосуванням пленуму головою ВСУ обрано Петра Пилипчука. Обрано також і чотирьох заступників Голови, принаймні двох з яких неофіційно відносять до групи впливу Банкової. За результатами пленуму ВСУ, можна зробити висновок: владі так і не вдалося повністю поставити під свій контроль цей останній «оплот» суддівської гілки влади. З іншого боку, зрозуміло, що не маючи кандидатури, здатної перемогти на «суддівських виборах» Голови, Банкова після кількамісячного блокування цього пленуму просто взяла такий собі «тайм–аут». Адже новообраному Голові ВСУ Петру Пилипчуку вже у жовтні 2012 року виповниться 65 років, а це граничний вік для перебування на цій посаді. Відбути п’ятирічний термін, передбачений законом, він не зможе. Отже, пленум ВСУ доведеться скликати знову, й хто знає, які кадрові козирі матиме влада на той час. Оскільки пан Пилипчук має авторитет у суддівських колах i ніколи «не ходив у політику», як його попередник на посаді Василь Онопенко, його головування у Верховному Суді влаштовує і суддів, і владу.

Етап у Качанiвку?

Етап у Качанiвку?

За даними джерел «УМ», наближених до СБУ, після того як минулої п’ятниці колегія суддів Апеляційного суду столиці залишила без змін вирок у «газовій справі», яким екс–Прем’єр–міністра Юлію Тимошенко засуджено до семи років ув’язнення, її готуються етапувати на «зону». Адже вирок уже набув чинності, хоча рішення в повному обсязі суд оголосить лише післязавтра. Оскаржити вирок у касаційному порядку ще можна буде протягом трьох місяців iз місць позбавлення волі.

«Значить, я на правильному шляху!»

«Значить, я на правильному шляху!»

Партія регіонів іні­ціює оголошення недовіри голові парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, БЮТівцю Андрієвi Шевченку. Цю інформацію «УМ» підтвердив сам народний депутат. За його словами, членiв комітету було попереджено й зорієнтовано на оголошення недовіри голові на найближче засідання.

Заплати і йди на волю

Заплати і йди на волю

«Нарешті це сталося!», «Тепер мої директори вийдуть на волю!» — такі доволі ейфоричні коментарі практикуючих адвокатів можна побачити на юридичних форумах в iнтернеті, після того як минулого тижня Президент Янукович підписав закон про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарчої діяльності. Оприлюднений на сайті глави держави закон за №4025­VI ще не набув чинності. У перехідних положеннях вказано, що станеться це через місяць iз дня його опублікування. Адже саме за цей час Кабмін має розробити та затвердити порядок внесення коштів як застави на спеціальний рахунок, привести свої нормативно­правові акти у відповідність до цього закону тощо. Сайт Верховної Ради конкретизує, що закон про гуманізацію набуде чинності вже 17 січня 2012 року. Тож час є і в юристів, які вже розробляють плани звільнення своїх грошовитих клієнтів.

Білий і пухнастий?

Білий і пухнастий?

Дев’ять місяців знадобилося адвокатам Леоніда Кучми, щоб відбілити свого клієнта та вивести його з–під кримінального обвинувачення Генпрокуратури — у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Від клинка до пензля

Від клинка до пензля

Наприкінці минулого тижня в культурно–мистецькому комплексі «Мистецький арсенал» відкрився 4–й Великий антикварний салон — наймасштабніший виставковий проект на українському антикварному ринку. Окрім галерейних стендів і раритетів iз приватних збірок, цього року тут представлено й обов’язкові до огляду виставки — гастрольну експозицію унікальної старовинної зброї з львівських музеїв та ретроспективу знакового художника ХХ століття, дисидента Віктора Зарецького. Унікальні музейні та галерейні зібрання, історичні раритети експонуватимуться до 18 грудня.

Оптимізація чи румунізація?

Оптимізація чи румунізація?

«Делегація Української всесвітньої координаційної ради в листопаді перебувала в республіці Молдова, де зустрілася з представниками української діаспори. Під час відвідань школи №8 ім. Тараса Шевченка в місті Кишинів, де вивчається українська мова, література, історія України тощо, ми довідались, що представники місцевої молдавської влади мають намір закрити вказаний навчальний заклад. Вважаємо, що закриття школи №8 м. Кишинева — школи, на подвір’ї якої знаходиться пам’ятник Великому Кобзарю, яку постійно відвідують офіційні делегації, гості з України, представники українських громад, — буде мати вкрай негативний суспільний резонанс і перешкоджатиме забезпеченню права на здобуття освіти рідною мовою сотень молодих українців Молдови», — так починається офіційний лист голови УВКР Михайла Ратушного до глави МЗС Костянтина Грищенка, направлений нещодавно.

Можливість вирішення проблеми, порушеної керівництвом УВКР, ще розглядається у вітчизняному зовнішньополітичному відом­стві. Утім, чому українська школа опинилася під загрозою закриття і як можна цьому запобігти, відомо й автору «УМ», який побував у Кишиневі разом із делегацією УВКР й дізнався про проблеми української громади Молдови від самих українців.