А тепер — Горбенко!

Учора Дніпровський райсуд Києва завершив оголошення обвинувального висновку в кримінальній справі колишнього народного депутата Віктора Лозинського, якого обвинувачують у вбивстві селянина Володимира Олійника. Саме оголошення резулятивної частини обвинувального висновку прокурором зайняло півтори години. При цьому компанію Лозинському на лаві підсудних склав екс–прокурор Голованівського району Кіровоградщини Євген Горбенко, який на попередніх судових засіданнях сидів на окремій лаві в залі. Виявляється, ще напередодні Нового року колишньому прокурору змінили запобіжний захід iз підписки про невиїзд на взяття під варту. Утiм офіційні джерела прокуратури деталей iз цього приводу не наводять, мовляв, таким є рішення слідчого.

Гніздечко з «сюрпризом»

Коріння цієї квартирної історії сягає радянських часів, коли чимало українців їхали працювати на Північ за «довгим» карбованцем й іншими матеріальними благами, зокрема, й можливістю заробити й, відповідно, «забронювати» за собою квартиру на малій батьківщині. Наприклад, у Кременчуці. Хоча обживали «подаровані» в такий спосіб державою помешкання за тисячі кілометрів од місця роботи, зрозуміло, не всі квартиронаймачі. Частина з них назавжди осідала у надто віддалених від наддніпрянського міста регіонах, втрачала зв’язок із тим же Кременчуком, а після розпаду СРСР — і з Україною.

Кілер довго палив...

Цієї суботи убитого голову Партії промисловців і підприємців України Олександра Коробчинського відспівали у Спасо–Преображенському кафедральному соборі в Одесі, після чого поховали. Відомого політика і бізнесмена, який посів трете місце на виборах в мери Одеси, вбили в центрі міста ввечері 5 січня. Близько 18.30 у сквері Пале–Рояль (неподалік Оперного театру) пан Коробчинський разом із дружиною під’їхав до власного будинку, а коли вийшов із авто, потрапив під обстріл. Невідомий кілер упритул — з відстані одного метра — випустив у нього 12 (!) куль iз пістолета іноземного виробництва з глушником і зник. Дві кулі калібру 9 міліметрів потрапили в живіт одеського бізнесмена, але він залишався живим. Буквально через 45 хвилин хірурги з приватної клініки вилучили кулі з живота жертви пiд час операції у приватній клініці, але 40–річний Коробчинський від отриманих поранень усе одно помер.

Де–факто через коліно

Де–факто через коліно

За десять останніх місяців (починаючи від дати інавгурації Президента Януковича 20 лютого 2010 року і до сьогодні) Україна, яка намагалася позиціонуватися у світі як правова держава, неабияк змінилася. Судова гілка фактично прогнулася під гілку виконавчу, країна почала жити за попередньою Конституцією, а найвищий орган законодавчої влади — парламент — голосами більшості готовий підтримати будь–яку ініціативу Банкової. Змінилися і правоохоронні органи: тепер вони готові упередити або припинити будь–які акції протесту, запроторити за ґрати опозиціонерів, натомість реальна боротьба зі злочинністю залишає бажати кращого. Збільшення видатків на силові структури, закладені до Бюджету–2011, засвідчують, що Україна в наступному році може ще більше наблизитися до моделі поліцейської держави, характерної для Росії та Білорусі. Пропонуємо згадати основні зміни правового «обличчя» держави. Зміни, нібито й проведені владою де–юре, але де–факто протиснуті через коліно.

«Буде йому ще гірше»...

Учора лідера «Батьківщини» Юлію Тимошенко знову викликали на допит до Головного слідчого управління ГПУ на 14.00. Допит відбувся в рамках порушеної на минулому тижні справи, за фактом нецільового використання коштів, одержаних Україною в рамках Кіотського протоколу. Нагадаємо, що з екс–Прем’єр–міністра навіть узяли підписку про невиїзд.

Над Чорною ямою

Над Чорною ямою

Сталося це близько третьої години ночі неподалік від черкаської дамби, навпроти села Кедина Гора Золотоніського району. Оперативники карного розшуку лінійного відділу міліції річкового порту Черкаси — майор Олег Пшоно та старший лейтенант Сергій Толстолицький вийшли в Кременчуцьке водосховище, аби перевірити оперативну інформацію про «похід за рибою» бригади браконьєрів на трьох баркасах.

Не та реформа

На засіданні Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії), що відбулося днями, таки прозвучала оцінка рішення Конституційного Суду України щодо скасування політичної реформи 2004 року. Відтак авторитетні правники радять Україні провести нову конституційну реформу. За словами секретаря комісії Томаса Маркерта, «нинішня Конституція має багато проблем, включаючи занадто великі повноваження Президента України». Крім цього, конституційну реформу мав би здійснити лише парламент, а самі зміни мали б передбачати «більш чіткий механізм стримувань і противаг», а також судову реформу та зменшення повноважень Генпрокуратури.

З «Лози» — мільйони

Сьогодні Дніпровський районний суд Києва продовжить попередній розгляд кримінальної справи, порушеної стосовно колишнього народного депутата України Віктора Лозинського за обвинуваченням у вбивстві жителя Голованівського району Кіровоградщини Валерія Олійника. Близько 14–ї години суддя Неля Ластовка має винести рішення: призначати чи ні справу Лозинського та інших обвинувачуваних до розгляду по суті. Перше засідання суду відбулося позавчора, колишній нардеп під конвоєм зайшов до зали, тримаючи руки в кишенях та жуючи жуйку. Він усе ще сподівається довести свою непричетність до вбивства селянина. Мовляв, «ви ще побачите, як ця справа розвалиться в суді». Але поки що він наполягає лише на тому, щоб суд відправив справу на дорозслідування.

Шахрайський мозоль

До Вишнопільської сільради, що в Тальнівському районі, прибігла розпачлива пенсіонерка і, плачучи, розповіла, що в неї забрали 10 тисяч гривень. Каже, зайшли до двору три циганки, цікавилися, чи не продає горіхи або картоплю. Коли відповіла, що нічим таким не торгує, одна з них попросила бинт та вату, аби перемотати ногу. Мовляв, взуттям натерла мозоль.